21. augusta 2022, 14:26
Čas čítania 1:01

News
Zdroj: Reprofoto/Twitter.com

Mason McTavish zakončil turnaj s 8 gólmi ako najlepší strelec. Celkovo získal 17 bodov a bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja.

Kanadský kapitán Mason McTavish zachránil vo finále juniorských MS do 20 rokov celý tím Kanady.

Zápas s Fínskom dospel po nerozhodnom výsledku 2 : 2 do predĺženia. V ňom mali hráči Fínska obrovskú, takmer 100-percentnú gólovú šancu. Puk totiž pomedzi nohy kanadského brankára smeroval do kanadskej siete. Medzitým už ruky nad hlavu dvíhal aj fínsky center Topi Niemela. Gól v predĺžení by totiž znamenal titul majstra sveta pre Fínov.

No na bránkovej čiare stál pripravený kapitán Mason McTavish. Vo vzduchu letiaci puk dokázal hokejkou zraziť tesne pred čiarou a vystreliť do späť do ihriska. „Mal som veľké šťastie, hokejka bola v správnom čase na správnom mieste,“ povedal McTavish pre CBC.

Pekný hokejový moment dotiahli hráči Kanady do víťazného konca. O minútu neskôr totiž Kent Johnson prekonal fínskeho brankára a Kanada sa stala majstrom sveta. Kanada tak nepriamo „vrátila Fínsku požičané“. Na uplynulých majstrovstvách sveta mužov totiž Fínsko zvíťazilo nad Kanadou po predĺžení 4 : 3.

Anketa:
Získala Kanada juniorský titul majstra sveta zaslúžene?
Jednoznačne áno.
Nie, Fíni boli lepší.
86 %
14 %

Na uplynulých MS juniorov si proti Kanade zahralo v základnej skupine aj Slovensko. Hráči Ivana Feneša Kanade podľahli vysoko 1 : 11. Medzi najlepších hráčov na ihrisku patril práve McTavish. Slovensku strelil 4 góly a na ďalšie 2 nahral.

Na medailu mohlo v Kanade siahnuť aj Česko. To si v zápase o 3. miesto zmeralo sily so Švédskom. No dokázalo mu streliť iba jeden gól, zatiaľ čo Švédi strelili tri.