Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Späť na úvod

Pravidlá Refresher Blogov

0. Pravidlá blogov

Platia všetky pravidlá uvedené vo všeobecných pravidlách Refresheru dostupných na https://refresher.sk/info/podmienky-pre-pouzivatelov-webovej-stranky

 

1. Kvalita obsahu

Vyhradzujeme si odstrániť alebo zablokovať obsah, ktorý nebude spracovaný dostatočne kvalitne. Napríklad nebude obsahovať diakritiku, fotografie, príliš málo textu, veľké množstvo chýb. Každý blog by mal tiež obsahovať vystihujúci nadpis a dostatočne dlhý podnadpis.


2. Žiadna politika

V tvojich blogových príspevkoch nemôžeš priamo alebo nepriamo spomínať politikov, politické strany, politické hnutia. Ak si politik, blog môžeš mať, ale platia prvé dve vety tohoto bodu. Tvoj profil a články nebudú odstránené, ak budeš písať o celospoločenských problémoch, alebo napr. ekonomike, vzdelávaní, technológiách, ale nie subjektívne názory podporujúce tvoju agendu, ale náučné, objektívne a faktami podložené texty

 

3. Blokovanie a zmeny

Refresher si vyhradzuje právo bez udania dôvodu kedykoľvek odstrániť užívateľský profil, alebo blogový príspevok. O tejto skutočnosti budeš informovaný. Vyhradzuje si právo meniť a odstraňovať nastavené kategórie, kľúčové slová v prípade, ak nebudú správne vyplnené. Nekontrolujeme všetok obsah, len náhodne a námatkovo, prípadne nahlásený obsah. Pri článkoch, ktoré sa rozhodneme zdieľať - napríklad na facebooku, instagrame, si vyhradzujeme právo upraviť gramatiku, prípadne preklepy. Do samotného obsahu článku ti vstupovať nikdy nebudeme.

 

4. Zakázaný obsah

4.1 Obsah, ktorý nie je tvoj a nie je originálny.

4.2 Obsah, na ktorého použitie nemáš povolenie.

4.3 Akákoľvek diskriminácia, neznášanlivosť v akejkoľvek podobe.

4.4 Iný obsah porušujúci zákony Slovenskej a/alebo Českej Republiky.

4.5 Súťaže, aktivácia užívateľov.

Akékoľvek súťaže na profiloch a iný obsah, ktorý žiada aktivitu od užívateľov mimo žiadostí o spätnú väzbu vo forme komentára a označenia sledovania sú zakázané. Súťaže musí schvaľovať a dohliadať Refresher.

4.6 Obsah, ktorý nie je pravdivý, nie je podložený overenými informáciami a vydáva sa za fakty, môže spôsobiť škodu inému čitateľovi, či už finančnú, nefinančnú alebo zdravotnú.

 

5. Citovanie a použité informácie

Ak použiješ informácie z iných webov, vždy uveď zdroj vo forme napísania www adresy, z ktorej čerpáš a pridaním odkazu na stránku, kde informáciu nájde čitateľ tvojho blogového príspevku.

5.1 Používanie fotografií

Základné pravidlo: Nevyužívaj fotografie, na ktoré nemáš povolenie.

Využívať môžeš nasledovné fotografie:

  • Vlastné fotografie, ktoré si ty zhotovil/a
  • Ktorých autor ti to povolil, verejne to prehlásil, alebo ti to napísal, vypýtal si si povolenie
  • Máš zakúpenú licenciu a tak získavaš povolenie na použitie
  • Povoluje to licencia fotografie. Viac o kvalitných zdrojoch fotografí a zdrojovaní tu.

5.2 Zdrojovanie fotografií

Ku fotografii uveď zdroj priamo pod ňou, takým spôsobom, ktorý povoľuje autor fotografie, alebo poskytovateľ licencie. Napríklad Zdroj: meno autora fotografie, ktorý ti povolil použitie

 

6. Profily značiek a firemné profily

Profily si môžu vytvoriť fyzické osoby, jednotlivci, skupiny, právnické osoby, akékoľvek organizácie. Od profilov organizácií a firiem je očakávané, že budú pridávať kvalitný, hodnotný, náučný a/alebo zábavný obsah. V prípade, ak budú pridávať reklamné články a články informujúce bez skutočnej pridanej hodnoty o produktoch a službách, profily môžu byť zablokované.

 

6.1 Informácie o podujatiach

Profily môžu informovať o podujatiach v pomere 1 informácia o udalosti ku 10 iných, hodnotných článkov.

Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.