Refresher spojil sily s Markízou. Seriál Pán Profesor trhá rekordy sledovanosti
Milý náš newsletter-odberateľ,

na dnes sme si pre teba pripravili niečo špeciálne. 🤫 V marcovej edícii blogu Refresher Insider ti ukážame ako vyzerá spolupráca lifestylového onlinu magazínu s
 najsledovanejšou slovenskou televíziou. Sleduješ občas telku? Tak možno už tušíš o čo pôjde.
 

Televízia Markíza uviedla na obrazovky v marci 2020 seriál Pán Profesor. Ide o moderný vzťahový seriál s komediálnymi prvkami z prostredia fiktívneho slovenského gymnázia.

Prvú sériu Pána profesora kvôli epidémii koronavírusu odvysielali až počas jesennej štruktúry a doslova zvalcovala ponuku konkurencie.
 

„Rodinný komediálny seriál Pán profesor sa stal jednoznačne najúspešnejšou seriálovou novinkou roku 2020. V obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 dosiahol vynikajúci priemerný rating 9,8 % a trhový podiel 26,9 %. Záverečná epizóda 1. série sa v cieľovej skupine 12-54 stala najsledovanejším nespravodajským programom jesennej televíznej sezóny 2020," prezrádza marketingový a PR riaditeľ TV Markíza Michal Borec.

Ako pomohol Refresher? 

Refresher ako priekopník natívnej reklamy na Slovensku pomohol od svojho vzniku mnohým klientom naplniť ich komunikačné ciele. Spolupráca s televíznym seriálom na takejto intenzívnej úrovni však bola aj pre nás novinkou.

Stať sa hlavným mediálnym partnerom seriálu znamená intenzívnu dlhodobú prácu počas 4 mesiacov. Seriálu sme verili, a preto bolo naše rozhodnutie jasné. Ako to videli na druhej strane, opisuje Michal Borec.
 

„Rozhodnutie o spolupráci sa v televízii nerodilo ľahko. Predsa len, pre televíziu je dôležitá čo najširšia skupina divákov, minimálne obchodne relevantná 12-54. Bola to však pre nás jedinečná príležitosť si spoluprácu s užšou cieľovkou, ktorú Refresher ponúka vyskúšať."

Čo však rozhodlo, bol podľa Michala maximálne vhodný produkt. „Počnúc vydareným kastingom, aktuálnymi scenármi, najkvalitnejším produkčným tímom na trhu, trefným programingom a nakoniec vhodne napasovanou komunikačnou stratégiou. A práve do poslednej menovanej skvele zapadla spolupráca s Refresherom.

Podarilo sa nám prilákať k sledovaniu seriálu mladých ľudí, ktorí si seriál obľúbili a dokázali sa s jeho hrdinami a ich problémami stotožniť. Svoju dôležitú úlohu v tomto vzťahu zohrával práve Refresher, pretože konkrétne problémy žiakov, ktoré tvorili hlavné dejové linky jednotlivých epizód sa rozoberali hlbšie v redakčných článkoch, či ďalších formátoch. Správnosť rozhodnutia o spolupráci dokazuje aj jej pokračovanie pri druhej sérii."

Mladých treba osloviť modernou cestou

Ako sme teda v Refresheri pristúpili k tvorbe obsahu? Komunikáciu sme počas celej doby vysielania rozložili na všetky fronty a využili sme najdôležitejšie komunikačné kanály, ktoré mladá, moderná cieľová skupina využíva.

Komunikáciu v článkoch na webe sme pred spustením seriálu a pred každou epizódou prispôsobili tak, aby bola pre čitateľa čo najatraktívnejšia. Roky skúseností s natívnou reklamou sa pretavili do čísel čítanosti.  Pre seriál sme počas prvej série vytvorili 13 článkov. Viaceré z nich prekonali hranicu 20 tisíc otvorení.

V Refresheri je pre nás dôležitá aj práca s videom. Pre Markízu sme do nášho pravidelného spravodajského formátu Freshnews pripravili reportáže mapujúce zákulisie seriálu a rovnako sme na  Refresher YouTube kanál publikovali 7-minútový vlog z natáčania seriálu, ktorý dosiahol organickú sledovanosť viac ako 120 tisíc zhliadnutí

Najväčší priestor a dosah však seriál Pán Profesor dostal na Instagram profile Refresheru, ktorý sleduje takmer 300 tisíc ľudí. Cez instagramové posty a stories sme podporili všetky články a video výstupy, dokopy sme ich publikovali takmer päťdesiat.

Okrem toho boli publikované aj posty s označovacím mechanizmom, vďaka ktorým sme organicky pritiahli viac pozornosti.  A čo je dôležité, priamo na poste a v jeho popise sme odkomunikovali vysielací čas seriálu. Niektoré posty dokonca prekonali magickú hranicu dosahu - 100 000.

Aké iné formáty v rámci spolupráce boli ešte využité, či sa naozaj podarilo pred televízne obrazovky dostať mladú cieľovku a aj to, ako si v seriáli „zahral" Refresher, si prečítaš v novom dieli case study Refresher Insider.
Kvalitný obsah z redakcie
Samorejme nelení ani naša redakcia. Tvorbu sa snažíme pre našich čitateľov neustále zlepšovať a posúvať vpred. Toto sú články, ktoré sa v posledných dňoch tešili najväčšej čítanosti:



Kde si dáš v Bratislave najlepší burger? Zostavili sme pre teba top 10!

 


Česká sériová vrahyňa s prezývkou Krvavá blondína vraždila len mužov. Charakterizovala ju bezcitnosť a arogancia


Primár: Videl som prípady, keď ľudia ivermektín jedli ako pastu pre kone. Zomiera nám 20 až 25 percent pacientov (Rozhovor)

 

Slávni herci, ktorí sa rozhodli skončiť s herectvom, alebo o nich už hollywoodski producenti nestoja

 

Nejde ti dočítať článok? V rámci našej spolupráce ti radi dáme prístup do sekcie REFRESHER+. Stačí napísať jednému z našich obchodných zástupcov.
Spoznaj nás

V predstavovaní sa posunieme zase o kúsok ďalej. Ak si rozmýšľal o spolupráci v podobe PR či natívneho článku, toto je osoba, ktorá ho pre teba ušije na mieru. Naša copywriterka Janka 🖤:






Janka, 27

Janka sa v REFRESHERi venuje tvorbe klientskeho obsahu. Skvelý obsah by ti však namiešala aj ako DJka a maliarka. Miluje DNB či už ako tvorca za pultom alebo tanečník na parkete. Zároveň sa od malička venuje výtvarnému umeniu.

Veľa ľudí sa v nej mýli a považuje ju za "cat person", lebo má mačku. My však vieme, že Janka sa na ulici pozdraví každému psíkovi a túži po adopcii útulkáča. Meno už má vybrané - bude to Čalamáda.

Je zanietená kávičkárka - pri podporovaní slovenských pražiarní, ale aj pri kávových rituáloch doma. Rada varí a pečie, jedlom ľuďom prejavuje lásku. Takže ak ti niekedy naša Janka prinesie koláč, nemusíš pochybovať o tom, že ťa má rada.

Máš akékoľvek otázky? Neváhaj nás kontaktovať. 🙂 Náš obchodný tím je tu pre teba.
Nechceš už dostávať náš B2B newsletter? Stačí si zmeniť nastavenia.