dokumenty

/ 151 príspevkov /
Novinky, recenzie a tipy na kvalitné filmy.
Užívateľov profilový obrázok
4319
príspevkov
399
Príspevok B4ROK » So 16. Júl 2011 0:44:56

Takze takato tema tu chyba tak ju urobim, postujte sem tipy na dokumenty, mozte aj linky, kedze vela je na youtube, a vimeu dneska som nasiel jeden ktorý zachytava vznik skinheadskeho hnutia v anglicku a potom formovanie antifa skupin a nazi skupin vo Francuzsku, od roku 1970-az 1990 musim povedat ze je to urobene super, hlavne tie stare zabery... vola sa to ANTIFA - CHASSEURS DE SKINS (2008)
sk titulky by vam mali nabehnut hned... da sa to tam nastavit. su aj anglicke.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0Dn2NRvrR-U[/youtube]
Obrázok
0
0
880
príspevkov
261
Príspevok phari » So 16. Júl 2011 12:49:16

rozpravanie z prvej ruky o ruskej mafii

http://divx.kinotip.cz/vor-v-zakone-vla ... veti-2010/
0
0
542
príspevkov
1
Príspevok maki » So 16. Júl 2011 13:45:56

http://www.csfd.cz/film/275830-apokalyp ... ova-valka/
asi nejlepší dokument o 2. světové válce
Obrázok
0
0
201
príspevkov
1
Príspevok dzonko » So 16. Júl 2011 22:58:49

zaujimavy a dost drsny dokument "black tar heroin".
nazov hovori za vsetko, dokument sleduje 5 heroin addicts a mapuje vsetko v zivote fetaka, prostitucia, aids, predavkovania...
da sa pozriet na youtube vo viacerych castiach:

http://www.youtube.com/watch?v=9Yt4Mmn7ofI
I’m far from being God, but I work goddamn hard (c) Jay-Z
0
0
SRS
2689
príspevkov
835
Príspevok flash » Ne 24. Júl 2011 2:15:14

Bigger stronger faster

Kazdy kdo niekedy zabrdol nos do cvicenia alebo sa aspon zaujimal okrajovo o sypacky by si to mal povinne kuknut. Dost dobry pohlad na doping a vsetko okolo toho, dokonca je to aj zabavne obcas. Nechyba ani Arnold a vlastne vela kauz este aj tie hyperanabolicke kravy tam boli. A uvidite aj Timeu Majorovu, dceru(or w/e) sefredaktora(ak to este nezmenili ja to uz necitam) Muscle and fitness jak foti. *yum*
ask.fm/reflasherObrázok
0
0
225
príspevkov
4
Príspevok kesty » Ne 24. Júl 2011 3:13:04

ja som to videl a bolo to skor o amerike a ich mentalite, myslim ze velmi dobry dokument, mal som pocit ze to bude strasne pro-americke ale na moje prekvapenie niektori ti sypaci maju aj mozog a nakoniec to bolo velmi inteligentne. odporucam! len tie kravy si nejak nepamatam :(
"Lenivosť sa nedá odfláknuť, to sa musí robiť profesionálne." © Miloš Forman
0
0
267
príspevkov
3
Príspevok maros » Po 25. Júl 2011 2:45:02

into eternity http://www.csfd.cz/film/286408-into-eternity/

tevraj perfektny dokument, neviem, este som nevidel
Obrázok
"Hated by most, loved by few..."
0
0
156
príspevkov
0
Príspevok LNG » Po 25. Júl 2011 18:45:02

More Than a Game :)
Dokument o L. Jamesovi a jeho čtyř spoluhráčů (Dru Joyce, Romeo Travise, Sian Cottona a Willie McGeea) ze střední školy St. Vincent-St. Mary v Ohiu. Rozhodně by měli shlédnout všichni hráči nebo fanoušci basketbalu (myslím, že se jich tu najde spoustu :D).
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mVndnukjNTw[/youtube]
no hard work, no results
0
0
1175
príspevkov
71
Príspevok dex » Ut 09. Aug 2011 16:26:08

Naposledy som videl toto: http://www.csfd.cz/film/296566-future-b ... n/galerie/

Nesuhlasim so vsetkym co sa tam povedalo, ale miestami mal dobre postrehy. Hlavne tie pasaze, kde hovoria o nabozenstve alebo o tom ako ludia chapu veci. Ajked teda vela z tych jeho vynalezov nema uplne domyslene - napr. neviem si predstavit, ze by sa vyrabali domy ako ked sa pretlaca pasta cez nejaku formu, etc. Takisto vacsina jeho konceptov predpoklada idealny svet v buducnosti, resp. podmienkou pre jej fungovanie je utopia ... pricom o 5 minut nato sam povie, ze je to nemozne dosiahnut.

treba vidiet
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tSTZ8IRdoqA[/youtube]

(toto nie je z FbD, ale tiez sa oplati vidiet)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VhvQcBWZF8E[/youtube]
“In this world, you must be oh so smart, or oh so pleasant. Well, for years I was smart. I recommend pleasant.” from Harvey (1950)
0
0
3564
príspevkov
682
Príspevok adel » Ut 09. Aug 2011 16:46:09

tento typek je ale genius, utopia sa neda dosiahnut kvoli mocnym, ktorych by to znicilo, ale takcitak system sa rozpada bez toho aby do toho niekto umyselne zasahoval
Toľko sa chodí s džbánom po vodu...až ti rozjebe niekto hlavu - MUDr. Ondrej Beňačka
0
0
1175
príspevkov
71
Príspevok dex » St 10. Aug 2011 14:54:15

Tyler Durden napísal:utopia sa neda dosiahnut kvoli mocnym, ktorych by to znicilo

Mas z casti pravdu, ale to je len kratkodobe myslenie.

Predstav si situaciu, ze by nastal uplny zvrat, ti ktori su teraz pri moci, by zrazu neboli a trebalo by zacat budovat cely system odznova. Co by sa zmenilo? V historii sa uz parkrat stalo, ze nejaka revolucia bola uspesna. Minuly vladcovia boli odstraneni (dekapitovani, defenstrovani, etc.) a prisla nova generacia, ktora po nich prebrala tu moc. Vacsinou sa poucili z chyb ich predchodcov, "na oko" spravili zmeny ale vo vysledku sa nic nezmenilo - boli skorumpovani a zneuzivali system. Vznik utopie znemoznuje skor to, ze vacsina ludi bud nedokaze vidiet "vacsi plan" (nizky intelekt), resp. sa ku nemu nedokaze prisposobit (charakterove crty: bezohladnost, egoizmus, tuzba po moci/po vyssom spolocenskom postaveni, zavist, atd. ).
“In this world, you must be oh so smart, or oh so pleasant. Well, for years I was smart. I recommend pleasant.” from Harvey (1950)
0
0
4319
príspevkov
399
Príspevok B4ROK » Št 11. Aug 2011 0:02:35

Show must go on 3 trailer
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XxeSzPsrNIc[/youtube]
Obrázok
0
0
3564
príspevkov
682
Príspevok adel » Št 11. Aug 2011 14:06:23

dex napísal:
Tyler Durden napísal:utopia sa neda dosiahnut kvoli mocnym, ktorych by to znicilo

Mas z casti pravdu, ale to je len kratkodobe myslenie.

Predstav si situaciu, ze by nastal uplny zvrat, ti ktori su teraz pri moci, by zrazu neboli a trebalo by zacat budovat cely system odznova. Co by sa zmenilo? V historii sa uz parkrat stalo, ze nejaka revolucia bola uspesna. Minuly vladcovia boli odstraneni (dekapitovani, defenstrovani, etc.) a prisla nova generacia, ktora po nich prebrala tu moc. Vacsinou sa poucili z chyb ich predchodcov, "na oko" spravili zmeny ale vo vysledku sa nic nezmenilo - boli skorumpovani a zneuzivali system. Vznik utopie znemoznuje skor to, ze vacsina ludi bud nedokaze vidiet "vacsi plan" (nizky intelekt), resp. sa ku nemu nedokaze prisposobit (charakterove crty: bezohladnost, egoizmus, tuzba po moci/po vyssom spolocenskom postaveni, zavist, atd. ).

ano mas pravdu, preto je to utopia, ale keby ten system v skutocnosti nastal nejakym zazrakom, tak by sa nikdy uz takto moc nemenila, nikdy by sme nestavali kapitalizmus na vycerpatelnych zdrojoch ( co je retardacia najhrubsieho zrna) a vsetci by zili rovnako. To by ale znamenalo ze zapadu by sa zobralo vela, a vychodu by sa dalo vela, aby sa to vyrovnalo ( viem, tazka generalizacia, ale chapes co myslim ). Pozri si Zeitgest III, tam sa neriesia moc konspiracie, skor, ludska psychika, ako system funguje a znacna cast filmu je ako by system fungovat mohol aby mohol vydrzat nepretrzite bez toho aby cely spadol ( tak ako pada teraz).
Toľko sa chodí s džbánom po vodu...až ti rozjebe niekto hlavu - MUDr. Ondrej Beňačka
0
0
192
príspevkov
2
Príspevok keep » Št 11. Aug 2011 15:12:53

Obrázok

celkom zaujimavy dokument, je tam v skratke rozpisana historia elektrickych aut v californii, ako je USA zavisla na rope a ovladana ropnymi spolocnostami, dalej poukazuje aj na to, ako sa automobilky bali takychto aut, pretoze by prisli o mnozstvo ziskov plynucich zo spalovacich motorov etc.

videli ste niekto?
0
0
1175
príspevkov
71
Príspevok dex » Št 11. Aug 2011 16:59:06

Tyler Durden napísal:ano mas pravdu, preto je to utopia, ale keby ten system v skutocnosti nastal nejakym zazrakom, tak by sa nikdy uz takto moc nemenila, nikdy by sme nestavali kapitalizmus na vycerpatelnych zdrojoch ( co je retardacia najhrubsieho zrna) a vsetci by zili rovnako. To by ale znamenalo ze zapadu by sa zobralo vela, a vychodu by sa dalo vela, aby sa to vyrovnalo ( viem, tazka generalizacia, ale chapes co myslim ). Pozri si Zeitgest III, tam sa neriesia moc konspiracie, skor, ludska psychika, ako system funguje a znacna cast filmu je ako by system fungovat mohol aby mohol vydrzat nepretrzite bez toho aby cely spadol ( tak ako pada teraz).

Bavime sa sice len v teoretickej rovine, ale podla mna je to nemozne. Kvoli tomu co som napisal vyssie - to by sa museli zacat rodit len ludia s napriemernou inteligenciou a nesebeckym charakterom. Ale ten Zeitgeist si urcite pozriem, videl som len zaciatok kde bola rec o genetike. Este som sa ku tomu dalej nedostal.

2 keep: Jo, videl som to asi pred polrokom. Jeden z tych lepsich dokumentov. Ajked teda (tak ako aj vo vacsine inych dokumentov) spomenuli len to co sa im hodilo a to co nie cirou nahodou vynechali. :D

Pokial by mal kazdy elektromobil, ako by sa zabezpecilo tolko elektrickej energie?

Staci sa pozriet len na tento graf:
Obrázok

Cca 3/4 elektriny v US sa vyraba fosilnymi palivami. Myslim, ze dalej to komentovat netreba.
0
0
122
príspevkov
0
Príspevok Lenivec » Št 11. Aug 2011 23:43:47

O zaujimavych veciach sa tu bavite, tiež rozmyšlam často nad luďmi a ich psychikou, rozmyšlanim atď.

Dex ale veď ludia sa stale vyvijaju a každe ďalšie generacie maju podla mňa vyššie priemerne IQ nie? (ako by sme sa inak vyvinuli z neandertalcov) Takže neni to až take nerealne podla mňa akurat sa toho na 100 % nedožijem :(
0
0
1175
príspevkov
71
Príspevok dex » Pi 12. Aug 2011 12:34:27

Lenivec napísal:O zaujimavych veciach sa tu bavite, tiež rozmyšlam často nad luďmi a ich psychikou, rozmyšlanim atď.

Dex ale veď ludia sa stale vyvijaju a každe ďalšie generacie maju podla mňa vyššie priemerne IQ nie? (ako by sme sa inak vyvinuli z neandertalcov) Takže neni to až take nerealne podla mňa akurat sa toho na 100 % nedožijem :(

Netreba si to pliest s evoluciou. Zijeme civilizovanejsie nez v minulosti, pretoze mame viac znalosti, je zavedena povinna skolska dochadzka, atd... Ale co sa tyka priemerneho IQ v buducnosti, tak prognozy skor hovoria o jej znizovani. Napr. tu tvrdia, ze od roku 1950 do 2050 by sa malo znizit cca o 5 bodov. Neviem nakolko je to doveryhodny zdroj, ale zda sa mi to byt dost logicke kedze vyspelejsie krajiny maju omnoho mensiu natalitu, nez tie zaostale.
0
0
3564
príspevkov
682
Príspevok adel » Pi 12. Aug 2011 13:42:56

dex napísal:Pokial by mal kazdy elektromobil, ako by sa zabezpecilo tolko elektrickej energie?

Cca 3/4 elektriny v US sa vyraba fosilnymi palivami. Myslim, ze dalej to komentovat netreba.

prave v zeitgeiste sa venuju alternativnym zdrojom energie ako je solarna, ktoru by sme mohli vyuzivat ovela efektivnejsie alebo energia z prilivovyvh vln or smthn like that
0
0
467
príspevkov
26
Príspevok 8to24 » Pi 12. Aug 2011 17:29:07

zeitgeist je dost na zamyslenie
http://ninedaysuntil.tumblr.com/
0
0
4319
príspevkov
399
Príspevok B4ROK » Pi 12. Aug 2011 22:32:26

včera bolo verejné premietanie dokumentu Banksy exit through the gift shop, bolo to zadarmo tak som siel, myslel som si ze to bude cele. o banksym, ok nebolo. vacsinou to bolo o chklapikovy co nataca street art umelcov pri tvorbe. a potom zacne aj sam tvorit, ale aj tak sa mi film pacil, moje hodnotenie 8.5/10
Obrázok
0
0

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia