StrednéŠkoly_VysokéŠkoly_ZákladneŠkoly

/ 1070 príspevkov /
Uvoľni sa a diskutuj o čomkoľvek, čo ti napadne.
Užívateľov profilový obrázok
931
príspevkov
69
Príspevok daho » Po 11. Apr 2016 19:55:35

studuje tu niekto v dansku, pripadne sa chysta ist teraz (september alebo februar 2017)? zaujimala by ma hlavne kodan a okolite skoly
0
0
Október 2016
1864
príspevkov
279
Príspevok tralala » St 13. Apr 2016 9:51:59

ja som chcel ale som kok a vyjebal som sa na to. ale spolužiak ide. napiš mi pm dam ti nanho kontakt
[hsimg]http://i68.tinypic.com/kasetu.jpg[/hsimg]
1
1
931
príspevkov
69
Príspevok daho » St 13. Apr 2016 16:48:49

nebud kok a hecni sa este, ked nechces ist teraz v septembri, da sa nastupit aj vo februari, kedy aj ja planujem
0
0
shmattt
786
príspevkov
245
Príspevok mattt » Pi 29. Apr 2016 23:52:12

Kdyz udelam hodne dobre maturitu, muzu jit na vysokou do UK (Swansea/Derby) na Computer Science, ale jak nad tim cim dal vic premyslim, nevim, jestli je to worth it. Za celou tu dobu studia dam asi ~60 000 EUR (skolne + ubytovani + jidlo a ostatni vydaje) a ani vlastne nevim, jestli me to studium bude bavit/naplnovat. Verim tomu, ze ano, ale prijde mi zkratka lito dat strasne moc penez na takovy risk. Jako druhou moznost totiz vidim to, ze se prestehuju do Prahy na byt s kamosama, budu robit v ref a budu se mit skvele, z kazde vyplaty mi zbude relativne dost penez (v UK bych zil uplne na minimu) akorat to neni vubec jaksi perspektivni no, jedine ze by ref existoval dalsich 40 let a mel bych v nem jistou pozici celu tu dobu :D. Mam proti sobe proste uplne odlisne moznosti: hrozne drahe studium, ktere nevim, jestli me bude bavit X pracovani z domu a bydleni v Praze, kde budu s kamaratmi a bude tam porad co delat. Navic bych pak v Praze mohl taky zkusit nejakou vysokou, no.

Ani nevim, proc jsem to sem psal, stejne se budu muset rozhodnout sam, ale treba budete mit jiny pohled na vec nez ja.
0
0
villain in my city
350
príspevkov
119
Príspevok gree.n » So 30. Apr 2016 1:00:02

ja hovorim - ak nie si za vodou ruky prec od tak nakladneho studia, prenechaj blogerkam. muset obracat kazdu korunu neni nic moc a skola v prahe zas vobec neni chudacka volba. a tiez existuju dobre moznosti za ovela mensie peniaze
Obrázok
3
3
Prichádza nový Tibčo
1182
príspevkov
43
Príspevok Tibčo » So 30. Apr 2016 9:35:08

A ja zase hovorim - skus zistit moznosti financovania studia, je kopec moznosti, rozne nadacie, stipendia a pod., vdaka ktorym sa daju naklady na skolu znizit na minimum. A aj ked suhlasim s tym, ze studium v Prahe rozhodne nie je zle, pokial mas v plane studovat, ja by som najskor skusil vycerpat vsetky moznosti ako sa dostat na vysku do zahranicia a Prahu riesil ako poslednu. Ale ako hovoris, rozhodnut sa musis ty sam. Ja len vychadzam z toho, ze sam si mi niekolko krat spominal, ze tvojim cielom je Velka Britania.
Nikdy viac žiadne šachy
http://ask.fm/JednoduchoTibor
0
0
1566
príspevkov
178
Príspevok nobody » So 30. Apr 2016 10:31:17

no jako keby si nejak vyriešil financie, že by si tam nemusel ŽIVORIŤ, tak by to v UK nemuselo byť zlé, kamarátov nájdeš aj tam a tiež sa tam nemusíš potom nudiť a budeš sa mať skvele, aj keď nie hneď ale časom určite
Si šťastný?
0
0
908
príspevkov
66
Príspevok jjake » So 30. Apr 2016 13:50:10

ja by som to naopak urcite riskol s tym UK, a isiel by som do toho! ;)
0
0
shmattt
786
príspevkov
245
Príspevok mattt » Ne 01. Máj 2016 21:44:47

Mozna je dulezite zminit, ze krome bydleni a jidla nebudu pod zadnym tlakem, bo ta pujcka se splaci, az kdyz budu rocne vydelavat na 21k GBP rocne a potom bych z mesicni vyplaty odvadel 9 % na pujcku, takze to neni tak, ze by me ta pujcka nejak zruinovala, pokud nebudu mit dobry plat, tak ji splacet nemusim a po 20/30 letech (ted nvm) se zrusi, pokud nebude splacena.
0
0
GOPNIK
3427
príspevkov
302
Príspevok Jarda_Malik » Ne 01. Máj 2016 21:47:29

prestanes splacat pozicku, dojdu chlapci zo zvolena a zeberu ti aj gate
píčovina vole. ty se musíš nejvíc našňupat a pak budeš nejvíc sázet
3
3
Prichádza nový Tibčo
1182
príspevkov
43
Príspevok Tibčo » Ne 01. Máj 2016 22:32:55

Matt, ta pozicka funguje aj pri PhD studentoch?
Nikdy viac žiadne šachy
0
0
shmattt
786
príspevkov
245
Príspevok mattt » Ne 01. Máj 2016 22:51:47

fuuha to vubec netusim, ale nevim, proc by nefungovala, proste vlada poskytuje na studium v UK pujcku, ktera ma taketo podminky, neni to od zadnej banky nebo tak, takze by to melo byt i pro postgraduate, kdyby ses o tom zajimal bliz, tak kukni http://www.unilink.cz a napis jim mail, se vseckym ti pomozu, poslali do uk uz temer 1000 studentu z Ceska
0
0
Október 2016
1864
príspevkov
279
Príspevok tralala » Ne 08. Máj 2016 9:18:03

ahojte, chcem sa spýtať že ak ma nezoberz na nejaku vš dajme tomu EuBA ale zoberu ma do BB. Možem počas roka nejak prestúpiť alebo zas normalne o rok skusiť?
0
0
nehehe
1765
príspevkov
221
Príspevok adamo » Ne 08. Máj 2016 10:27:04

o rok skusit
1
1
1566
príspevkov
178
Príspevok nobody » Ne 08. Máj 2016 11:17:56

teoreticky by si mohol prestúpiť možno keby študuješ to isté v BB čo by bolo aj v BA, no asi len po semestri alebo najlepšie po prvých dvoch semestroch (1. ročník), ale určite to nie je isté, že by súhlasili s prestupom do BA
Si šťastný?
0
0
Prichádza nový Tibčo
1182
príspevkov
43
Príspevok Tibčo » Ne 08. Máj 2016 11:31:56

Prestupit sa da, ale treba si pozriet studijny plan oboch skol a zistit, ci mas rovnake predmety na oboch v skolach za obdobie, ktore v BB absolvujes. Taktiez, neviem ako je to inde, ale vacsinou je prax taka, ze si aj skusky mozes nechat uznat, pokial mas z nich najhorsiu znamku 2 (C). Treba kontaktovat studijne oddelenie, oni ti presne povedia.
Nikdy viac žiadne šachy
0
0
Október 2016
1864
príspevkov
279
Príspevok tralala » Ne 08. Máj 2016 11:45:17

bolo by to presne to iste. ďakujem chalani.
0
0
1378
príspevkov
183
Príspevok Nippie » Ne 08. Máj 2016 11:55:21

^^len dodam k tomu co povedal Tibco. u nas v Prahe ak dostanes D tak si nespravil, cize musis mat najhorsiu znamku z predmetu B aby ti ho v pripade uznali. mozno to tak funguje iba u nas, neviem, ale over si to potom pre istotu
0
0
nehehe
1765
príspevkov
221
Príspevok adamo » Ne 08. Máj 2016 21:30:01

pointa ostava ako som povedal musis spravit prijmacky znova a potom mozes riesit prestup a uznavanie znamok, tympadom ti odpadava moznost prestupu pocas roka
0
0
454
príspevkov
26
Príspevok Sneakerz7 » Št 09. Jún 2016 18:38:19

Vie mi niekto niečo povedať o príjmačkách na EUBU? Idem tam z gympla, najviac mi robí starosť matika kedže som z nej nematuroval. Tie ich prípravné kurzy som nemal ale kupil som si tie knihy a preštudoval ich.
V pondelok robím príjmačky na Národnohosp. a dosť som nervozny
Real people want real music, the jig is up
0
0

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia