Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. decembra 2022, 9:43
Čas čítania 0:31

Čo najrýchlejšie si vymeň občiansky preukaz, apeluje ministerstvo vnútra. Výzva sa týka mnohých Slovákov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Za vydanie dokladu do dvoch pracovných dní si treba priplatiť.

Ministerstvo vnútra apeluje na aktívnych používateľov elektronického podpisu s občianskym preukazom vydaným pred 20. júnom 2021. Tí by mali požiadať o vydanie nového dokladu čo najskôr. Používateľov na to upozorňuje aj aplikácia eID klient.


„Za vydanie občianskeho preukazu z dôvodu končiacej platnosti certifikátov v štandardnej 30-dňovej lehote sa nevyberá správny poplatok. Ak však požiadate o vydanie dokladu do dvoch pracovných dní, treba rátať s príplatkom 20 eur za urýchlené vybavenie,“ uviedla hovorkyňa ministerstva vnútra Zuzana Eliášová.


O občiansky preukaz možno požiadať na ktoromkoľvek oddelení dokladov na Slovensku a vyhotovený doklad si nechať doručiť na oddelenie dokladov najbližšie k bydlisku či miestu zamestnania, alebo kuriérom do vlastných rúk.

Rezort vnútra odporúča vyhnúť sa veľkým klientskym centrám, kde sú čakacie lehoty najdlhšie. Na menších oddeleniach dokladov je podľa ministerstva pravdepodobnosť rýchleho vybavenia veľmi vysoká.

Domov
Zdieľať
Diskusia