Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
27. februára 2023, 17:10
Čas čítania 0:46

FOTO: Diaľnicu, po ktorej v lete tisícky Slovákov jazdia k moru, kompletne zasypal sneh. Chorvátsko paralyzovala snehová víchrica

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Náhla zmena počasia udrela na Jadrane po niekoľkých teplejších dňoch.

Stovky ľudí strávili v Chorvátsku uplynulú noc v autách, na čerpacích staniciach či v zriadených prijímacích centrách. Dôvodom bola snehová víchrica, ktorá tam cez víkend spôsobila dopravný kolaps a časti krajiny dokonca odrezala od zvyšku sveta. 

Pre snehovú búrku a silný vietor bol uzavretý úsek diaľnice A1 Sveti Rok – Posedarje, cez ktorý v lete prechádza množstvo Slovákov.


Chorvátske úrady v pondelok informovali, že cesty vedúce k pobrežiu Jadranského mora zostávajú pre sneh a silný vietor naďalej zatvorené v oboch smeroch. Pri diaľnici sa tak tvorili zástupy zaparkovaných áut či autobusov čakajúcich na ďalší vývoj situácie.


Približne 300 ľudí zostalo cez noc v niektorom z prijímacích centier, ktoré boli zriadené z dôvodu vzniknutej situácie, ako informovala Natalia Turbičová z úradu na zvládanie mimoriadnych situácií v stredochorvátskom meste Gračac. Dodala, že mnohí ďalší prenocovali v súkromných ubytovacích zariadeniach v oblasti. 


Súkromná chorvátska televízia HRT informovala, že stovky ľudí, ktorým sa nepodarilo dostať do prijímacích stredísk, zostali vo svojich autách či autobusoch, prípadne strávili noc na čerpacích staniciach, kde viacerí z nich spali na zemi či na stoličkách.


Náhla zmena počasia, ku ktorej prišlo po viacerých pomerne teplých dňoch, skomplikovala dopravu aj v susedných krajinách, Srbsku a Bosne.

Domov
Zdieľať
Diskusia