Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
30. januára 2023, 13:55
Čas čítania 0:40

Trebišovčan sa ulakomil na 28 eur, ktoré ukradol dvom mužom v mestskom parku. Teraz mu za lúpež hrozia dlhé roky väzenia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Mužom sa vyhrážal, že ich zabije, a tak mu peniaze odovzdali.

Vo vyšetrovacej väzbe skončil 24-ročný Trebišovčan, ktorý okradol dvojicu mladíkov dokopy o 28 eur. Obvinili ho zo zločinu lúpeže, informovala policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, pričom sa tento muž podľa polície podobnej trestnej činnosti dopustil už aj v minulosti.

Mladík sa vo štvrtok 26. januára popoludní pri vstupe do mestského parku v Trebišove prihovoril dvojici vo veku 18 a 21 rokov. S otázkou, koľko má peňazí, pristúpil k mladšiemu z nich a prehmatal mu vrecká bundy. 

„Začal sa vyhrážať, že ak mu nedá peniaze, tak ho zabije. Potom mu násilím otvoril päsť a vytrhol mu z nej finančnú hotovosť 25 eur,“ spresnila. Ďalšiemu zobral z dlane tri eurá. Bez toho, aby im spôsobil nejaké zranenia, z miesta odišiel.

Obvinený napokon skončil v rukách polície. Obmedzili ho na osobnej slobode a eskortovali na policajnú stanicu.

V prípade dokázania viny mu hrozí tri až osem rokov väzenia. „Trebišovský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby, ktorý sudca Okresného súdu v Trebišove akceptoval,“ doplnila Ivanová.

Domov
Zdieľať
Diskusia