Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
24. januára 2023, 15:28
Čas čítania 0:53

Láska ako z telenovely sa skončila vraždou na objednávku. Talian sa do bývalej slovenskej prostitútky zamiloval koncom 90. rokov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Zavraždený Talian sa do Slovenky zamiloval na konci 90. rokov minulého storočia. Žena údajne pracovala ako prostitútka. Muž ju finančne podporoval, no ona žiadala čoraz viac peňazí.

V rakúskom meste Graz sa v pondelok začalo súdne pojednávanie s dvoma osobami vrátane Slovenky, ktorá je obvinená z objednávky vraždy 47-ročného Taliana z roku 2001. Žena pred súdom uviedla, že je nevinná. Súd v Grazi už v roku 2019 za túto vraždu odsúdil dvoch mužov zo Slovenska na 17 a 18 rokov vo väzení. Obaja majú v stredu predstúpiť ako svedkovia.


Zavraždený Talian sa do Slovenky zamiloval na konci 90. rokov minulého storočia. Žena údajne pracovala ako prostitútka. Muž ju finančne podporoval, no ona žiadala čoraz viac peňazí a uzavretie poistky v prospech svojej dcéry. Talian jej preto pohrozil, že podá trestné oznámenie pre podvod.


Ženin známy následne naplánoval Talianovu vraždu. Jeho mŕtve telo s bodnými a so strelnými ranami sa našlo v roku 2001 pri obci Sinabelkirchen v spolkovej krajine Štajersko. Pôvodné neúspešné vyšetrovanie prokuratúra obnovila v roku 2015, keď získala výpovede dvoch svedkov. Prokurátor Daniel Weinberger prípad opísal ako „chladnokrvnú vraždu na objednávku z chamtivosti“.

Na Slovensku prevádzkovala kliniku

Obžalovaná pred zadržaním prevádzkovala na Slovensku kliniku plastickej chirurgie. Slovenské úrady ju vlani spolu s ďalším mužom vydali na stíhanie do Rakúska. Jej obhajca Gerald Ruhri žalobu označil za „napínavý príbeh“, ktorý nemá nič spoločné s realitou.


„Nie sú k dispozícii žiadne dôkazy, len indície a pochybné vyjadrenia,“ uviedla jej ďalšia právnička. Podľa nej na mieste činu neboli nájdené žiadne stopy DNA obžalovanej.

Domov
Zdieľať
Diskusia