STAR WARS (SPOILERY)

/ 61 príspevkov /
Novinky, recenzie a tipy na kvalitné filmy.
Užívateľov profilový obrázok
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » Št 17. Dec 2015 14:03:27

Tak, polnočka za nami, pár ďalších premietaní pred nami. Svoje dojmy hodím neskôr, vlastne, celý článok, takže hor sa, diskutujme. ;)
0
0
“Všetci klamú.”
4914
príspevkov
572
Príspevok Moody » Št 17. Dec 2015 14:58:30

technicky spracovane super, hned na zaciatku ohejtujem to, co mi vadi na vacsine novych filmov a to je to megalomanstvo. krasne to bolo vidiet aj na traileri k batmanovi a supermanovi, uz proste nevybuchne 10 aut, vybuchne 3/4 mesta a podobne veci sa bohuzial deju aj v SW aj ked to nie je az take katastrofalne ako v inych filmoch. Strasne mi nesedi Adam Driver a celkovo Kylo Ren ako postava mi pride stranse preafektovana a slabucka. Vader bol uplny pan a vsetci z neho boli v pici, Kylo je proste rozmaznany kokutek a ked sa mu nieco nepodari tak rozjebe nieco od nervov...

este posledna vec co ma rozculovala, lightsaber by mali pouzivat iba vyvoleni a nie kde kto...
[hsimg]http://komaar.hofyland.cz/img/depressed.gif[/hsimg]
"Skromnosť je dôležitá. Hlavne keď sa často mýliš.... Na druhú stranu, keď máš často pravdu, tak pochyby nikomu nepomôžu, že?"
0
0
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » Št 17. Dec 2015 16:05:59

Finn zachránil celú galaxiu tým, že dodal informácie o štíte, Rey je zase asi dcéra Lukea, ale to asi nie. Určite bola v jeho akadémii Jediov, je špeciálna..

Ren je imo super, komplexná postava v chaose, má problémy, je taký ľudský, Vader bol proste len jeden, no a keď si zoberieš aký bol on mladý (prequely), tak kylo je na tom dosť dobre ešte....
0
0
“Všetci klamú.”
4914
príspevkov
572
Príspevok Moody » Št 17. Dec 2015 17:32:39

Vymyslel si informacie o stite si chcel povedat a nasledne zaimprovizoval a podla tej tvojej teorie o Rey by musela mat prvu polovicu filmu amneziu. :-)

Ja nehovorim ze by mal byt Ren ako Vader, ale nemusel by to byt nevyrovnany pubertak. Ozaj este som zabudol jednu zasadnu vec, BB8 s jeho emociami ma dost vytacal tiez...

"Skromnosť je dôležitá. Hlavne keď sa často mýliš.... Na druhú stranu, keď máš často pravdu, tak pochyby nikomu nepomôžu, že?"
0
0
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » Št 17. Dec 2015 18:30:14

nevymyslel si ani shit, udal im presné súradnice jeho výskytu... bez neho by ho ako prosím ťa našli načas? taktiež by bez neho nedostali phasmu (han nemal odkiaľ vedieť, kto ma pristupove kody k odpojeniu stitov) ... finn bol klučovy pre dosť veci... no vravím, stále je na tom lepšie kylo ako anakin :)))
0
0
“Všetci klamú.”
4914
príspevkov
572
Príspevok Moody » Št 17. Dec 2015 18:50:06

ked doleteli na tu planetu, tak on sam povedal ze nevie co maju robit, ze si to vymyslel kvoli tomu aby mohli ist zachranit Rey.

0
0
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » Št 17. Dec 2015 19:11:54

Stále ti to nedochádza. Finn odhalil Rebelom, kde je weak spot celého Starkiller Baseu... Bez neho by to nezistili načas a ich planéta, na ktorej sídlia, by bola zničená. Republika je v troskách, aj keď si myslím, že nie je zničená úplne. Senát je v prdei, takisto flotila, sama o sebe republika ale imo zdecimovana nie je. First Order teraz nasral asi celu galaxiu, ked vyhodili do vzduchu 5 planet a zabili miliardy ľudí. Späť však k tomu Finnovi.

Pomáhal Rey s BB-8, postavil sa Renovi, bez neho by sa možno vykašľali na Rey, respektíve by ju možno Han sám neoslobodil. Veľa premenných, ale mne to príde akoby si ten film videl rozospatý. Toľko vecí sa dá riešiť a diskutovať a ty úplne obvious veci rozoberáš.

Mňa by skôr zaujímalo, či sa v VIII dozvieme o tej Lukeovej akadémii, o Kylových motiváciách, ako zničil Luka psychicky, o tom, či je Snoke naozaj Darth Plaguis a tak ďalej.
0
0
GOPNIK
3428
príspevkov
302
Príspevok Jarda_Malik » Št 17. Dec 2015 22:37:10

mna by zaujimalo ci to naozaj znicili coruscant :(
píčovina vole. ty se musíš nejvíc našňupat a pak budeš nejvíc sázet
0
0
690
príspevkov
41
Príspevok jeffrey » Št 17. Dec 2015 22:38:03

megalomanske možno, ale tu mi to vôbec nevadilo, jednoducho ničenie planét patrí ku SW. ja som bol ma 3D (Imo úplne zbytočné keďže tam bol iba jeden podarený záber pre 3D). 3/4 filmu ma bavilo, malo to spád aj atmosféru aj keď tá mohla byť podľa mňa temnejšia, koniec mi prišiel taky nevýrazný. ako píše moody tak kylo ren slabý a nevýrazný, vizuál dobrý ale charakter o ničom, vôbec z neho nešiel strach a keď si dal sám od seba dole masku tak to ma úplne dorazilo, aspoň že zabil hana aj keď som to očakával. efekty na jednotku kamera tiež. miestami mi to prišlo ako new hope remastered. každopádne návštevu kina neľutujem a páčilo sa to aj priateľke ktorá nie je fanúšikom SW
0
0
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » Št 17. Dec 2015 23:28:54

tekU napísal:mna by zaujimalo ci to naozaj znicili coruscant :(

Podľa všetkého nie, ale nie som si úplne istý. Na neogafe by ti povedali určite.... Hux spomínal aj Coruscant v tom systéme ale či ho zničili mi jasné nie je..

strašne vela background story je tu... čo robil han cele tie roky, ako kylovi preplo a kolko deti luke trenoval, či trenoval aj rey, nemal ju velmi rad a zo strachu že prejde k temnej strane sily ju skryl na jakku, koľko studentov lastne mal, či sa dostal do chramu jediov, ako sa dopekla aktivoval R2, aké boli kylove motivácie, ako sa k nemu dostal snoke a mnoho dalsieho... damn
0
0
GOPNIK
3428
príspevkov
302
Príspevok Jarda_Malik » Pi 18. Dec 2015 0:12:18

rey urcite netrenoval, ale najviac ma zajima ci je to jeho alebo hanova dcera
0
0
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » Pi 18. Dec 2015 1:00:11

tekU napísal:rey urcite netrenoval, ale najviac ma zajima ci je to jeho alebo hanova dcera

Ako vieš, že určite? ... prečo by mala byť niečia dcera? Force sensitive je mnoho ľudi, jediovia neobjavili hromady z nich, ktori mali velky potencial... všetko nie je o skywalkerovcoch, aspon dufam, že abrams johnson a spol si to myslia tiež.

Luke ju pokojne mohol cvičiť, sama od seba len tak z ničoho nič by na takej úrovni silu ovládať nemala, force is strong with her, ale aj tak, musela by ju vedieť usmerniť, aj ked, toto pokojne mohol kasdan a abrams jebať, kedže sa vyjebali na vela logickych veci vo filme... imo bola v tej akademii lukeovej, stavim sa o pifčo
0
0
1
príspevkov
0
Príspevok Darth Maul » Pi 18. Dec 2015 4:30:32

fanboy napísal:o tom, či je Snoke naozaj Darth Plaguis a tak ďalej.

Darth Plagueis to podľa mňa určite nebude, pretože jeho zabil Darth Sidius (Palpatine) keď ho po oslavách zvolenia za kancléra opil a usmažil bleskami. Takže som teda zvedavý kto to vlastne bude.
0
0
1
príspevkov
0
Príspevok JaSom » Pi 18. Dec 2015 10:45:31

A co teda bude s tym vysvetlenim kde vo filme bola "absencia logiky" ? Lebo nic z toho co tu doteraz bolo spomenute to ani nenaznacuje.
0
0
942
príspevkov
26
Príspevok stew0sv » Pi 18. Dec 2015 17:00:13

lol..presne mi vrta v hlave to čo aj vam..inak otazočka..nevie sa kedy to vyjde na dvd,bluray? inak bol som na sk dabing a celkom v pohode
Když začnete fandit fotbalovému klubu, není to kvůli trofejím, hráči, historii.
Fandíte mu, protože jste tam někde našli sami sebe. Našli jste místo, kam patříte." Dennis Bergkamp
0
0
“Všetci klamú.”
4914
príspevkov
572
Príspevok Moody » Pi 18. Dec 2015 18:13:23

fanboy napísal:ale mne to príde akoby si ten film videl rozospatý. Toľko vecí sa dá riešiť a diskutovať a ty úplne obvious veci rozoberáš.

ja mam skor takyto pocit z teba, lebo tebe ocividne uniklo par scen, v ktorych boli ozrejmene veci ktore tu riesit. :o
Finn povedal ze nevedel do coho ide a ze improvizoval, Rey urcite nemohla byt predtym trenovana, kedze Ren povedal ze je este slaba a len sa uci ovladat silu a nabera schopnosti a podobne.

ps: aj to comu sa Solo venoval tam bolo vysvetlene...

0
0
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » Pi 18. Dec 2015 18:23:49

Ak sa niekto spýta na niečo konkrétne, rád odpoviem, ale nebudem tu rozoberať celý film keď plánujem analýzu (článok) ...

Jaj lebo Kylo je Force Master že, odkiaľ by asi tak presne mohol určit povahu jej sily prosím ťa? To nie je GPS, Sila funguje trošku inak. Istí si nemôžeme byť úplne ničím, nech aj netrénovala, ale vylúčiť to nemôžeme oficiálne len preto, že sa ti to tak vidí. Je jasne vidieť, že má tajomnú minulosť a nevieme, čo sa s ňou dialo a kto sú jej rodičia. Nevieme vôbec nič, pokojne trénovaná byť mohla v detstve. Ako inak by vedela napríklad presviedčať ľudí silou vôle? Ja neviem, buď je ten scenár deravý jak rešeto, alebo má Rey nejaké skúsenosti so Silou z minulosti.

Čo sa týka toho, že Plaguis je mŕtvy, to tvrdil len Sidious. Nik iný o ňom evidentne v ságe nevie a ako sám Sidious povedal, jeho učiteľ ovládol život a smrť, takže svoju smrť mohol veľmi ľahko sfejkovať. Rovnako tak to môže byť Emperor samotný alebo úplne nová, vymyslená postava. V SW nie je nič isté len preto, že to niekto povedal. Aj Han Solo povedal, že Sila neexistuje a že sú to všetky nezmysly a neverí na to. Povedal to preto, lebo tomu veril. Rovnako ako Sidious veril, že Plaguis je mŕtvy.
0
0
“Všetci klamú.”
4914
príspevkov
572
Príspevok Moody » Pi 18. Dec 2015 18:29:04

Lenze s tebou sa neda bavit o tomto, lebo ty si jak bouncer, za vsetkym vidis konspiraciu a nejaky dalsi pribeh.

0
0
GOPNIK
3428
príspevkov
302
Príspevok Jarda_Malik » So 19. Dec 2015 9:36:37

fanboy ty si fetoval pred tym jak si to videl? ty co davas prosim ta?
0
0
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » So 19. Dec 2015 18:29:36

ako tak čítam fora a zahranične stranky, ludia maju podobne/rovnake nazory... nikomu ich ale nenútim, takže sa nejdem vzrušovať tuto :)

BTW: scena kde maz kanata dava leii lightsaber vo filme nakoniec neni
0
0

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia