Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktória Ševelová
16. februára 2023, 22:12
Čas čítania 0:38

Bitcoin sa poriadne rozbehol v raste, dôvod je však jednoduchý. Darí sa mu napriek reguláciám

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Nové správy o bitcoine sú optimistické pre svetovú ekonomiku.

Digitálna mena bitcoin prekonala vo štvrtok hranicu 25 000 dolárov a dosiahla osemmesačné maximum aj napriek tlaku zo strany amerických regulačných úradov.


Najznámejšia digitálna mena od začiatku roka vzrástla o 50 %, aj keď jej hodnota zostáva ďaleko od vrcholu 68 992 dolárov z novembra 2021. Bitcoin sa vo štvrtok vyšplhal na 25 249 dolárov (23 597,20 eura), čo je jeho najvyššia úroveň od júna, a prvýkrát od augusta prekonal hranicu 25 000 dolárov.


Optimistickejší výhľad pre svetovú ekonomiku podporuje trhy vrátane kryptomien, aj keď kroky regulačných úradov v USA naďalej vyvolávajú určité znepokojenie. Americkí predstavitelia sprísnili kontrolu sektora po vlaňajšom bankrote burzy kryptomien FTX.

Americká prokuratúra obvinila jej spoluzakladateľa Sama Bankmana-Frieda z podvodu.


Začiatkom týždňa úrady v USA nariadili firme Paxos, aby prestala vydávať nové stablecoiny BUSD od Binance, ktoré sú viazané na americký dolár.


Keďže stablecoiny sú kryté jednou alebo viacerými národnými menami s takmer pevným výmenným kurzom, nezažívajú také výkyvy hodnoty, aké zaznamenali kryptomeny ako bitcoin. (1 EUR = 1,07 USD)

Domov
Zdieľať
Diskusia