Obchodujeme cez net, Paypal, Ebay, Bazos Otazky and shit

/ 55 príspevkov /
Uvoľni sa a diskutuj o čomkoľvek, čo ti napadne.
Užívateľov profilový obrázok
2519
príspevkov
609
Príspevok alx » Po 15. Apr 2013 0:00:40

zacali ste v bitch plz, myslim ze si to zasluzi vlastnu temu. s ebayom/paypalom mate urcite aj zle skusenosti, otazky atd. tak to jebte sem

K ebayu

Na ebay som viac zarobil ako bola cena predanych veci.. Neviem, ako mozete prerabat? Mne ked dva tyzdne nedojde vec, tak robim dispute, buyerov tam mrte chrania, co je vynikajuce, az kym sa nieco nerozhodnete predat.

Ked predavate... je to dost osemetna zalezitost, ono buyeri su vychcani, a ak chcu, moze im dojst vec a moze spravit paypal dispute, ze mu nic nedoslo a je to tazko preukazatelne, ze klame. Kedze sme na Slovensku, tak je to este tazsie, pretoze ked to shipnete prvou listovou triedou, iba obcas na webe posty budete mat informaciu, ze to bolo dorucene, ALE ani to nestaci paypalu a pridete o love, ked buyer velmi chce, pretoze potrebujete delivery confirmation a to slovenska posta neponuka Delivered on (datum) neni delivery confirmation. A cez kuriera ako DHL zaplatite za zaslanie bot asi 200e.

Ak poslete za 40+ euri zasialku ako EMS, co je jedina vec, ktora sa da ako-tak odporucit pri drahsich veciach ako boty za niekolko 100eur, niekedy idu baliky cez obycajne posty, niekedy idu cez UPS, je to tak 50/50 a nemozete to ovplyvnit, aspon ja v Galante nemozem. Ak to ide cez usps, tedy ked zavolate na infolinku posty a date im podacie z vasho EMS podacieho listka, vedia vam povedat UPS cislo a to sa da v pohode trackovat na stranke UPS a je aj delivery confirmation. Toto ma minule zachranilo a neprisiel som o 250euro, ked si seller zacal narokovat o love spat, aj ked mu boty ocividne dosli..

Raz ma ale typek mrte ojebal a nebolo to tak davno. Napisal mi na ebay, ci by som mu nemohol dat boty trocha lacnejsie, poslal by mi payment mimo ebay, nemusel by som na to cakat, neboli by fees a kekeciny. Poslal mi love za dva pary bred xi, dosli mu, ale zacal claminovat unauthorized payment. Ja som ofc poskytol vsetky dokazy, ze mu to doslo, maily, jeho adresu, ze vedel o co sa jedna, vsetko ale aj tak som dosiel o 6 kil :l uz nikdy nepredavam mimo ebay. Teda uz ani na ebay moc nechcem, kokotina..

Unauhtorized payment ak proti vam skusi ale niekto, komu ste predali vec na ebay, neuspeje.

Na ebay su strasne velke fees a nie je az tak mala sanca, ze sa buyer o nieco pokusi, ak ide o nieco drahsie.. Radsej predavajte veci na Refresheri...
0
0
4319
príspevkov
399
Príspevok B4ROK » Po 15. Apr 2013 0:24:14

doplnam tam aj kupovanie cez bazos.sk do nazvu temy
Obrázok
0
0
1379
príspevkov
50
Príspevok PlAyEr » Po 15. Apr 2013 11:06:13

Zo sportsdirect tu niekto objednáva veci?
"At Barcelona they had these wonderful mites, 5 feet 6 inches tall with the courage of lions." (Alex Ferguson)
"The sadness I feel will accompany me for the rest of my life. We were young, we wanted to eat the world, and we did." Guardiola about Vilanova.
“Johan Cruyff painted the chapel, 
and Barcelona coaches since merely restore or improve it” – Pep Guardiola
0
0
931
príspevkov
69
Príspevok daho » Po 15. Apr 2013 15:25:51

ja som asi 2x objednal ,ale uplne napicu uz nikdy viac
0
0
24
príspevkov
1
Príspevok PNG » Po 15. Apr 2013 15:53:32

Ja som objednaval zopar krat, moji kamosi uz asi 5x a ziadne problemy zatial.
0
0
flashkár môj
4379
príspevkov
205
Príspevok Ives » Po 15. Apr 2013 16:50:57

Ja taktiež s kamarádmi, a stále bez problémov
"Na južnom Slovensku mi vždy padnú sánky, keď vidím tie modelky čo majú Nové Zámky."
0
0
162
príspevkov
6
Príspevok Perkele » Po 15. Apr 2013 20:56:40

Aj moji rodicia si objednali minule. Nestazovali sa.
macetaaa napísal:a ked nechces aby ta niekto zosmiesnoval za to ze nosis fejky tak si ich nekupuj

about.me/RYCH_E
0
0
1077
príspevkov
71
Príspevok FLOWER POWER » Ne 28. Apr 2013 18:44:31

taky mensi problemik mam

cca pred troma tyzdnami ma kamarat objednal boty, doba dorucenia bola udana 10-14dni

nic nechodi, ale typek mi dal tracking, z coho som zistil, ze na postu to odnesol neco vyse tyzdna po zaplateni a vsetkom a ta skurvena cinska posta to 24.4. estelen poslala dalej

nebavi ma uz fakt cakat nato, sak zachvilu je tu dalsia zima. keby sa teraz spravi ten dispute, co by sa stalo? vratili by mi love, alebo uz neni moznost? ak aj keby mi poslu peniaze a dojdu aj boty, vybereme si ich, neposlem mu ich naspat, tak?

fakt sa v tom nevyznam a potrebujem s tym pomoct, lebo mi to uz cele leze na city. diki moc za pomoc:)
http://flawrpawr.tumblr.com/
0
0
13
príspevkov
0
Príspevok younglord » Ne 28. Apr 2013 20:07:48

tiež do toho nevidim moc, ale asi by som dispute stym, že tovar prišiel, ale poškodený
0
0
1077
príspevkov
71
Príspevok FLOWER POWER » Ne 28. Apr 2013 21:57:23

no, len potrebujem vedet, ci je to mozne
nechcem aby ten kamarat dostal ban na paypali alebo ebayi alebo nejak iny postih..
0
0
13
príspevkov
0
Príspevok younglord » Ne 28. Apr 2013 22:03:52

ban? podla mna by to maximalne zamietli nič viac
0
0
2519
príspevkov
609
Príspevok alx » Št 02. Máj 2013 2:40:10

srs som z ebay nic dlho nebral. ak bral, tak cez kamarata v us. ale teraz, posledne tyzdne, ked pozrem nejaku aukciu, tak tam ze import charges, wat? to treba normalne pri checkoute zaplatit tiez? alebo co to je?
0
0
love wins. whats up with that?
3381
príspevkov
747
Príspevok michal- » Št 02. Máj 2013 8:16:26

ja som teraz bral hodziny a musel som to platit, nejakych 50 dolarov, zjavne v tom je DPH a clo, kedze mne balik vobec nestal na colnici, rovno prisiel domov (z USA). nedalo sa nijak odskrtnut ze to nechcem platit tho
Obrázok
0
0
nehehe
1765
príspevkov
221
Príspevok adamo » Št 02. Máj 2013 14:19:50

Zas bude treba okradat stat, podla skusenosti s kosickou colnicou budem dph platit dva krat
0
0
889
príspevkov
105
Príspevok MDY » Št 02. Máj 2013 14:25:46

nechce sa mi verit, ze by to ebay takto osetril pre kazdu krajinu podla dane/cla..kosicki colnici si nenechaju ujst prilezitost stopnut balik
0
0
love wins. whats up with that?
3381
príspevkov
747
Príspevok michal- » Št 02. Máj 2013 14:43:07

no ja som z kosic, islo to cez kosicku colnicu, bolo to normalne oznacene plnou sumou (daleko prevysujuca sumu, pri ktorej treba platit clo a dph) a odskrtnute ze jewellery.. myslim si, ze to je viac nez chrumkava navnada pre colnika to otvorit, no nestalo sa tak :D
Obrázok
0
0
4319
príspevkov
399
Príspevok B4ROK » Po 06. Máj 2013 20:28:58

mam otazku ked objednavam z usa tak do 150€ sa platí DPH cize vec za 100 eur + postovne 20e cize zo 120 eur + DPH neda sa to dajak obist? :cry: / ojebat
Obrázok
0
0
992
príspevkov
85
Príspevok NickToS » Po 06. Máj 2013 21:36:47

Povec sellerovi nech to pošle ako gift a nech nedá dovnútra invoice, na colnici to otvoria a pride ti papier domov aby si poslal výpis z pay palu ebayu alebo z hocikade odkial si objednal, urobíš screen jebneš do photoshopu upravíš cenu a veci okolo toho posles im to mailom....
(keď ťa zavrú tak sa rob, že ma nepoznáš :P)
1
1
nehehe
1765
príspevkov
221
Príspevok adamo » Po 06. Máj 2013 22:15:59

B4ROK napísal:mam otazku ked objednavam z usa tak do 150€ sa platí DPH cize vec za 100 eur + postovne 20e cize zo 120 eur + DPH neda sa to dajak obist? :cry: / ojebat

da, je to nelegalne, a ked ti tam supne seller fakturu alebo napise na balik hodnotu(toto az tak nezavazi) tak sa ti to nebude zhodovat, no ked posles na colnicu fakturu s inou cenou nez je na fakture v krabici tak to moze byt problem.
0
0
bankujete? lopatou na zahrade
1749
príspevkov
74
Príspevok Tru$ard » Po 06. Máj 2013 22:21:29

nicktos a ked kupis tovar za 999 $ musis upravit cenu na 99 $ ci ako? uz som platil clo z us,
no mame aj znamu v us tak si do buducna uz necham posielat cez nu
0
0

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia