knihy, knížky, knižnice

/ 423 príspevkov /
Uvoľni sa a diskutuj o čomkoľvek, čo ti napadne.
Užívateľov profilový obrázok
flashkár môj
4379
príspevkov
205
Príspevok Ives » Pi 15. Máj 2015 14:03:18

Citate tu dakto knizky od Jo Nesba? Chcel by som sa do toho pustit, je tam nejake poradie ktorou zacat a podobne alebo to je jedno?
"Na južnom Slovensku mi vždy padnú sánky, keď vidím tie modelky čo majú Nové Zámky."
0
0
1070
príspevkov
226
Príspevok Richard » Pi 15. Máj 2015 14:07:39

Mama ho číta a chváli si veľmi každú knihu, ako prvú som jej tuším kúpil Headhunters
0
0
1566
príspevkov
178
Príspevok nobody » Pi 15. Máj 2015 15:28:12

Ja som ako prvú začal čítať Pancierové Srdce a je to super (hej viem, že to nebol dobrý nápad.. ale to bola taká kúpa na rýchlo)
Si šťastný?
0
0
villain in my city
350
príspevkov
119
Príspevok gree.n » Pi 15. Máj 2015 15:39:41

ja som citala okrem Svabov vsetky, a jednoznacne odporucam ich citat po poradi -> Netopieri muz, Svaby, Zrada atd., na Martinuse sa da to poradie pozriet. Na druhej strane sam Nesbo na besede priznal (nechcem sa chvalit, ale..) ze prve dve knihy boli len take "brnkanie na strunu", a az tretiu si starostlivo naplanoval (Zrada).. Takze zacat bud od Netopiera, alebo od Zrady by bola moja rada;) Mne bohuzial ten luxus citat to po poradi nebol dopriaty:D

PS: Syn, Headhunters su osobite pribehy a nemaju s ostatnymi knihami dejovo nic spolocne
Obrázok
0
0
nehehe
1765
príspevkov
221
Príspevok adamo » Pi 15. Máj 2015 18:21:32

cital som ale nie po poradi, no tiez odporucam po poradi, vyguglis to asi za dvanac sekund
0
0
shmattt
787
príspevkov
246
Príspevok mattt » Št 21. Máj 2015 0:26:34

Prave jsem docetl asi prvni knizku zhruba po 6 letech, vybral jsem si Murakamiho - Bezbarvy Cukuru Tazaki a jeho leta putovani a celkem me to bavilo, dal jsem to asi na ctyrikrat/za dva dny. Nevim, jestli jste to cetli, ale spoiler: strasne me nasral ten open ending, to jsem fakt necekal, uz uz se blizila udalost, ktera mu zase mohla zmenit zivot (resp. na ni zavisel jeho budouci zivot) a cela kniha skonci den predtim. Pak jsem zacal premyslat jak kok a rikat si, ze bych tu knihu mel dokoncit ja ve svem vlastnim zivote (lol). Docetl jsem to pred chvilkou, tak se mozna moc opustam, ale pochopil jsem to tak, ze si konec podobneho pribehu najdu sam ve svem zivote, nekdy pozdeji. Teda alespon s timto zaverem jsem se dokazal nakonec uspokojit, aniz bych potreboval znat konec pribehu Cukurua, se kterym se mimochodem v celkem hodne vecech shoduju.

Vas se teda ptam, co dalsiho byste od nej doporucili? Strasne me pritahuje, ze se dej odehrava v Japonsku, ani nevim proc, ale rad bych tam jeste zustal. Ten proslov ve spoileru berte trochu s rezervou, mozna to budu zitra citit uplne jinak. :D
0
0
942
príspevkov
26
Príspevok stew0sv » Pi 22. Máj 2015 10:35:06

vedel by mi niekto povedat kde kupit najlepšie online knihy hra o trony ? najlepšie všetky časti ktore vyšli..alebo niejaky pack
Když začnete fandit fotbalovému klubu, není to kvůli trofejím, hráči, historii.
Fandíte mu, protože jste tam někde našli sami sebe. Našli jste místo, kam patříte." Dennis Bergkamp
0
0
shmattt
787
príspevkov
246
Príspevok mattt » Ut 26. Máj 2015 17:18:28

Jsem se vybavil na delsi dobu, pry maji byt obe lepsi nez Cukuru, tak se tesim.
[hsimg]http://i.imgur.com/Ms0Wsiv.jpg[/hsimg]
1
1
Prichádza nový Tibčo
1182
príspevkov
43
Príspevok Tibčo » Ut 26. Máj 2015 17:32:31

To si tu nikto neide audioknihy? :-(
Nikdy viac žiadne šachy
http://ask.fm/JednoduchoTibor
0
0
821
príspevkov
140
Príspevok sLIk » Ut 26. Máj 2015 17:41:59

mattt napísal:Jsem se vybavil na delsi dobu, pry maji byt obe lepsi nez Cukuru, tak se tesim.
[hsimg]http://i.imgur.com/Ms0Wsiv.jpg[/hsimg]

Máma si velmi ide tohoto typka asi 2 roky zpátky jsem jí kupoval 1Q84 a pak i 2. díl (nebo 3. první 2 jsou dohromady). Má toho ale hodně od něho. Asi taky počtu.
0
0
SRS
2689
príspevkov
834
Príspevok flash » Ut 26. Máj 2015 17:49:13

najprv som si myslel ze Takashi :( ja som N.E.R.D a citam fantasy/scifi teraz, Hurinove deti som vcera docital a po šťaťniciach ma caka Metro, trilogia Starcraft, Silmarillion... popri tom este Lotrove Kazne, Strecing a Posilovaci gymnastika:>

este ma napadlo, je nejaka relevantna Star Wars literatura, neviete niekto? Ne obrazkove
ask.fm/reflasherObrázok
0
0
GOPNIK
3428
príspevkov
302
Príspevok Jarda_Malik » Ut 26. Máj 2015 19:01:41

starwarsu je na celu kniznicu
píčovina vole. ty se musíš nejvíc našňupat a pak budeš nejvíc sázet
1
1
SRS
2689
príspevkov
834
Príspevok flash » Ut 26. Máj 2015 22:39:40

sagale ocividne chcem nejake odporucenia na nieco konkretne
ask.fm/reflasherObrázok
0
0
942
príspevkov
26
Príspevok stew0sv » Po 15. Jún 2015 14:50:00

Chcel by som si kupit komplet seriu knih zaklínača...je ich včak 8 a čo som čital tak prvé 2 časti su iba niejake poviedky a s dejom nemaju nič spoločné..je to pravda? čítal to niekto?
Když začnete fandit fotbalovému klubu, není to kvůli trofejím, hráči, historii.
Fandíte mu, protože jste tam někde našli sami sebe. Našli jste místo, kam patříte." Dennis Bergkamp
0
0
SRS
2689
príspevkov
834
Príspevok flash » Po 15. Jún 2015 15:24:38

S dejom hry nemaju asi ani tie ostatne nieco vyznamne spolocne, kedze stratil pamat
ask.fm/reflasherObrázok
0
0
1566
príspevkov
178
Príspevok nobody » Po 13. Júl 2015 23:26:41

Dať 17e za poštovné do UK (zo svk) kvôli 2 knihám je OK? alebo mi odporučíte nejaký iný spôsob kúpenia kníh v slovenskom jazyku? Danke schon
Si šťastný?
0
0
889
príspevkov
105
Príspevok MDY » Po 13. Júl 2015 23:35:21

naskenuj a posli mailom, dnes mam vtipnu naladu ja viem
normalne postou vies odoslat knihu ako listovu zasielku - za 2kg list platis 11e
0
0
1566
príspevkov
178
Príspevok nobody » Ut 14. Júl 2015 15:58:28

si ma moc nepochopil, ja som v uk a objednávam si knihy zo svk, ale mám v pi-, však som zaplatil to poštovné, pri knihách sa na cenu nepozerá, či?
Si šťastný?
0
0
shmattt
787
príspevkov
246
Príspevok mattt » So 05. Sep 2015 17:47:58

Po dvou kratsich Murakamiho knizkach (Cukuru Tazaki a Na jih od hranic...) jsem se uprostred Kroniky ptacka na klicek (607 stran) trosku zasekl. Ty prvni dve mely rychlejsi spad, tady se casto klidne na nekolik stran zamysli a fantaziruje, az se v tom mozna nekdy ztracim. Taky mi ta postava v Kronice prijde mnohem prazdnejsi, bez nejakeho zivotniho smeru/driveu, ale jak rikam, porad jsem v polovine.

Dneska jsem videl 1984 za 3€, tak aspon doplnim zakladni znalosti a prejdu na trosku jiny zanr.
[hsimg]http://i.imgur.com/BLD8g2w.jpg[/hsimg]
0
0
1378
príspevkov
183
Príspevok Nippie » So 05. Sep 2015 17:50:48

ahaaa, tak preto si ju vsetci kupuju v poslednom case /orwella/. lollll, ale ok, aspon nieco
0
0

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia