Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
25. novembra 2022, 10:01
Čas čítania 0:39

Ruskí záložníci sú podľa britskej tajnej služby slabo vycvičení a zle vybavení. Do bojov posielajú aj chronicky chorých

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Správa britského ministerstva obrany prichádza dva mesiace po Putinovej čiastočnej mobilizácii.

Ruskí záložníci vyslaní do bojov na Ukrajine sú slabo vycvičení a zle vybavení. Niektorí z nich musia slúžiť aj napriek svojmu závažnému chronickému zdravotnému stavu. Vo svojej pravidelnej správe to v piatok na sociálnej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany.

Dva mesiace po tom, ako prezident Ruska Vladimir Putin vyhlásil čiastočnú mobilizáciu, nasadenie záložníkov podľa Londýna často charakterizuje zmätok. Povolaní záložníci trpia nedostatočnou spôsobilosťou na službu, výcvikom a osobným vybavením a takisto im chýba odhodlanie vykonávať náročné bojové misie.

23. novembra 2022, 14:24 Čas čítania 1:15 AKTUÁLNE: Európsky parlament označil Rusko za štát podporujúci terorizmus AKTUÁLNE: Európsky parlament označil Rusko za štát podporujúci terorizmus

Mobilizovaní záložníci pravdepodobne utrpeli mimoriadne početné straty po tom, čo dostali za úlohu budovať zákopové systémy v Luhanskej oblasti, pričom boli pod ťažkou delostreleckou paľbou ukrajinských síl.

„Kremeľ bude zrejme znepokojovať, že narastajúci počet rodinných príslušníkov týchto záložníkov je pripravených riskovať i zatknutie a protestovať proti podmienkam, v akých ich príbuzní musia slúžiť,“ dodáva britské ministerstvo.

Domov
Zdieľať
Diskusia