Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Daniel Mikolášik
5. februára 2023, 16:18
Čas čítania 1:29

Igor Matovič má vraj dokumenty, ktoré usvedčujú Richarda Sulíka z korupcie. Čoskoro ich plánuje zverejniť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Matovič si to vraj potrebuje skompletizovať a potom s tým oboznámi verejnosť.

Igor Matovič má mať dokumenty, ktoré usvedčujú Richarda Sulíka z korupcie. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš s tým, že Matovič si to potrebuje skompletizovať a potom s tým oboznámi verejnosť.

Šipoš konkrétne nevie, o čo ide. Poslanec parlamentu a podpredseda SaS Branislav Gröhling si myslí, že Sulík sa bude brániť. Z Matovičovej strany ide podľa neho buď o trestný čin ohovárania, alebo zadržiavania dôkazov. Gröhling sa domnieva, že Sulík podnikne v tejto súvislosti právne kroky.

matovič
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák


OĽaNO po voľbách podľa Šipoša určite nepôjde do vlády so Smerom-SD, s Hlasom-SD, ĽSNS a Republikou. „S ostatnými si vieme sadnúť a rokovať. Aj SaS musí pochopiť, že spolu nemáme 70-80 percent. My tu máme tesne 50 percent, ak prídu všetci pravicoví demokratickí voliči voliť,“ podotkol Šipoš.


SaS pôjde do volieb samostatne, súčasťou jej kandidátky môžu byť osobnosti. Gröhling potvrdil, že prebiehajú diskusie, no chcú si byť v strane istí, že tí ľudia majú liberálne, demokratické a prozápadne nastavenie. Po voľbách SaS určite nechce spolupracovať so Smerom-SD, s ĽSNS a Republikou.

25. septembra 2023, 11:30 Čas čítania 1:41 KOMENTÁR: Nenazývajte Igora Matoviča psychiatrickým pacientom KOMENTÁR: Nenazývajte Igora Matoviča psychiatrickým pacientom

Čo sa týka povolebnej spolupráce s Hlasom-SD, bude pre SaS dôležité, ako sa pozerá na kauzy svojich ľudí a ako by hlasovali napríklad pri registrovaných partnerstvách. Spoluprácu s Matovičom si Gröhling predstaviť nevie.

Branislav Gröhling
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák


Ak sa k moci vráti Robert Fico (Smer-SD), bude to podľa Gröhlinga najmä vďaka práci OĽaNO a podporovaniu Sme rodina. Skonštatoval tiež, že predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová sedí teraz niekde v kúte a čaká, aké poradové miesto dostane na kandidátke OĽaNO.


„Toto bude najtvrdšia predvolebná kampaň, ktorá stojí pred nami,“ zhodnotil Šipoš. Garantuje, že hnutie bude bojovať proti mafii, korupcii a bude chcieť pomáhať rodinám, chorým a starším. Kampaň SaS bude podľa Gröhlinga konštruktívna a strana bude predkladať cielené návrhy pre ľudí.


Šipoš poukázal, že poslanci za OĽaNO, ktorí sa dostali aj do iných funkcií, ako napríklad Mária Šofranko či Erik Ňarjaš, nebudú poberať žiadne výhody či odmeny. „Robíme to inak ako Smer. Naši ľudia, ktorí chcú pomôcť, nepoberajú za to žiadne peniaze,“ podotkol.


Šipoš si vie predstaviť podporiť obedy zadarmo pre deti v adresnej forme. Chce však vedieť, odkiaľ na to štát zoberie peniaze. Gröhling chce, aby sa opatrenia robili cielene pre skupiny, ktoré to potrebujú, a nie pre všetkých.

Michal Šipoš.
Michal Šipoš. Zdroj: TASR
Domov
Zdieľať
Diskusia