slovensky hip-hop

/ 12 príspevkov /
Všetko z domácej scény.
Užívateľov profilový obrázok
2
príspevkov
0
Príspevok xxplosive » Št 31. Máj 2012 14:28:56

Chcel by som sa opytat na jednu otazku ohladom slovenskeho rapu. Preco slovenski rapperi pouzivaju slovencinu v textoch? V inych zanroch ako pop, rock su na nasej scene kapely, ktore pouzivaju anglicky jazyk a celkom sa im dari. Preco podla vas nevyuzivaju aj nasi rapperi anglictinu vo svojich textoch?
0
0
4319
príspevkov
399
Príspevok B4ROK » Št 31. Máj 2012 14:33:46

prisaham to nesom ja a netrolujem.
Obrázok
0
0
118
príspevkov
1
Príspevok BadBoy007 » Št 31. Máj 2012 17:37:03

Obrázok
0
0
218
príspevkov
1
Príspevok zpek » Št 31. Máj 2012 17:47:03

ale veď aj slovenskí rapperi to skúšali s angličtinou predsa.. hah
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-l-na0EHmZ4[/youtube]
0
0
1378
príspevkov
48
Príspevok Stoky111 » Št 31. Máj 2012 18:46:19

hodiny anglictiny su dnes drahe.....
Obrázok
0
0
118
príspevkov
1
Príspevok BadBoy007 » Št 31. Máj 2012 19:00:22

zpek napísal:ale veď aj slovenskí rapperi to skúšali s angličtinou predsa.. hah

aj to tak vypadá.. nemôžem si pomôcť, ale veľmi mi to pripomína taký ten napiču dabing z telenovely..
0
0
2
príspevkov
0
Príspevok xxplosive » Št 31. Máj 2012 20:07:56

BadBoy007 napísal:
zpek napísal:ale veď aj slovenskí rapperi to skúšali s angličtinou predsa.. hah

aj to tak vypadá.. nemôžem si pomôcť, ale veľmi mi to pripomína taký ten napiču dabing z telenovely..

takže dôvodom je iba estetika?
0
0
3564
príspevkov
682
Príspevok adel » Št 31. Máj 2012 21:55:38

Robiť rap dnes dávno neznamená hrať sa na negra, bo veľký rozdiel v produkci je tu a tej vedľa. Že slovensky sa nedá, nevieš? Sedlák tvoja bieda. Kopírka ta nepredá, možno zapredá žebrák. Po kopačke sa skončí tvoj sen tak, ty nemták. Nevieš tvoriť jazykom národa, no ja viem jak.
Toľko sa chodí s džbánom po vodu...až ti rozjebe niekto hlavu - MUDr. Ondrej Beňačka
0
0
love wins. whats up with that?
3381
príspevkov
747
Príspevok michal- » Št 31. Máj 2012 23:38:58

adel napísal:Robiť rap dnes dávno neznamená hrať sa na negra, bo veľký rozdiel v produkci je tu a tej vedľa. Že slovensky sa nedá, nevieš? Sedlák tvoja bieda. Kopírka ta nepredá, možno zapredá žebrák. Po kopačke sa skončí tvoj sen tak, ty nemták. Nevieš tvoriť jazykom národa, no ja viem jak.

darmo, od Dana sa tazko lepsi najde.
Obrázok
0
0
16
príspevkov
0
Príspevok xxar3s » Pi 01. Jún 2012 12:52:03

xxplosive napísal:Chcel by som sa opytat na jednu otazku ohladom slovenskeho rapu. Preco slovenski rapperi pouzivaju slovencinu v textoch? V inych zanroch ako pop, rock su na nasej scene kapely, ktore pouzivaju anglicky jazyk a celkom sa im dari. Preco podla vas nevyuzivaju aj nasi rapperi anglictinu vo svojich textoch?

lebo ich typicky fans (hulici, fetaci, predavaci notabene a smazky) by im nerozumeli.
0
0
556
príspevkov
31
Príspevok janko503 » So 02. Jún 2012 13:14:45

helico mal na tu dobu celkom v pohode anglictinu, aj ked celkovo sa to moc pocuvat nedalo, keby ale cvicil aspon 2 roky, tak mozno by si to ludia isli... ale napriklad Cistychov v skladbe Klauni rapoval inym jazykom nez je ten nas a vsadim kilo ze Rytmus casom tiez skusi spravit daco v anglictine

ale suhlasim s tym, co zaznelo vyssie, slovaci by to moc podla mna nepocuvali, ved maju niekedy problem rozumiet iba slovenskym textom (what up, slang mojej reci ? ) alebo by to pocuvali iba ti, ktori nesleduju slovnesku scenu a pocuvaju ameriku... ale od mladych rapperov som zopar anglickych veci pocul, teraz si ale nevybavim ani jednu

kazdopadne je kokotina hovorit, ze slovak nemoze rapovat po anglicky, vo finsku, svedsku ci ktorej pici su tipci co v pohode rapuju anglicky... Adam tensta tiez nie je z anglicka/ameriky a ma anglicke veci... ci hej?
0
0
51
príspevkov
0
Príspevok dante » So 02. Jún 2012 19:03:57

on je sved tusim.. aj looptroop rockers atd
0
0

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia