Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
TASR
22. februára 2023, 17:23
Čas čítania 0:36

Na stíhaného Kajetána Kičuru, u ktorého našli 5 kíl zlatých tehličiek, polícia nezabudla. Prezradila, čo sa s ním aktuálne deje

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Kičuru stíhajú z korupcie a ďalších závažných zločinov. NAKA u neho zaistila aj päť zlatých tehličiek. Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv vinu odmieta.

V prípade obvineného exšéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru naďalej pokračuje vyšetrovanie. TASR to potvrdil vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.


„Stíhaný je za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti a za pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku v jednočinnom súbehu s pokračovacím zločinom machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe,“ priblížil Slivka.


Bývalého šéfa SŠHR prepustil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v októbri 2021 z väzby na základe žiadosti vyšetrovateľky. Väzobne stíhaný bol od apríla 2020.

Kajetán Kičura
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer


Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Kičura, ktorému zaistili aj majetok, obvinenia odmietol. Národná kriminálna agentúra pri prehliadke bezpečnostnej schránky obvineného zaistila aj päť kilogramov zlatých tehličiek. Ich úschovou bola poverená banka.

Domov
Zdieľať
Diskusia