Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Jakub Paulík
5. decembra 2022, 12:37
Čas čítania 0:43

79-ročná Slovenka dala podvodnej kuriérke v igelitke takmer 30 000 €. Stačil jeden telefonát

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ďalšia obeť podvodu.

79-ročná seniorka z Nového Mesta nad Váhom odovzdala podvodníkom 23 000 € v hotovosti a šperky v hodnote zhruba 5 000 €. Podľa informácií polície jej na pevnú linku telefonovala žena, ktorá vystupovala ako kuriérka. Najprv zisťovala, či je seniorka doma sama, a následne jej povedala, že má očakávať mikulášsky balík.

Onedlho nato jej volal muž, ktorý sa predstavil ako kapitán Marián Hrubý. Seniorke tvrdil, že kuriérka s mikulášskym balíkom je podvodníčka. Starú paniu požiadal, aby polícii pomohla chytiť páchateľku pri čine tým, že jej odovzdá peniaze a cennosti.

5. decembra 2022, 10:21 Čas čítania 0:14 Z týchto záberov mrazí, odkazuje polícia. Pri autonehode neďaleko Revúcej zomreli 4 ľudia Z týchto záberov mrazí, odkazuje polícia. Pri autonehode neďaleko Revúcej zomreli 4 ľudia

„Seniorka mu bohužiaľ uverila a postupovala presne podľa inštrukcií falošného policajta. Inštruoval ju, tak aby všetku hotovosť a šperky, čo má doma, vložila do igelitky. Tú má následne vyhodiť z okna, ale kvôli vlastnej bezpečnosti sa nemá pozerať z okna,“ uvádza polícia.

Žena tak do igelitky vyhodenej pred dom vložila 23 000 € v hotovosti a šperky, ktorých suma je odhadovaná na asi 5 000 €. Polícia v predmetnej veci začala trestné stíhanie. Páchateľovi v prípade preukázania viny hrozí 3 až 10 rokov za mrežami.

V prípade podozrenia na podvodné konanie volaj na číslo 158.
Domov
Zdieľať
Diskusia