Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
31. januára 2023, 17:15
Čas čítania 1:02

Toto je 30 najlepších učiteľov na Slovensku. Jedna učiteľka sa naučila Braillovo písmo, aby nevidiaceho začlenila do kolektívu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V zozname 30 pedagógov sa nachádza 24 žien a šesť mužov.

Odborná porota zverejnila top 30 výnimočných učiteľov, ktorých vybrala spomedzi 148 prihlášok do tohto ročníka ocenenia Učiteľ Slovenska, ktoré organizuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica a jeho program Komenského inštitút.

Každú prihlášku nezávisle prečítali traja porotcovia a vybrali 30 učiteľov zo všetkých regiónov Slovenska. Ide o zoznam výnimočných pedagógov, ktorí prinášajú do svojich škôl a tried inovácie, rozvíjajú zručnosti potrebné pre život v 21. storočí a nezabúdajú ani na osobnostný rozvoj svojich žiakov. V zozname 30 pedagógov sa nachádza 24 žien a šesť mužov.

Kvôli žiakovi sa naučila Braillovo písmo

„Čítanie prihlášok bolo veľmi príjemne stráveným časom, lebo nám ukázalo, že napriek neľahkej situácii v slovenskom školstve je tu stále dosť učiteľov, ktorí do svojej práce vkladajú nadšenie, inovácie a lásku k deťom a mladým ľuďom. Dozvedeli sme sa o úžasných aktivitách, podnetných projektoch a silných príbehoch, ktoré by mali rezonovať v našej spoločnosti, aby si verejnosť uvedomila elementárnu dôležitosť skvelých pedagógov pre našu spoločnosť,“ povedala za organizátora ocenenia Komenského inštitút CEEV Živica Zuzana Labašová.

26. februára 2024, 16:30 Čas čítania 18:31 Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé

Medzi pedagógmi sú učitelia, ktorí vychovali celé generácie, ale aj mladí začínajúci nadšenci. Jedna učiteľka sa dokonca naučila Braillovo písmo, len aby mohla začleniť nevidiaceho chlapčeka do dovtedy celkom obyčajnej školy v malom východoslovenskom meste.

Ďalší pedagóg pomáha žiakom netradične prostredníctvom sokoliarstva, iní obetavo pracujú s deťmi s autizmom či prostredníctvom hudobnej výchovy spájajú detí z rôznych sociálnych vrstiev.

Porotu tvoria odborníci na vzdelávanie a jej členmi sú aj ľudia z praxe. Global Teacher Prize je medzinárodné ocenenie, ktoré spája komunitu inšpiratívnych pedagógov z celého sveta. Na Slovensku je jeho licencovanou súčasťou ocenenie Učiteľ Slovenska.

Domov
Zdieľať
Diskusia