Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
16. marca 2023, 13:43
Čas čítania 0:38

Poľsko sa rozhodlo pre veľký krok. Ukrajine v najbližších dňoch oficiálne pošle stíhačky MiG-29

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Uviedol to poľský prezident Andrzej Duda.

Poľsko v najbližších dňoch pošle Ukrajine štyri bojové lietadlá MiG-29, ktoré doteraz slúžili vzdušnej obrane Poľska. Vo štvrtok to po stretnutí s českým prezidentom Petrom Pavlom povedal poľský prezident Andrzej Duda.

„Môžeme povedať, že skutočne teraz posielame migy na Ukrajinu,“ potvrdil poľský prezident. Dodal, že aktuálne ich má Poľsko k dispozícii desať.

„V najbližších dňoch, ak si dobre pamätám, dáme Ukrajine štyri lietadlá. Budú plne funkčné, ostatné sú v servise a budú sa postupne odovzdávať,“ spresnil postup Duda.

Zdôraznil, že bojové lietadlá doteraz aktívne pôsobili v poľskej vzdušnej obrane. „Sú to tie migy, ktoré sme na začiatku 90. rokov prevzali po armáde Nemeckej demokratickej republiky. A tieto migy sú stále funkčné,“ dodal s tým, že to však zrejme budú posledné roky ich fungovania vzhľadom na technické možnosti.

Poľsko chce v najbližších mesiacoch a rokoch kompletne obnoviť zloženie svojich vzdušných síl. Prvú dodávku nových lietadiel FA-50 z Južnej Kórey očakáva v tomto roku. Armáde neskôr pribudnú aj objednané americké stíhačky F-35.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia