Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktor Kniš
5. septembra 2022, 15:14
Čas čítania 0:45

Končíme vo vláde, oznámil Richard Sulík: Matovič spôsobil rozvrat krajiny, ani deň vopred nevie, čo spraví

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Richard Sulík povedal, že je hrdý na prácu svojich ministrov.

Richard Sulík oznámil, že ministri SaS dnešným dňom podávajú demisiu. Na tlačovej konferencii kritizoval Igora Matoviča a pripomenul, že minister financií sa podľa SaS postaral o rozvrat krajiny. „Je nám ľúto, že opúšťame ministerstvá, je to smutná chvíľa, nerobíme to s radosťou. Aj preto sme im dali dlhý čas, aby si to mohli naši bývalí kolegovia rozmyslieť,“ povedal Sulík. 

Pripomenul, že v čase energetickej krízy je dôležité, aby bola na ministerstve hospodárstva kontinuita. Predsedu vlády Eduarda Hegera kritizoval aj za to, že mu nepredstavil meno jeho nástupcu, aj keď je už niekoľko dní v demisii. Premiéra Hegera nazval Richard Sulík „formálnym“. Tvrdil, že sa na neho spoliehali, že dokáže spraviť s Matovičom poriadok, ale nepodarilo sa. 

„Dva roky sme sa snažili byť ostrovom zdravého rozumu, snažili sme sa byť oponentúrou mnohokrát smiešnym návrhom,“ povedal Richard Sulík, pričom spomínal známe „atómovky“ ministra Igora Matoviča. 

Richard Sulík kritizoval aj desatoro OĽaNO. Myslí si, že ide o podmienky, ktoré hnutie Igora Matoviča predstavilo v tejto forme s cieľom, aby SaS vo vláde určite nezostala. „Na svojich stoličkách sme neboli prilepení, preto odchádzame do opozície. Budeme konštruktívnou, odbornou, ale aj tvrdou opozíciou,“ povedal Sulík. 

Domov
Zdieľať
Diskusia