Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Tomáš Šusták TASR
2. decembra 2022, 14:09
Čas čítania 0:42

Ukrajinské konzuláty v európskych krajinách dostali zásielky so zvieracími očami. Boli nasiaknuté krvou a páchli

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Význam zásielok je predmetom vyšetrovania.

Viaceré ukrajinské veľvyslanectvá a konzuláty dostali balíček, ktorý obsahoval vypreparované zvieracie oči. Balíček s časťami mŕtveho zvieraťa dostal aj konzulát v Českej republike, informuje ČT24, pričom sa odvoláva na hovorcu ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Oleha Nikolenka.

Nikolenko na sociálnej sieti píše, že po sérii listových bômb, ktoré odhalili v Španielsku, prišli krvavé balíčky obsahujúce zvieracie oči na ukrajinské veľvyslanectvo v Maďarsku, Poľsku, Chorvátsku, Taliansku a Rakúsku, na generálne konzuláty v Neapole a Krakove a na konzulát v Brne.

„Nedokážu Ukrajinu zastaviť na diplomatickom fronte, a tak sa nás snažia zastrašiť. Hneď môžem povedať, že tieto pokusy sú márne,“ uviedol ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba.

Zásielky obsahujúce výbušninu zachytili na viacerých miestach v Španielsku. V stredu jedna vybuchla na ukrajinskom veľvyslanectve v Madride, vo štvrtok ďalšiu doručili na americké veľvyslanectvo. Španielske úrady vyšetrujú prípad ako terorizmus. 

Domov
Zdieľať
Diskusia