Politika

/ 2181 príspevkov /
Uvoľni sa a diskutuj o čomkoľvek, čo ti napadne.

koho budes volit?

Smer SD
2
3%
SNS
3
4%
Sieť
3
4%
Most-híd
2
3%
Oľano
5
7%
SaS
42
60%
KDH
2
3%
Sme rodina
6
9%
Nejdem volit, ficino mi vyhovuje
2
3%
Volim ministranu, ficino mi vyhovuje
3
4%
Celkom hlasov: 70

Užívateľov profilový obrázok
218
príspevkov
1
Príspevok zpek » Ne 16. Okt 2011 16:31:19

a to ešte minulý rok bolo treba iba pár!! miliárd eur.. teraz už je potrebných pár biliónov!!.. ďalší rok bude čo treba..?? pár triliónov eur aby sa trhy konečne upokojili??!
0
0
520
príspevkov
6
Príspevok abstraktt » Ne 16. Okt 2011 16:57:44

zpek napísal:europska únia bol dobrý nápad... keby fungovali pravidlá... bohužial pravidlá sa porušujú a na to chce sulík poukázať... ukázať že únia nieje taká dokonalá ... rázne sa a rýchlo sa malo jednať s gréckom... no každý snáď vidí aká rázna je únia... premiéri krachujúcich krajín sa chodia do bruselu vyplakať a hľadať pomoc a peniaze (teraz už aj banky)... a brusel im pomôže len aby si nestratili tvár a ukázali že sú solidárni že nenchajú predsa padnúť vlastných členov... nuž... a my plaťme...

nuz dobre teda, pravidla. kukni si ako sa vyvijal dlh spanielska. Dodrziavali zrejme pravidla. A su v problemoch.
0
0
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » Ne 16. Okt 2011 17:41:17

nemozes mysliet vazne, ze tu ide snad o nejaky "dlh spanielska" alebo "dlh grecka". keby slo len o to, tak gracko davno skrachovalo...francuzi a nemci musia mat velmi dobre spocitane, preco do toho leju tie miliardy - kvoli tym svojim bankam predsa, kvoli nicomu inemu. preco by to inak tak pretlacali?

a dalsia vec, to ozaj vsetci musia poslusne schvalit vsetko co nam EU hodi? argumenty typu "budeme za blbcov" su uplne mimo.
chat shit get banned
0
0
520
príspevkov
6
Príspevok abstraktt » Ne 16. Okt 2011 20:44:05

anon napísal:nemozes mysliet vazne, ze tu ide snad o nejaky "dlh spanielska" alebo "dlh grecka". keby slo len o to, tak gracko davno skrachovalo...francuzi a nemci musia mat velmi dobre spocitane, preco do toho leju tie miliardy - kvoli tym svojim bankam predsa, kvoli nicomu inemu. preco by to inak tak pretlacali?

a dalsia vec, to ozaj vsetci musia poslusne schvalit vsetko co nam EU hodi? argumenty typu "budeme za blbcov" su uplne mimo.

ja som len odpovedal na tie pravidla ktore zpek spomenul, nuz a ja som vytiahol so spanielskom, ktore znizovalo dlh, malo prebytky a aj tak ma problemy cim som chcel ukazat ze nejde len a len o dlh a jeho vysku, to je cele.

Samozrejme ze nemame poslusne schvalovat co nam EU hodi, to vobec, len ja neviem keby ze 16 krajin ide diametralne odlisnym smerom ako chcem ja, tak je trochu divne v tom klube zostavat imo. Na druhej strane, ked ostatne strany okamzite na druhy krat schvalia euroval tak sa hned hovori o strate suverenity a ine picoviny.
0
0
4518
príspevkov
312
Príspevok bOuNcEr » Ne 16. Okt 2011 22:00:03

po tomto SDKÚ u mňa riadne kleslo... aj SMER (aj keď ten bol už dosť dole)
365hiphop.sk 365hiphop.cz
0
0
3564
príspevkov
682
Príspevok adel » Ne 16. Okt 2011 22:57:08

ak nechceme plnit zaväzky voci EU nemame tam co dalej robit a cerpat odtial love, period
Toľko sa chodí s džbánom po vodu...až ti rozjebe niekto hlavu - MUDr. Ondrej Beňačka
0
0
4319
príspevkov
399
Príspevok B4ROK » Po 17. Okt 2011 15:24:33

Obrázok
Obrázok
0
0
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » Po 17. Okt 2011 19:25:27

adel napísal:ak nechceme plnit zaväzky voci EU nemame tam co dalej robit a cerpat odtial love, period

zober si take cesko, ktore je v EU a na eurovale sa z vysoka smeje. a tiez cerpaju love. my si zavazky plnime, kazdy rok v statnom rozpocte su urcite (niekolko milionov) vydaje adresovane EU. a ty mi povedz aky je uz len euroval zavazok? je to slobodna volba kazdeho statu o nom hlasovat, ako o kazdom "dodatku k ramcovej zmluve" - to taky inteligentny clovek ako ty predsa musi vediet.
chat shit get banned
0
0
3564
príspevkov
682
Príspevok adel » Po 17. Okt 2011 20:38:52

taky inteligentny clovek ako ty by mohol vediet ze je rozdiel medzi tym byt v EU a byt v eurozone. kurva drat kolko krat este budem musiet odpisovat na to iste
Toľko sa chodí s džbánom po vodu...až ti rozjebe niekto hlavu - MUDr. Ondrej Beňačka
0
0
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » Po 17. Okt 2011 20:56:08

pardon, sme v eurozone. tak ci tak nie sme povinni schvalovat vsetko co nam europa, unia alebo eurozona podhodi. ved prave o tom to je. s tym rozpoctom som sa dokonca podcenil, je to skoro miliarda eur (do EU). a vobec, vysvetli mi preco mame platit najviac zo vsetkych clenov eurozony (v prepocte na HDP, platy a podobne)? to je pre mna absolutne nepochopitelna vec (co sa EFSF tyka, jedna z mnohych).
chat shit get banned
0
0
3564
príspevkov
682
Príspevok adel » Po 17. Okt 2011 20:58:24

tak naposledy lebo uz ma to fakt unavuje

ja chapem ze je euroval na picu a chapem ze to nevyhrabe z prdele ani grecko ani irsko ani spanielsko ani portugalsko ani nikoho, ale platit to MUSIME, pretoze ak chcem cerpat vyhody musime prijmat aj nevyhody to je zakladny princip a ked sa nam to nepaci, mozeme sa vratit ku korune a skapat tu do posledneho
0
0
880
príspevkov
261
Príspevok phari » Po 17. Okt 2011 21:03:50

spytam sa mozno picovinu ale zaujima ma to , som skor laik v tychto veciach tak ma hned neukamenujte

je moznost ze ak padne euro "silne" staty vytvoria novu "supermenu" , slovakom ostane koruna a sme v "pici" ?
0
0
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » Po 17. Okt 2011 21:08:43

a v tom sa prave nase nazory lisia. musime sice rozne veci, ale tu si myslim ze NEMUSIME platit niekomu (najviac % z celej eurozony) na to aby skonsolidovali svoje ekonomiky alebo banky alebo whatever. som presvedceny ze ked sme vstupovali do eu (pripadne eurozony) nikde nebolo napisane, ze budeme musiet poziciavat (ehm, tuto by sa asi viac hodilo ine sloveso - darovat peniaze vlastne?) nejakym slabsie prosperujucim kolegom z fachu (naviac ked sami moc nemame na rozdavanie, ze ano).

ano, aj mna to uz unavuje. podla mna je z principu zla vec uz len samotne dnesne fungovanie EU. preco teda mame vobec pravo hlasovat, ked aj tak musime zaplatit?

phari: podla mna velmi nepravdepodobne. ale rad si vypocujem aj ine konkretne nazory
chat shit get banned
0
0
3564
príspevkov
682
Príspevok adel » Po 17. Okt 2011 21:23:30

2phari: neviem zas tak moc sa tomuto nevenujem, ale ktokolvek dnes hovori, ze neexistuje za tymto vsetkym banda ludi, ktorym to hra perfektne do karat je pre mna sprosty clovek, nehovorim teraz o illuminatoch apod. kokotinach ale jednoducho bankaroch, ktorym by sa nieco ako globalna vlada a mena velmi hodila, nekamenujte ma poprosim

ale nevidim preco by nam mala ostat koruna XD
0
0
520
príspevkov
6
Príspevok abstraktt » Po 17. Okt 2011 21:59:53

anon napísal:a v tom sa prave nase nazory lisia. musime sice rozne veci, ale tu si myslim ze NEMUSIME platit niekomu (najviac % z celej eurozony) na to aby skonsolidovali svoje ekonomiky alebo banky alebo whatever. som presvedceny ze ked sme vstupovali do eu (pripadne eurozony) nikde nebolo napisane, ze budeme musiet poziciavat (ehm, tuto by sa asi viac hodilo ine sloveso - darovat peniaze vlastne?) nejakym slabsie prosperujucim kolegom z fachu (naviac ked sami moc nemame na rozdavanie, ze ano).

ano, aj mna to uz unavuje. podla mna je z principu zla vec uz len samotne dnesne fungovanie EU. preco teda mame vobec pravo hlasovat, ked aj tak musime zaplatit?

phari: podla mna velmi nepravdepodobne. ale rad si vypocujem aj ine konkretne nazory

este raz zopakujem. Ak by sa jednalo rychlo razantne tak nemusime o ziadne peniaze prist. A zatial nikomu nic neplatime, jedna sa stale o zaruky. Prave vdaka aj nekompetentnosti vedenie EU a diletantom ako Sulik sa zvysuje riziko bankrotu.

Co sa tyka akou sumou sme sa mali zarucit. Tu sa mozem kludne mylit, ale ako som sa dozvedel na nete, mozno to je blbost, za ta ciastka je vypocitana podla nami splateneho kapitalu v ECB. Cize sa podielame na ziskoch a stratach. Cize jo teraz vkladame velku sumu, ale keby sa rozdaval zisk ECB tak dostaneme najvyssiu sumu my. Ale kludne ma opravte, pri tomto si nie som isty. A nie som ani ekonom.

http://www.bloomberg.com/news/2011-10-1 ... -view.html

"In all, then, and adding in some buffer for error, 3 trillion euros would be the minimum amount that European governments must pledge to stop the crisis. Given the potential global repercussions of failure, it would be in the interests of countries beyond Europe to contribute to an even larger fund. Official guarantees are like nuclear deterrence: If they’re big enough, you don’t need to use them. Ideally, speculators would be daunted, markets would provide funding to banks and governments on their own, and the guarantees would never be exercised." (podstate eurovalu)
0
0
520
príspevkov
6
Príspevok abstraktt » Po 17. Okt 2011 22:09:00

a chalani, ked tak sa zarucujeme tak skurvene velkou sumou, tak mozte mi niekto povedat kolko by stalo neprijatie eurovalu?
0
0
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » Ut 18. Okt 2011 19:02:41

dovolim si povedat, ze keby sa grecku nepomahalo vobec (co sa aj malo davno spravit) a nechali by sme ich skrachovat, co je prirodzeny jav v ekonomike, tak by nas to nestalo snad percento toho co teraz...
chat shit get banned
0
0
3564
príspevkov
682
Príspevok adel » Ut 18. Okt 2011 19:28:00

dovolim si povedat, ze si asi zmeskal vela hodin nosky
0
0
4319
príspevkov
399
Príspevok B4ROK » Ut 18. Okt 2011 19:55:17

adel napísal:dovolim si povedat, ze si asi zmeskal vela hodin nosky
a ked chodi ta SPS, tak tam neni noska nie?
:lol: alebo si nedával pozor, keby padla ekonomika grecka, tak na nu su naviazane dalsie... a dalsie a to by nebolo velmi dobre..
Naposledy upravil/-a B4ROK v Ut 18. Okt 2011 21:32:48, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
0
0
4518
príspevkov
312
Príspevok bOuNcEr » Ut 18. Okt 2011 21:12:08

365hiphop.sk 365hiphop.cz
0
0

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia