Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
22. januára 2023, 15:44
Čas čítania 0:53

Rusi sa opäť vyhrážajú jadrovou vojnou. Ak NATO dodá Ukrajine silnejšie zbrane, svet vraj čaká globálna katastrofa

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Rusi tvrdia, že ak krajiny NATO dodajú Ukrajine zbrane, ktoré ich môžu ohroziť, neboja sa použiť silnejšie zbrane.

V prípade, že USA a členské krajiny NATO dodajú Ukrajine zbrane, ktoré môžu ohroziť územie Ruska, čaká svet „globálna katastrofa“, uviedol v nedeľu predseda dolnej komory ruského parlamentu Viačeslav Volodin.


Šéf Štátnej dumy a blízky spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina na platforme Telegram ďalej dodal, že takýmito krokmi by sa argumenty proti použitiu zbraní hromadného ničenia stali „neudržateľnými“.


Podľa Volodina vedie podpora Ukrajiny zo strany Spojených štátov a NATO svet do „strašnej vojny“. „Ak Washington a krajiny NATO dodajú zbrane, ktoré budú použité na útoky na civilné mestá a pokusy obsadiť naše územia, ako hrozia, povedie to k odvetným opatreniam s použitím silnejších zbraní,“ napísal.


Argumenty, že jadrové mocnosti predtým nepoužívali zbrane hromadného ničenia v lokálnych konfliktoch, sú podľa neho neudržateľné. Dodal, že je to preto, lebo USA a NATO „nečelili situácii, v ktorej by bola ohrozená bezpečnosť ich občanov a územná celistvosť krajiny“.


V piatok sa 50 krajín dohodlo, že poskytne Kyjevu vojenskú techniku v hodnote miliárd dolárov vrátane obrnených vozidiel a munície potrebnej na zatlačenie ruských síl. Nemecko však čelí kritike spojencov za neochotu dodať tanky Leopard 2 na posilnenie bojovej kapacity Ukrajiny.


Ministri zahraničných vecí troch pobaltských štátov Lotyšska, Estónska a Litvy v spoločnom vyhlásení uviedli, že „vyzývajú Nemecko, aby teraz Ukrajine poskytlo tanky Leopard“. Tanky sú v držbe niekoľkých krajín NATO, ale na ich prepravu na Ukrajinu potrebujú krajiny súhlas Berlína.

Domov
Zdieľať
Diskusia