Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
1. decembra 2022, 9:58
Čas čítania 0:35

VIDEO: V Číne vidia iné majstrovstvá sveta vo futbale ako zvyšok sveta. Neukazujú im zabávajúcich sa fanúšikov bez rúšok

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Namiesto jasajúcich davov čínska televízia poskytuje divákom detailné zábery hráčov a trénerov či opakované futbalové akcie.

Čínska štátna televízia cenzuruje davy fanúšikov na futbalových štadiónoch, ktoré sa na majstrovstvách sveta v Katare zabávajú bez rúšok.

Lokálna televízia úpravou živých vysielaní reagovala na kritiku obyvateľov Číny, ktorým sa nepáči, že zatiaľ čo oni sú celé mesiace nútení dodržiavať veľmi prísne pandemické opatrenia, zvyšok sveta sa postupne vrátil do čias pred pandémiou, píše The Guardian

Vysielatelia si môžu vybrať uhol kamery a zábery upraviť predtým, ako sa dostanú k verejnosti. Čína sa tak pravdepodobne snaží minimalizovať zábery na davy fanúšikov, pretože to kontrastuje s prísnym protipandemickým režimom, pod ktorým doma žijú jej obyvatelia. Namiesto toho divákom čínska televízia poskytuje detailné zábery hráčov a trénerov či opakované futbalové akcie. 

V Číne momentálne prebiehajú aktívne protesty proti režimu prezidenta Si Ťin-pchinga, ktorý rozhodol o kompletnom lockdowne s cieľom odľahčiť nemocnice a ochrániť tak zdravie občanov. 

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa VICE World News (@viceworldnews)

Domov
Zdieľať
Diskusia