Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 18. 1. 2020 meniny má Bohdana

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zdravie
1
Simon K.
25. september 2016, 9:31
Čas čítania: 5:12

10 dôvodov, prečo využiť Fitcult služby a vložiť svoj (fitness) život do rúk ľuďom, ktorým na tebe záleží

Prečo zrovna Fitcult Coaching? Čo dostanem a oplatí sa minimálne pouvažovať o ňom?

Simon K.
25. september 2016, 9:31
Čas čítania: 5:12
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Deviateho deviaty. Magický dátum, kedy sme spustili náš Fitcult Online Coaching, o ktorom sme vám napísali čo-to v tomto článku. Aktuálne už spolupracujeme s niektorými z vás a pre ostatných sme si nachystali desať pádnych dôvodov, prečo minimálne pouvažovať práve o Fitcult službách. Oplatia sa? Čo dostanem navyše ako inde?

 

#1 Sme obyčajní ľudia, ktorí zmenili svoj životný štýl o 180 stupňov. Sme jedni z vás

Nie sme žiadne nadprirodzené bytosti ani stroje, sme jednoducho ľudia, tak ako vy. Rozdiel je, že s vedomosťami, informáciami a praxou sme o niekoľko rokov popredu a chceme, aby ste si uľahčili svoju fitness cestu a zefektívnili ju. Zlepšili celý život. Nenarodili sme sa s výskumami v hlave či s dokonalou postavou. Tú ani nikto z nás nemá a netvrdí to o sebe. Čo však tvrdíme je fakt, že sa chceme neustále zlepšovať a posúvať vpred a vieme, že niečo ako "dokonalosť" neexistuje. Máme normálny život, ako väčšina z vás. Máme však za sebou veľa fitness vedomostí, ktoré vám s radosťou odovzdáme.

 

 

„Pred niekoľkými rokmi, kedy môj voľný čas vypĺňalo hlavne Call of Duty, by som sa vysmial každému, kto by povedal, že raz sa budem venovať cvičeniu, výžive a pomáhaniu ľuďom, alebo že budem šéfredaktor nejakého fitness webu, ktorému môžu ľudia veriť. Teraz viem, že ide o vec, čo ma baví, napĺňa a chcem spoločne s ľudmi, s ktorými sme na rovnakej vlne,Vilom a Katkou, nech sa to tu u nás na Slovensku zlepší, odbremení od fitness mýtov a spoločne chceme ľuďom pomáhať.“ 

 

10 dôvodov, prečo využiť Fitcult služby a vložiť svoj (fitness) život do rúk ľuďom, ktorým na tebe záleží

 

#2 Prešli sme si hocičím

Jedenie každé 2 hodiny? Skúsili sme. Intermittent fasting (prerušovaný pôst)? Skúsili sme. Keto či sacharidové vlny? Skúsili sme. 6 jedál či 3 jedlá denne? Skúsili sme. Taký či onaký tréningový princíp? Takisto sme skúsili všeličo. Low-carb? Poznáme. Za tie roky však vieme praktické tipy, poznáme výhody a nevýhody a presne vieme, čo by vám mohlo pasovať do vášho životného štýlu. Niektorí fungujú na "clean" jedení a tak to automaticky musí vyhovovať všetkým. Ďalší preferujú Intermittent Fasting a naordinujú ho každému jednému bez ohľadu na tisíc dôležitých vecí. My sa snažíme prísť na tú správnu, pokojne i do konca života funkčnú a preferovanú metódu napasovanú na tvoj život! Vieme, čím si ty nemusíš prechádzať a tak zbytočne strácať čas a dlhé mesiace, či dokonca roky len skúšaním. Navedieme ťa na cestičky, ktoré budú z najväčšou pravdepodobnosťou ako uliate.

 

#3 Nemáme jeden systém

Každý nový človek = nové základy. Vždy staviame na tom, čo spoločne zistíme a aké info nám o sebe poskytneš. Nechceš počítať kalórie, aj keď ste si vypočuli výhody a nevýhody? V poriadku, vyskúšame metódu "dlaň ako odmerka" alebo inú. Nechceš Intermittent Fasting? Nechoď! Chceš raňajkovať? Raňajkuj. A chcel by si raňajkovať konkrétne "toto a toto"? Pravdepodobne budeš môcť, a ak náhodou nie, minimálne poradíme, či je to optimálne pre tvoje ciele.

 

 

Ak by mi niekto pred pár rokmi povedal, že budem blázon do študií, vzdelávania sa a cvičenia, asi by som sa fajn zasmiala, len mávla rukou a povedala: "No určite!" Prešla som si obdobím, keď som bola Zumba kráľovnou, ale po čase ma to prešlo. Práve preto som sa bála, keď som sa pustila do posilňovania. Nevedela som, ako dlho mi toto celé "chcem byť fit" vydrží. Teraz ale po skoro štyroch rokoch môžem s kľudným svedomím povedať, že nielenže som dosiahla svoj cieľ, ale naďalej som "hladná" po nových informáciách a práve preto sa aj stále vzdelávam a dopĺňam si vedomosti. Tým, že si niekto skončí kurz vzdelávanie nekončí.

 

10 dôvodov, prečo využiť Fitcult služby a vložiť svoj (fitness) život do rúk ľuďom, ktorým na tebe záleží

 

#4 Naše informácie sú teoretické, potvrdené vedou a zároveň praktické

Poskytované rady nebudú len v štýle, že sme si niečo vyskúšali a teraz to aplikujeme na teba. Uvádzame iba princípy a informácie, ktoré sú zároveň potvrdené vedou a majú svoju oporu aj v tejto oblasti. Množstvo metód sme vyskúšali, aktívne sa im venujeme, testujeme. Coach Vilo dokonca súťaží a má množstvo hodnotných rád z oblasti súťaženia a stravy v rámci prípravy na pódiá.

 

#5 Nie sme typickí posilkoví "broscience" tréneri

No, počúvaj. Po šiestej nebudeš jesť sacharidy, kardio budeš robiť ráno nalačno o 6:00, bude to bicykel a nie beh, trénovať budeš povinne presne 6x do týždňa a že ti nevyhovuje raňajkovanie ma nezaujíma, je to najdôležitejšie jedlo dňa! Nie, nie a ešte raz nie! Zabudni na tieto často vídané scenáre. Je to na smiech, ale niektorí vám skutočne nakážu robiť veci, ktoré nielenže sú zbytočné a nijak nimi nesplníte svoj cieľ rýchlejšie, ale veci, ktoré často v zárodku ukončia akékoľvek odhodlanie a chuť.

 

#6 Iní ako iní

Vieš, že sme vždy boli iní. Poukazovali na kvalitné relevantné veci, ale zároveň aj na hnus a zavádzajúce informácie vo fitness priemysle. Rovnako funguje aj náš Fitcult Coaching. Oplýva kvalitou a tým, na čo ste zvyknutí za 3 a pol roka našej existencie, za ktorú sme vás zatiaľ nesklamali a v žiadnom prípade nedopustíme, aby to bolo inak. Nevstupujete do neznámych vôd, ale do sveta Fitcultu. Náš cieľ je zlepšiť situáciu v oblasti coachingu a seriózne ľudom pomáhať zlepšovať ich život.

 

„So Simonom máme viac spoločného ako len to, že sa snažíme zmeniť vnímanie ľudí v oblasti fitness. Rovnako ako on aj ja som premrhal veľa hodín svojho života pri hre Call of Duty (okolo 5000, bez srandy!). V tej dobe by mi nenapadlo, že raz (o 10 rokov neskôr) tu budem stáť ako úplne iný človek, ktorý zmenil nie len svoje telo, ale aj myslenie, ciele, vízie a ktorý chce byť pre vás všetkých dobrým vzorom, motiváciou a poradcom. Cesta je dlhá, no stojí zato a preto poď do toho s našim Fitcult tímom!

 

10 dôvodov, prečo využiť Fitcult služby a vložiť svoj (fitness) život do rúk ľuďom, ktorým na tebe záleží

 
#7 Zapredať sa? Nehrozí

Mohli sme spolupracovať a písať promo články za peniaze o funkčných žuvačkách na chudnutie? Áno, dostali sme aj takú ponuku. Spravili sme to? Nie. Niektorí tréneri vás doslova donútia kúpiť taký či onaký značkový proteín, pretože on(a) má s nimi affiliate program a získa nejaké to %. My vám nebudeme hovoriť, aby ste si kúpili toto či tamto. Pásy okolo brucha propagovať veru nebudeme, ale naopak, dáme vám tipy na veci, ktoré sú naozaj kvalitné, ktoré buď sami (po)užívame, alebo vám poskytneme tipy na veci, ktorým sa naopak vyhnúť a nemíňať na ne peniaze. Takisto budeme brať do úvahy množstvo ľudí. To bude limitované. Nie je možné starať sa dokonale o 10 ľudí naraz, ak budeme chcieť zachovať kvalitu a 100 % personalizáciu.

 

#8 Jedálniček. Jedálniček. Jedálniček. Jedálniček. Jedálniček

Nič iné sa snáď v kruhoch trénerov ani neskloňuje. Aj jedálniček - presný zoznam jedál a časov s doplnenými informáciami o kalóriách a makroživinách (niekde ani to nedostaneš) má svoje výhody a nevýhody. Treba si uvedomiť, že toto je Fitcult Coaching. Nie Fitcult Jedálniček. V našich stravovacích balíčkoch je jedálniček na mieru s viacerými alternatívami jedál len malé percento toho, čo v skutočnosti dostanete. Uff, teraz si si možno vydýchol, že ti ho naozaj dáme, ale s nami 9 z 10 ľudí po skončení spolupráce bude pravdepodobne vedieť, ako si jedálniček zostrojiť o mesiac, pol roka či o 8 rokov. Pretože je to coaching, pretože si môžeme neustále písať, skypovať a pokojne sa môžeme aj osobne stretnúť. Dostaneš "trénera na telefóne", ktorý ti povie prečo toto jedlo áno a tamto nie, prečo teraz a nie o hodinu. Napadá ti iná otázka? Pýtaj sa. Toto je coaching, toto nie je (iba) jedálniček. Ak budeš klásť dobré otázky, dostaneš to, čo sa u žiadneho trénera nenaučíš za čas, ktorý s ním stráviš.

 

#9 Spája nás jedno a to isté

Chceme zlepšiť situáciu na Slovensku. Všetci traja! Chceme, aby sa minimalizoval ten počet správ na sociálnych sieťach, kedy nám píšu ženy, čo majú robiť, pretože už 2 mesiace nemali menštruáciu. Chceme, nech sa s nami človek za dané obdobie naučí veci, ktoré bude schopný využívať do konca života. 

 

 

 

Desiaty dôvod môžeš byť práve ty. Pretože ty si ten, alebo tá, koho (fitness) život sa môže zlepšiť a pokúsime sa, aby sa nielen zlepšil, ale aby si mal informácie, ktoré ťa posunú na novú úroveň.

 

Viac informácií o Fitcult službách nájdeš tu

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.