Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktória Ševelová
7. februára 2023, 17:02
Čas čítania 0:39

Slovenskí konšpirátori si vymysleli, že zemetrasenie v Turecku spôsobili Američania. Hoax má jednoduché vysvetlenie

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Doposiaľ si zemetrasenie v Turecku vyžiadalo viac ako 5000 obetí, po ďalších pátrajú.

Slovenskí konšpirátori opäť šíria dezinformácie, tentoraz o aktuálnej téme zemetrasenia v Turecku a Sýrii. Verejnosť sa snažia bez faktov presvedčiť výmyslami, že za zemetrasením stojí Amerika. Upozornila na to stránka Hoaxy a podvody na Facebooku

Doposiaľ si zemetrasenie v Turecku vyžiadalo viac ako 5000 obetí, po ďalších pátrajú.

Svetoví experti už priblížili, čo zemetrasenie spôsobilo. „O tom, že išlo skutočne o zemetrasenie vyvolané pohybom tektonických dosiek, nemá pochýb žiaden odborník na seizmológiu. Ale naši odborníci na politiku, vojnu, šport, pandémiu by sa medzi svojimi veľmi hanbili, keby neposkytli fundované vysvetlenie aj na tento jav,“ informujú policajti.  

Hoaxeri aj tak tvrdia svoje a na Slovensku to vôbec nie je prekvapením. „Veď z toho sa už pomaly stáva slovenský národný šport. Už len z úcty k obetiam a pozostalým by mali byť radšej ticho,“ napísali Hoaxy a podvody na sociálnej sieti. 

„Ak narazíte na akýkoľvek hoax, dezinformáciu alebo konšpiráciu v súvislosti s týmto zemetrasením, pošlite nám ju aj spolu s www linkom do našich správ. Ďakujeme,“ dodali.   

Domov
Zdieľať
Diskusia