Politika

/ 2181 príspevkov /
Uvoľni sa a diskutuj o čomkoľvek, čo ti napadne.

koho budes volit?

Smer SD
2
3%
SNS
3
4%
Sieť
3
4%
Most-híd
2
3%
Oľano
5
7%
SaS
42
60%
KDH
2
3%
Sme rodina
6
9%
Nejdem volit, ficino mi vyhovuje
2
3%
Volim ministranu, ficino mi vyhovuje
3
4%
Celkom hlasov: 70

Užívateľov profilový obrázok
bobo.feels.alright
43
príspevkov
0
Príspevok banan » St 28. Jan 2015 14:09:59

jjake napísal:[hsimg]http://www.ulozisko.sk/obrazky/719462/image.jpg[/hsimg]

sice troll, ale od ich skutocneho zmyslania to teda nema daleko

moze dieta pochadzat z netradicnej rodiny? *wait*
dont go bobo if you dont know bobo
[hsimg]https://lh4.googleusercontent.com/-4yJnqAfQduQ/VMgf88UOjgI/AAAAAAAAADE/s01M1LkEccc/w448-h157-no/10517392_10152519037769153_4151288497268910306_o.jpg[/hsimg]
0
0
4518
príspevkov
312
Príspevok bOuNcEr » St 28. Jan 2015 14:25:14

365hiphop.sk 365hiphop.cz
0
0
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » St 28. Jan 2015 14:28:24

esteze si sa davno zobudil a citas topky
chat shit get banned
1
1
4518
príspevkov
312
Príspevok bOuNcEr » St 28. Jan 2015 14:30:38

topky > sme > projekt n > jetotak
365hiphop.sk 365hiphop.cz
-1
-1
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » St 28. Jan 2015 14:32:03

neviem uz ci sa mam smiat alebo plakat nad tym ake si hlúpätko
chat shit get banned
0
0
109
príspevkov
2
Príspevok miso689 » St 28. Jan 2015 14:40:04

anon napísal:vacsina by nemala rozhodovat o mensine

To mi teraz chceš povedať, že by sa väčšina mala podriadovať menšine alebo ako si to mám vysvetliť?
0
0
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » St 28. Jan 2015 14:56:12

navrhujem ti zopakovat si zakladne principy logiky.
nerozhodovanie vacsiny o mensine != vacsina sa podriaduje mensine
chat shit get banned
0
0
109
príspevkov
2
Príspevok miso689 » St 28. Jan 2015 15:26:13

Tak v tom prípade si ty naštuduj definíciu demokracie a nabudúce napíš, že si zástancom anarchizmu a nie demokratickej spoločnosti, pretože ja som hovoril o referende. Pretože sorry ale ak väčšina členov istej spoločnosti vytvorí isté pravidlá, ktoré by si mal rešpektovať ak chceš byť členom danej spoločnosti a ty si myslíš, že len preto že si v menšine je ti ukrivdené a tieto pravidlá nebudeš akceptovať resp. odmietneš akceptovať rozhodnutie väčšiny (pretože si myslíš, že by väčšina nemala rozhodovať o menšine) tak si v podstate anarchista.
Naposledy upravil/-a miso689 v St 28. Jan 2015 15:27:29, upravené celkom 1 krát.
-1
-1
908
príspevkov
66
Príspevok jjake » St 28. Jan 2015 15:27:18

jeden zo zakladnych principov demokracie je vlada vacsiny prisposobena pravam resp. potrebam mensiny, takze ano, je totalna picovina aby vacsina rozhodovala o pravach mensiny...
to jak keby LSNS vyzbierala podpisy a vyhlasilo by sa referendum o nejakej diskriminacii urcitej rasovej skupiny, za zasterkou nejakych akoze spravnych principov (cca rovnaka uroven kokotnosti), a to je jedno, ze referendum nemoze byt o ludskych pravach, lebo ocividne sa to da obist...
0
0
109
príspevkov
2
Príspevok miso689 » St 28. Jan 2015 15:30:05

Demokracia je:

pôvodne: politické zriadenie gréckych mestských štátov, pozri aténska demokracia
politický systém alebo zriadenie, v ktorom je zdroj štátnej moci ľud
forma rozhodovania, ktorá predpokladá určitú rovnosť medzi hlasujúcimi
podriadenie sa menšiny väčšine

Kde tam prosím Ťa vidíš, že princípom je vláda väčšiny prispôsobená potrebám menšiny? Sorry az quotovanie internetového zdroja ale nemám po ruke slovník.
0
0
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » St 28. Jan 2015 15:30:40

miso689 napísal:Tak v tom prípade si ty naštuduj definíciu demokracie a nabudúce napíš, že si zástancom anarchizmu a nie demokratickej spoločnosti, pretože ja som hovoril o referende. Pretože sorry ale ak väčšina členov istej spoločnosti vytvorí isté pravidlá, ktoré by si mal rešpektovať ak chceš byť členom danej spoločnosti a ty si myslíš, že len preto že si v menšine je ti ukrivdené a tieto pravidlá nebudeš akceptovať resp. odmietneš akceptovať rozhodnutie väčšiny (pretože si myslíš, že by väčšina nemala rozhodovať o menšine) tak si v podstate anarchista.

podla tvojej logiky je perfektne legalne a rozumne si vyhlasit referendum o tom, ze zrusime dane alebo o tom, ze budeme moct zabijat romov, verim tomu ze tu by to preslo. uz rozumies kde robis chybu ty demokrat?
chat shit get banned
0
0
246
príspevkov
9
Príspevok feiron » St 28. Jan 2015 15:36:16

anon napísal:esteze si sa davno zobudil a citas topky

necitam topky, ale ma zaujima co su v tom clanku za dristy..prosim uved..ci len tak stekas do prazda ako to ty zvyknes?

inak bod 4A je zaujimavy http://www.most-hid.sk/sites/default/fi ... a_2016.pdf
Novodobe vzory kedysi by boli brani jak ti chori.
0
0
109
príspevkov
2
Príspevok miso689 » St 28. Jan 2015 15:39:22

anon napísal:
miso689 napísal:Tak v tom prípade si ty naštuduj definíciu demokracie a nabudúce napíš, že si zástancom anarchizmu a nie demokratickej spoločnosti, pretože ja som hovoril o referende. Pretože sorry ale ak väčšina členov istej spoločnosti vytvorí isté pravidlá, ktoré by si mal rešpektovať ak chceš byť členom danej spoločnosti a ty si myslíš, že len preto že si v menšine je ti ukrivdené a tieto pravidlá nebudeš akceptovať resp. odmietneš akceptovať rozhodnutie väčšiny (pretože si myslíš, že by väčšina nemala rozhodovať o menšine) tak si v podstate anarchista.

podla tvojej logiky je perfektne legalne a rozumne si vyhlasit referendum o tom, ze zrusime dane alebo o tom, ze budeme moct zabijat romov, verim tomu ze tu by to preslo. uz rozumies kde robis chybu ty demokrat?

Áno, ak to odsúhlasí nadpolovičná väčšina, tak potom je úplne legálne zrušiť dane napríklad. To či je to aj rozumné, je už vec iná, ale legálne a demokratické to je. Len preto že máš pocit že niečo je proste hlúposť, nemôžeš povedať, že je to nedemokratické.
0
0
908
príspevkov
66
Príspevok jjake » St 28. Jan 2015 15:41:18

[hsimg]http://www.ulozisko.sk/obrazky/721560/image.jpg[/hsimg]

Hned pod Abrahamovym vyrokom, je to z mojej knihy ustavneho prava

Miso ty si uplny kokot... ved je zakazane ustavou aby bolo referendum o daniach, lol..
Naposledy upravil/-a jjake v St 28. Jan 2015 15:45:15, upravené celkom 1 krát.
0
0
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » St 28. Jan 2015 15:42:06

mne neslo o konkretne "steky" v tomto clanku. popravde sa cudujem sam sebe ze som ho vobec otvaral. islo o to, ze bouncer o sebe tvrdi ako je zobudeny, zobral si cervenu pilulku a podobny suvereno tier shit a pritom sem potom da link na topky, no to mi prepac, to aj takemu ignorantovi ako ty musi byt smiesne

edit: misko sa prave ukazal aky je diletant. ten priklad o daniach je ucelovo vybraty lebo je explicitne napisane neviem ci nie v ustave ze o tom referendum byt nemoze. rovnako ako je tam napisane co-to o ludskych pravach, ktore toto referendum ukazkovo posliapava v niektorych otazkach. uz chapes ze demokracia nemoze byt nadradena niektorym veciam?
chat shit get banned
0
0
246
príspevkov
9
Príspevok feiron » St 28. Jan 2015 15:47:07

ja si precitam aj blackblog a smiesne mi pride niekedy z obsahu clanku nie z nazvu webu... nevidim dovod preco by som ho hned mal odsudit
0
0
109
príspevkov
2
Príspevok miso689 » St 28. Jan 2015 15:51:46

jjake napísal:[hsimg]http://www.ulozisko.sk/obrazky/721560/image.jpg[/hsimg]

Hned pod Abrahamovym vyrokom, je to z mojej knihy ustavneho prava

Miso ty si uplny kokot... ved je zakazane ustavou aby bolo referendum o daniach, lol..

Ty si zomňa robíš srandu však? Odquotuješ tu jedného z XY filozofov, pričom odignoruješ všetkých ostatných a zabúdaš na fakt, že samotný Rousseau potlačoval racionalizmus a snažil sa o pozdvihnutie morálnej stránky. To je presne to o čom sa tu bavíme. To, že niečo nie je v zhode s tvojím morálnym presvedčením, neznamená že to nieje demokratické. On bol jedným z tých, ktorým to vadilo a preto vyslovil ten výrok ktorý si quotoval. Teraz si choď prečítať nejaké životopisy aj ostatných filozofov a ich názor na vec.

A čo sa týka výroku o tom, že som úplný kokot.. nato reagovať nebudem. Vypovedá to o tvojej slušnoti a úrovni. Presne ľudia ako ty sa tu snažia byť najdemoraktickejší a najmorálnejší, ak však niekto nesúhlasí.. je to kokot. Si uvedom, že len som reagoval na anonovu otázku a to či je referendum o daniach ústavne zakázané je irelevantné.

EDIT: @anon: Ústavný súd SR referendum povilil. Ale ty na betón vieš, že je proste protiústavné.
0
0
stale malo
4601
príspevkov
536
Príspevok anon » St 28. Jan 2015 15:54:48

si kokot v tomto pripade znamenalo ze o teme, na ktoru sa snazis diskutovat, nevies ani len zakladne veci ktore su spominane v ustave, ergo tvoje nazory stracaju na relevancii. chapes? a to, ze je v ustave ref. o daniach zakazane je prave najviac relevantne k mojej otazke :lol:

a k tomu ustavnemu sudu ti poviem toto:
je spravne rozlisovat prava ludi podla ich sexualnej orientacie? podla mna nie. ak si to mysli ustavny sud, nech sa pani sudcovia trochu poducia co su ludske prava

feiron, takze sa ta spytam inak, podla teba nejsu topky absolutna zumpa? alebo co sa mi to snazis vlastne povedat?
Naposledy upravil/-a anon v St 28. Jan 2015 15:59:23, upravené celkom 1 krát.
chat shit get banned
0
0
246
príspevkov
9
Príspevok feiron » St 28. Jan 2015 15:56:46

to ze dobry clanok moze byt aj na topkach, som myslel, ze tebe to dojde hned

kto odtial ide na referendum?
0
0
“Všetci klamú.”
4914
príspevkov
572
Príspevok Moody » St 28. Jan 2015 16:00:16

topky a cas su bohuzial mientkotvorne v slovenskej spolocnosti. :roll:
[hsimg]http://komaar.hofyland.cz/img/depressed.gif[/hsimg]
"Skromnosť je dôležitá. Hlavne keď sa často mýliš.... Na druhú stranu, keď máš často pravdu, tak pochyby nikomu nepomôžu, že?"
0
0

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia