Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
27. februára 2023, 8:55
Čas čítania 0:43

Partizáni zničili ruskej armáde špeciálne lietadlo za 330 miliónov eur, ktorých má vo výbave len pár. Zaútočili nepozorovane

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Podľa Kyjeva ruská armáda využíva na útoky na Ukrajine aj bieloruské letiská.

Bieloruská exilová opozícia v nedeľu uviedla, že výbuch na vojenskom letisku v Bielorusku zničil ruské lietadlo. Ruská armáda sa k správe bezprostredne nevyjadrila.

„(Bieloruskí) Partizáni... potvrdili úspešnú špeciálnu operáciu, počas ktorej bolo na letisku Mačuliščy neďaleko Minska vyhodené do vzduchu... ruské lietadlo,“ napísal na Twitteri Franak Viačorka, blízky spolupracovník exilovej líderky bieloruskej opozície Sviatlany Cichanovskej. Podľa neho išlo o najúspešnejšiu diverznú akciu bieloruských partizánov od začiatku roka 2022.

Zaútočili pomocou dronov

Viačorka uviedol, že útok podnikli dvaja Bielorusi za pomoci dronov. Medzičasom už opustili územie Bieloruska a sú v bezpečí. Podľa Viačorku výbuch poškodil špeciálne lietadlo v hodnote 330 miliónov eur, akých Rusko nemá veľa. Konkrétny typ stroja však neuviedol. Médiá blízke bieloruskej opozícii tvrdia, že išlo o výzvedné lietadlo typu A-50.

„Som hrdá na všetkých Bielorusov, ktorí pokračujú v odpore voči ruskej hybridnej okupácii Bieloruska a súčasne v boji za slobody Ukrajiny,“ napísala na Twitteri Cichanovská v reakcii na správy o zničení ruského lietadla.

5. novembra 2023, 7:47 Čas čítania 3:34 Turisti prezradili, za akými dobrotami a alkoholom cestujú na Slovensko. Toto im chutí najviac Turisti prezradili, za akými dobrotami a alkoholom cestujú na Slovensko. Toto im chutí najviac

O výbuchoch na bieloruskom vojenskom letisku Mačuliščy, údajne spôsobených dronmi, písali aj viacerí ruskí provojnoví propagandisti. Oficiálne miesta v Moskve ani Minsku ich však zatiaľ nepotvrdili.

ruské lietadlo
Zdroj: Twitter/Franak Viačorka
Domov
Zdieľať
Diskusia