Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
13. januára 2023, 21:47
Čas čítania 0:31

Rusko chce vytvoriť obrovskú armádu z 2 miliónov mužov a poslať ju na nás, obáva sa ukrajinská tajná služba

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Tajná služba upozornila aj na možnosť ďalšej mobilizácie v najbližších dňoch.

Ukrajinská vojenská tajná služba varovala, že Rusko chce vytvoriť armádu pozostávajúcu z dvoch miliónov vojakov. Takisto upozornila, že Moskva by mohla v nasledujúcich dňoch ohlásiť ďalšiu vlnu mobilizácie do bojov na Ukrajine.

„Prípravy na ohlásenie ďalšej vlny mobilizácie v Rusku už aktívne prebiehajú,“ uviedla tajná služba. Na základe rozsahu mobilizačných opatrení v Rusku sa domnieva, že tamojšia vláda plánuje vytvoriť armádu, ktorá bude mať približne dva milióny vojakov.

Pripomenula nedávne zmeny v legislatíve týkajúcej sa mobilizácie a dodala, že výcvik tamojších síl už prebieha.

Ďalšia mobilizácia

Vlani v septembri ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil „čiastočnú mobilizáciu“, v rámci ktorej bolo odvedených zhruba 300-tisíc záložníkov.

Vojenská rozviedka Ukrajiny minulý týždeň uviedla, že Rusko sa údajne chystá v priebehu januára nariadiť mobilizáciu ďalších 500-tisíc brancov. Rusko však popiera, že pripravuje druhú vlnu mobilizácie.

Domov
Zdieľať
Diskusia