hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Nachádzaš sa na REFRESHER NEWSNa spravodajskom webe, kde nájdeš správy modernej generácie. Ak chceš prejsť na lifestylový obsah, klikni sem.
Šport - Slovensko

Ďalší nepríjemný moment zažil Juraj Slafkovský iba štyri zápasy po tom, ako sa na ľad vrátil po zranení.

Ivan Koribanič
6. 11. 2022 7:28 Čas čítania: 0:57
Zdieľať Zdieľať článok
Zdroj: Reprofoto/Twitter.com
Odoberať newsletter REFRESHERu
10 najlepších člankov Refresheru, raz za týždeň. Ak ťa emaily prestanú baviť, tak ich kedykoľvek zrušíš. Zadaním emailu súhlasíš s podmienkami portálu.
0
6. 11. 2022 7:28
Čas čítania: 0:57

6. november 2022, 7:28

Tohtoročná draftová jednotka Juraj Slafkovský v noci odohral svoj deviaty zápas v NHL. V stretnutí proti Vegas Golden Knights dostal počas druhej tretiny pri bránení nepríjemný zásah pukom do členka.

Spadol na zem a snažil sa odohrať puk, ktorý k nemu prišiel. Následne v bolestiach odišiel na striedačku. Z nej mu do šatne museli pomôcť dvaja tímoví lekári. Hoci to so Slafkovským nevyzeralo dobre, o približne 12 minút neskôr sa na ľad vrátil a pokračoval v hre.

Montreal síce prehral 4 : 6, no štyri minúty pred koncom zápasu strelil Slafkovský gól. Krátko predtým, ako si pripísal zásah, si slovenský útočník odsedel na trestnej lavici päťminútový trest za svojho spoluhráča Josha Andersona. Ten dostal za narazenie trest do konca hry. Juraj zápas odohral vo 4. formácii.

Slafkovský sa zranil aj počas zápasu proti Arizone Coyotes, v ktorom strelil gól. Hoci nie je známa príčina, Slafkovský mal poranené zápästie.

Zranenie ho vtedy vyradilo z turnaja na tri zápasy. Na ľad sa vrátil až v zápase proti St. Louis Blues, v ktorom aj skóroval. Juraj Slafkovský je súčasťou prvého tímu Montrealu Canadiens od začiatku sezóny. Doposiaľ odohral deväť neúplných zápasov. Pripísal si v nich tri body za tri strelené góly.

Anketa:Zobraziť výsledky >Skryť výsledky >
Sleduješ výkony Juraja Slafkovského v NHL?