Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Tímea Krauszová TASR
2. decembra 2022, 21:30
Čas čítania 0:37

Disney Channel v Rusku končí, Moskva ho nahradí domácou alternatívou

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Vysielať prestane krátko pred vianočnými sviatkami.

Americká televízna stanica pre deti Disney Channel prestane od 14. decembra šíriť svoje vysielanie v Rusku. S odvolaním sa na ruské médiá o tom v piatok informuje agentúra Reuters.

Ruské disneyovky?

Podľa ruského denníka Kommersant ju nahradí ruský kanál Solnce, ktorého názov znamená v preklade Slnko. Agentúra Reuters upozorňuje, že správu nedokázala nezávisle overiť, keďže spoločnosť Walt Disney Company na jej žiadosť o vyjadrenie bezprostredne nereagovala.

Disney už v marci informoval, že v Rusku pozastavuje všetky svoje obchodné aktivity vrátane licencovania svojho obsahu a produktov. Zároveň však uviedol, že vysielanie niektorých svojich kanálov nedokáže zastaviť okamžite vzhľadom na zložitosť uzatvorených obchodných zmlúv. Tento krok zahŕňa licencovanie obsahu a produktov, časopis National Geographic, zájazdy, Disney Cruise Line, lineárne televízne kanály a aj produkciu miestneho obsahu, ktorý Disney tvorí od roku 2010. 

Po ruskej invázii na Ukrajinu z Ruska odišli alebo tam výrazne obmedzili svoje aktivity mnohé zahraničné firmy vrátane spoločností ako Netflix, McDonald’s, Shell, BP, Sony či Starbucks.

Domov
Zdieľať
Diskusia