Soccer Thread (ČOBEJ je legenda edition)

/ 11688 príspevkov /
Všetko zo sveta športu.

Kto vyhra Ligu majstrov?

Real Madrid prepise historiu
7
41%
Juventus a Gigi sa konecne dockaju
10
59%
Celkom hlasov: 17

Užívateľov profilový obrázok
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » Ne 26. Okt 2014 19:12:27

nvm no, tá vyrovnanosť premier league. Skôr sa mi vidí, že tam aj také tímy ako ako city, chelsea, united (nemyslím posledný rok a pol, ale všeobecne) nedokážu hrať na vysokej úrovni celú sezónu. Napr. taká Barca, Real či Atlético minulú sezonu boli na relatívne vysokej úrovni celú sezonu aj ked hrali tri súťaže. Anglické tímy dostávajú výprask v EL, LM, ale aj v lige, dokonca aj v FA CUPE od druholigistov. Neberiem to tak, že nejaký druholigista je extra silný a dokáže konkurovať, ale že ten favorit je v niektorých zápasoch jednoducho priemerný.

Hovorte si čo chcete, pre mňa je kvalitou najlepšia la liga, ale nesledujem bundesligu, tak neviem povedať uplne objektívne. Oveľa radšej si pozriem anglickú a hocijaké zápasy, ale kvalita tímov je pre mňa jednoznačne vyššia v španielsku. Najlepší hráči Premier League prišli zo španielska. meh.. Ked pozerám zápasy united, arsenalu, liverpoolu (aj ked viem, obrovský rozdiel medzi týmto rokom a minulým), ale občas aj chelsea či city. všetci vedia jebnuto zakopnúť, hrať slabo, až príliš. pozrite sa na city pred rokom s barcou. barca v slabšej forme, rozjebaná, obrana v piči a city vyjebala jak handru. majstrov :/ .. bez problémov. Španielska liga nie je o dvoch tímoch, pozrite sa na tabuľku, budete prekvapení. keby boli financie lepšie vyriešené a rozdelené, tak tam o titul bojuje bezmála 6 tímov. Nepreháňam. písal by som esej, ale stopnem sa. jednoducho v mojich očiach nedokážu Eng tímy uhrať celú sezonu na tak vysokej úrovni, aby vyhrávali zápasy, ktoré jednoducho majú a potom vzniká dojem, že vyrovnaná liga. hovno, slabé výkony top mužstiev.
0
0
flashkár môj
4379
príspevkov
205
Príspevok Ives » Ne 26. Okt 2014 19:30:40

je pekné že si to dostal zo seba
"Na južnom Slovensku mi vždy padnú sánky, keď vidím tie modelky čo majú Nové Zámky."
0
0
1603
príspevkov
129
Príspevok MarkY » Ne 26. Okt 2014 20:19:51

Ved ale to uz vieme vsetci ze najsilnejsie timy hraju v La Lige (myslim tie, ktore zasahuju do europskych sutazi)
0
0
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » Ne 26. Okt 2014 20:54:37

fanboy napísal:slabé výkony top mužstiev.

nechcem na to reagovat celkovo, ale toto mi udrelo do oka. velmi casto je to totiz presne naopak
chat shit get banned
0
0
811
príspevkov
43
Príspevok dfq » Ne 26. Okt 2014 21:01:23

Mne je zle chlapci...
0
0
“Všetci klamú.”
4914
príspevkov
572
Príspevok Moody » Ne 26. Okt 2014 21:19:49

na margo fanboyovho postu by som pripomenul zaver minulej sezony v spanielskej lige. :roll:
[hsimg]http://komaar.hofyland.cz/img/depressed.gif[/hsimg]
"Skromnosť je dôležitá. Hlavne keď sa často mýliš.... Na druhú stranu, keď máš často pravdu, tak pochyby nikomu nepomôžu, že?"
0
0
1603
príspevkov
129
Príspevok MarkY » Ne 26. Okt 2014 21:27:47

Za poslednych 10 rokov vyhrali Premier League len tri timy, Chelsea a oba kluby z Manchestru, v La Lige taktiez tri timy za poslednych 10 rokov, cize Premier League je sice nesmierne vyrovnana, ale aj tak ju aj v blizkej buducnosti budu vyhravat timy len niekto z tejto trojice. A o tom, co dosahuju spanielske timy v Lige Majstrov a aj Europskej Lige snad pisat nemusim. Tymto samozrejme netvrdim ze La Liga je najlepsia, ale kluby, ktore ju reprezentuju v Europe, su momentalne silnejsie ako tie z PL, o com samozrejme hovoria uspechy a aj koeficient europskych lig.
0
0
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » Ne 26. Okt 2014 21:29:37

ale ja narážam na toľko omieľaný "fakt", že Premier league najlepšia, najkonkurencieschopnejšia.. ani ne imo.. super mužstvá, super hráči, skvelí tréneri aj realizačné tímy, kopec penazí. a v zápasoch s outsidermi faily často. hrajú niekedy total napiču, prečo to tak je mi vie niekto vysvetliť? mi nevravte, že silné mužstvá stoja proti nim, ked hrá chelsea, arsenal či united tak, ako má, teda tak dobre, na čo majú káder a schopnosti samotní hráči a tím ako celok, tak 5:0 vôbec nie je nezvyčajné.. prečo tak často hrávajú teda napiču?

tak anon nevravím spravidla. ja čo posledný rok a pol pravidelne sledujem premier league a nielen zápasy favoritov, tak mi príde, že tie mužstvá nie sú nijako silné.. priemerné výkony, zrazu príde zápas proti tímu z vrchu tabuľku a bum. ako keby favoriti hrali proti top mužstvám, pritom proti priemerným.. za to proti iným mužstvám v europe tie slabšie zase vyhasnú..

tak, ak je PL najvyrovnanejšia, neberiem to ako kladné. keby top mužstvá hrali tak, ako majú, tak minimálne 4 a viac tímov by boli nad ostatnými tímami rovnako ako tak býva v prípade barcy a realu.. skôr to beriem ako neúspech favoritov, nie úspech outsiderov a priemerných mužstiev.. preto sú anglické veľkokluby tak úspešné v europe.. ja ako tu ligu nezhadzujem, mne sa veľmi páči, len ma asi dnes opäť nasrali komentáre, ktoré toho toľko tvrdia o výnimočnosti PL. nebyť chelski, tak PL kluby stoja v europe za hovno

ja tvrdím, španielska liga je najkvalitnejšia a najlepšia, o atraktivite tu vôbec nehovorím, to ma fakt nebavia la liga zápasy na 90% .. keby mali love a poriadne postavenie, aké majú mať a keby naj hráči každý jeden pojebaný rok neodchádzali do iných líg, primárne do anglickej, barca a real by vôbec neboli na vrchole tak dominantne. v anglicku takéto problémy nemajú

moody na čo konkrétne narážaš?
0
0
“Všetci klamú.”
4914
príspevkov
572
Príspevok Moody » Ne 26. Okt 2014 22:40:23

pozri si vysledky realu, atletov a barcy zo zaveru minulej sezony. to bol vysmech normalne a netrep tu kraviny o zavahaniach silnych timov proti tym slabsim v PL...

"Skromnosť je dôležitá. Hlavne keď sa často mýliš.... Na druhú stranu, keď máš často pravdu, tak pochyby nikomu nepomôžu, že?"
0
0
1443
príspevkov
13
Príspevok Yeremy » Ne 26. Okt 2014 22:40:59

bolí ma hlava nejak tak len v skratke, Anglická Premier League je najkvalitnejšia súťaž - pre mňa a kopec ďalších xyz ľudí, vždy budú názory pre aj proti no ja si myslím že kontrovať tým že nedokazujú v Európe je trošku krátkozraké, drvivú väčšinu (ofc Anglických mužstiev)čo hrá Európsku ligu je im ukradnuté čo vyhrajú, dá sa povedať že sú zabezpečené/jšie oproti tým španielským a portugalským tímom preto sa viac sústredia na ligu, alebo domáce poháre. Jasné že tímy z druhej ligy by sa radi do takej súťaže dostali ale taký Everton, Tottenham či Liverpool zaujíma predovšetkým LM. Taktiež by som chcel spomenúť že je hlúposť že tí najkvalitnejší hráči sú v španielsku, povedal by som tak v 40% prípadoch hráča zaujíma aj podnebie. Nechcem tu ďalej rozpisovať o kvalite života, infraštruktúre, štadiónoch a podobne aj tak už som veľa napísal a písal hocijako :D sorry
0
0
1322
príspevkov
1
Príspevok Patro » Po 27. Okt 2014 15:38:21

pre mňa je tiež najkvalitnejšia liga anglická, pre mňa sa tam hra najkrajší futbal
0
0
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » Po 27. Okt 2014 20:37:24

again. najkrajší futbal neurčuje mieru kvality ligy.
0
0
1322
príspevkov
1
Príspevok Patro » Po 27. Okt 2014 20:59:25

viem, ale zle som sa vyjadril ja tým slovom najkrajší futbal myslím to, že v anglicku sa hrá futbal čo sme ako chlapci hrali na betone a ihriskách ale preniesol sa na trávniky veľkých klubov ale chápem ak tvrdíš že španielská liga je kvalitnejšia
0
0
1379
príspevkov
50
Príspevok PlAyEr » Ut 28. Okt 2014 8:53:02

Tak a mame tu Ballon d'Or shortlist... Kto si to podla vas zasluzi vyhrat? Suarez neni nominovany. Som rad, ze tam je Mascherano.

Ballon d'Or shortlist:

Gareth Bale (Wales)
Karim Benzema (France)
Diego Costa (Spain)
Thibaut Courtois (Belgium)
Cristiano Ronaldo (Portugal)
Angel Di Maria (Argentina)
Mario Goetze (Germany)
Eden Hazard (Belgium)
Zlatan Ibrahimovic (Sweden)
Andres Iniesta (Spain)
Toni Kroos (Germany)
Philipp Lahm (Germany)
Javier Mascherano (Argentina)
Lionel Messi (Argentina)
Thomas Mueller (Germany)
Manuel Neuer (Germany)
Neymar (Brazil)
Paul Pogba (France)
Sergio Ramos (Spain)
Arjen Robben (Netherlands)
James Rodriguez (Colombia)
Bastian Schweinsteiger (Germany)
Yaya Toure (Côte d’Ivoire)

FIFA World Coach of the Year shortlist:

Carlo Ancelotti (Italy/Real Madrid CF)
Antonio Conte (Italy/Juventus FC/Italy national team)
Pep Guardiola (Spain/FC Bayern Munich)
Juergen Klinsmann (Germany/ USA national team)
Joachim Loew (Germany/Germany national team)
Jose Mourinho (Portugal/Chelsea FC)
Manuel Pellegrini (Chile/Manchester City FC)
Alejandro Sabella (Argentina/Argentina national team)
Diego Simeone (Argentina/Atletico Madrid)
Louis van Gaal (Netherlands/Netherlands national team/Manchester United FC)
"At Barcelona they had these wonderful mites, 5 feet 6 inches tall with the courage of lions." (Alex Ferguson)
"The sadness I feel will accompany me for the rest of my life. We were young, we wanted to eat the world, and we did." Guardiola about Vilanova.
“Johan Cruyff painted the chapel, 
and Barcelona coaches since merely restore or improve it” – Pep Guardiola
0
0
flashkár môj
4379
príspevkov
205
Príspevok Ives » Ut 28. Okt 2014 9:27:26

Budú brať aj WC do úvahy? Ak nie, tak CR7 zrejme, ak áno, tak Manu Neuer.
"Na južnom Slovensku mi vždy padnú sánky, keď vidím tie modelky čo majú Nové Zámky."
0
0
1379
príspevkov
50
Príspevok PlAyEr » Ut 28. Okt 2014 9:33:08

Ano aj WC. Neverim, ze daju vyhrat brankarovi, nie ze by si to nezasluzil, ale vsetci vieme ako sa hlasuje v tychto anketach... Ja by som to kludne dal aj Courtoisovi. Co sa tyka coucha, pre mna Simeone.
"At Barcelona they had these wonderful mites, 5 feet 6 inches tall with the courage of lions." (Alex Ferguson)
"The sadness I feel will accompany me for the rest of my life. We were young, we wanted to eat the world, and we did." Guardiola about Vilanova.
“Johan Cruyff painted the chapel, 
and Barcelona coaches since merely restore or improve it” – Pep Guardiola
0
0
748
príspevkov
170
Príspevok Nemehlo » Ut 28. Okt 2014 9:49:01

Vyber hracov mi pride divny, su tam hviezdy a potom hraci ktory by nimi len mali byt a este nam skoro nic neukazali. Suarez tam nie je logicky, predsa nemoze anketu o najlepsieho futbalistu vyhratniekto kto na WC pokuse supera, jednoducho zla reklama, keby to nespravil isto tam je.
Som tu asi najskaredsi.
"Crush a bit, little bit, roll it up, take a hit"
0
0
2279
príspevkov
86
Príspevok fanboy » Ut 28. Okt 2014 10:44:26

ak nebude angel v top 3, tak jebem na celú zlatú loptu a messi ich môže vyhrať aj 10
0
0
flashkár môj
4379
príspevkov
205
Príspevok Ives » Ut 28. Okt 2014 10:45:30

Jasné že to Neuerovi nedajú, v takýchto súťažiach už brankári nemajú absolútne žiadnu šancu.
0
0
1175
príspevkov
71
Príspevok dex » Ut 28. Okt 2014 12:05:32

Samozrejme, ze nie. Ved Neuer nevyhral ani len najlepsieho hraca na MS.
“In this world, you must be oh so smart, or oh so pleasant. Well, for years I was smart. I recommend pleasant.” from Harvey (1950)
0
0

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia