Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
23. novembra 2022, 15:59
Čas čítania 0:23

Boris Johnson: Francúzi žili dlho v sebaklame. Nemecko bolo po invázii Ruska pripravené sa Ukrajiny vzdať

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Lídri európskych krajín svoj postoj po vypuknutí vojny podľa Johnsona rýchlo otočili a členské krajiny ho svojím konaním a spolupatričnosťou prekvapili.

Bývalý britský premiér Boris Johnson v rozhovore pre BBC povedal, že Francúzsko si do poslednej chvíle vojenský konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou nepripúšťalo. Nemecko podľa Johnsona spočiatku uprednostňovalo rýchlu kapituláciu Ukrajiny pred dlhou a vyčerpávajúcou vojnou s Ruskom.

Boris Johnson
Zdroj: Reprofoto CNN

Napriek Johnsonovým výhradám voči Európskej únii ho jej členské krajiny svojím konaním a spolupatričnosťou prekvapili. Lídri európskych krajín svoj postoj po vypuknutí vojny rýchlo otočili. „Vojna bola pre všetkých obrovským šokom. Pochopili, že s Putinom sa jednoducho nedá vyjednávať,“ dodal bývalý britský premiér.

Johnson zároveň vyzdvihol prácu a úsilie prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského a schválil snahu Ukrajiny o vstup do EÚ.

Domov
Zdieľať
Diskusia