Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
9. decembra 2022, 15:14
Čas čítania 0:34

Mariána Magáta obžalovali za pokračujúci zločin šírenia extrémizmu. Za antisemitské reči v jeho knihe mu hrozí osemročný trest

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Extrémistická trestná činnosť súvisí s publikáciou, ktorá bola vydaná pod názvom Židokracia.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v piatok 9. decembra na Špecializovaný trestný súd obžalobu na Mariána Magáta pre rozsiahlu a dlhodobo páchanú závažnú extrémistickú trestnú činnosť. V prípade preukázania viny mu hrozí až osemročný trest odňatia slobody. ÚŠP o tom informoval na sociálnej sieti.

„Extrémistická trestná činnosť v danom prípade súvisí aj s knižnou publikáciou obvineného, ktorá bola vydaná a publikovaná pod názvom Židokracia, ako aj s jej rozširovaním,“ uviedla špeciálna prokuratúra.

Obžaloba bola podaná pre pokračujúci zločin rozširovania a výroby extrémistického materiálu, pokračujúci prečin popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti.

Taktiež pre pokračujúci prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, zločin založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd a pre prečin prechovávania extrémistického materiálu.

Mariána Magáta zadržali v januári pre podozrenie zo spáchania 37 skutkov. Trestných činov údajne dopustil v rokoch 2017 až 2021.

Domov
Zdieľať
Diskusia