Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Adam Novosad TASR
21. septembra 2022, 16:44
Čas čítania 1:13

Ruské aerolinky prestali predávať letenky mužom od 18 do 65 rokov. Ak chcú vycestovať, musia ukázať povolenie od ministerstva

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Ruské aerolinky nebudú mužom predávať letenky, aby nenarúšali priebeh mobilizácie.

Ruské aerolinky prestali s okamžitou platnosťou predávať letenky mužom vo veku od 18 do 65 rokov. Letenky si budú môcť kúpiť iba v prípade, ak sa pri nákupe preukážu povolením na vycestovanie z krajiny, ktoré im musí udeliť ministerstvo obrany, informuje Airlive.net.

putin
Zdroj: Wikimedia Commons

Lety z Ruska do krajín Európskej únie aerolinky neprevádzkujú následkom sankcií, a tak je z Moskvy možné lietať napríklad do Gruzínska, Turecka či Arménska. Tieto krajiny od Rusov nevyžadujú víza, lenže všetky letenky do Tbilisi, Istanbulu či Jerevanu na 21. septembra sa vypredali pár minút po tom, čo Vladimir Putin ohlásil čiastočnú mobilizáciu. 

Od obeda už podľa ruského portálu Aviasales.ru nebolo možné na webových stránkach aeroliniek ani vyhľadať priame lety z Moskvy do Azerbajdžanu, Kazachstanu, Uzbekistanu či Kirgizska. 

Ceny leteniek astronomicky stúpli po Putinovom prejave

Ceny letov naplánovaných z Moskvy v najbližších dňoch prudko stúpli, pričom niektoré lety sa úplne vypredali. Tento vývoj nastal po oznámení ruského prezidenta Vladimira Putina, že vyhlasuje v Rusku čiastočnú mobilizáciu záložníkov. Mobilizácia sa začína už v tento deň a má pomôcť ruských silám bojujúcim na Ukrajine.


Lety spoločnosti Turkish Airlines smerujúce z Moskvy do miest ako Istanbul či Belehrad patria medzi tie, o ktoré je veľký záujem.


Okolo polnoci z utorka na stredu bezpečnostný analytik Konrad Muzyka zdieľal screenshot zachytávajúci stredajší let do Istanbulu v cene 80 000 rubľov, čo je necelých 1 200 libier (cca 1 320 eur).


Snímka ukazovala, že lety naplánované na tejto trase boli dostupné každý deň najmenej do budúceho utorka. V stredu okolo 08.45 h po Putinovom televíznom prejave a oznámení čiastočnej mobilizácie však už boli takéto lety naplánované na stredu vypredané a ceny ostatných raketovo stúpli.


Len o pol hodiny neskôr spoločnosť Turkish Airlines na svojej internetovej stránke informovala, že lety do Istanbulu na štvrtok a piatok už tiež nie sú k dispozícii. Podobný vývoj pozorovali ľudia aj pri letoch z Moskvy do Belehradu.

Domov
Zdieľať
Diskusia