Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Jakub Paulík
19. decembra 2022 o 12:52
Čas čítania 0:37

Demokratická platforma okolo poslancov Čekovského a Budaja oznámila odchod z OĽaNO

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

K rozhodnutiu prišlo krátko po páde vlády.

Poslanci z Demokratickej platformy odchádzajú z OĽaNO. Ide o 10 zákonodarcov vrátane ministra životného prostredia Jána Budaja či poslanca Kristiána Čekovského. Dnes sa plánujú na klube OĽaNO s členmi oficiálne rozlúčiť.

Budaj oznámil, že komunikujú s demokratickými stranami, s ktorými chcú vytvoriť platformu ako ochranu pred nedemokratickými živlami. „Hrozí nám repríza minulosti. A to je jeden z dôvodov, prečo chceme pôsobiť širšie ako na poli klubu OĽaNO,“ vyjadril sa Budaj. Ich nasledujúcim programom má byť podľa Budaja spájanie.

Upozorňuje na to, že niektoré strany sa nemôžu dočkať, ako povalia protikorupčnú vládu. „Mohla by vyhrať pokojne aj totalitná strana,“ vyhlásil k možnému dianiu po predčasných voľbách. Budaj sa vyjadril aj k strane SaS, s ktorou do budúcnosti ráta v „tábore demokratov“.

Stranu OĽaNO vyzdvihol ako platformu, ktorej sa podarilo poraziť dlhé roky vládnutia Roberta Fica. Demokratická platforma podporuje vládu Eduarda Hegera a odmieta predčasné voľby. K rozpočtu však majú podľa Kristiána Čekovského dve výhrady, ktoré sú podľa jeho slov splniteľné.

Domov
Zdieľať
Diskusia