Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. októbra 2022, 18:50
Čas čítania 0:39

Týchto 10 krajín súhlasí s urýchleným vstupom Ukrajiny do NATO. Je medzi nimi aj Slovensko

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Podľa ukrajinských médií žiadosť Ukrajiny podporilo už desať krajín: Česko, Čierna Hora, Estónsko, Kanada, Lotyšsko, Litva, Poľsko, Rumunsko, Severné Macedónsko a Slovensko.

Kancelária ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského tvrdí, že podporu jej vstupu do Severoatlantickej aliancie vyjadrilo už desať krajín tohto obranného bloku. Na svojom webe o tom informoval britský denník The Guardian.


Poradca vedúceho prezidentskej kancelárie Mychajlo Podoľak v statuse na platforme Twitter napísal, že tí, ktorí podporujú žiadosť Ukrajiny o zrýchlený vstup do Severoatlantickej aliancie, sú väčšinou krajiny, ktoré si pamätajú pazúry ruského impéria. 

Podľa ukrajinských médií žiadosť Ukrajiny podporilo už desať krajín: Česko, Čierna Hora, Estónsko, Kanada, Lotyšsko, Litva, Poľsko, Rumunsko, Severné Macedónsko a Slovensko.


Podoľak dodal, že Ukrajina je vďačná spojencom za preukázanie vodcovstva a zodpovednosť. „Dnes sa tvoria dejiny,“ uviedol.

Zelenskyj Zelenský ukrajina prezident
Zdroj: Twitter/Kyiv Independent


Prezident Zelenskyj v piatok 30. septembra oznámil podanie žiadosti o vstup Ukrajiny do NATO, a to v rámci zrýchlenej procedúry.


Ukrajinská armáda sa od začiatku ruskej invázie na Ukrajine prezbrojuje, keď od zbraní zo sovietskej éry postupne prechádza na štandardy NATO. Ambície Kyjeva vstúpiť do NATO boli pre Moskvu jednou zo zámienok na februárovú inváziu na Ukrajinu, napísala britská spravodajská stanica Sky News

Domov
Zdieľať
Diskusia