Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 4. 12. 2020 meniny má Barbora, Barbara

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Zdravie - Posilňovanie
9
Simon K.
1. apríl 2015, 11:00
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)

Arnold Classic Amateur 2015. Prestížna súťaž, kde prvenstvo vo svojej kategórii uchmatla aj naša Slovenka, Sabína Pleváková.

Simon K.
1. apríl 2015, 11:00
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
9
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Majsterka Slovenska, triumf aj na majstrovstvách Európy, tiež na amatérskej Olympii v Čechách a naša IFBB Majsterka sveta, a to dokonca nie je všetko. Tak by sme mohli uviesť meno, ktoré je v slovenských fitness kruhoch známe, Sabína Pleváková. Svoju zbierku úspechov sa pred mesiacom snažila okoreniť ďalším úspechom a podarilo sa jej to! Piateho až ôsmeho marca sa totiž konala v Amerike prestížna súťaž Arnold Classic Amateur 2015, kde Sabína vo svojej kategórii bikiny fitness do 163 cm zvíťazila! Aj keď na svojej prvej súťaži v roku 2012 skončila na predposlednom mieste a nepresadila sa ani na ďalších prvotných súťažiach, išla si svojou cestou a dnes je z nej úspešná fitneska reprezentujúca Slovensko v plnej kráse a pýšiaca sa takým titulom, ako je víťazstvo na Arnold Classic. Aj keď súboj o absolútnu víťazku nakoniec nezískala, pri silnej konkurentke z Ameriky menom Anya Ellis to bolo naozaj ťažké, a tak Sabína skončila v tomto prípade tesne na druhom mieste. Ako to prežívala, s kým všetkým sa stretla, aké zážitky ju sprevádzali a oveľa viac sa dozvieš v dnešnom rozhovore.

 

Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)

 

Ahoj! Začneme zhurta, prvé pocity a dojmy po tom, ako si pri vyhlasovaní výsledkov vedela, že víťazkou sa stávaš práve ty?

Bolo to veľmi zvláštne. Naozaj som do USA išla s tým, že idem s inou formou, že je to risk, že ma mnohí odhovárali a zrazu, ani neviem ako rýchlo sa to tam zomlelo, vyhlasovali moje meno. Bol to skvelý pocit. Po takmer ročnej pauze počuť znova svoje meno na prvom mieste.

 

Naposledy sme mali spolu rozhovor takmer presne pred rokom. Čo najpodstatnejšie sa udialo, zmenilo, za tento čas?

Tak hneď po súťažiach som absolvovala reoperáciu pŕs u MUDr. Patrika Paulisa, keďže som bola presvedčená, že predchádzajúca operácia nedopadla tak ako mala a kazila mi symetriu. Druhá operácia dopadla výborne a hneď po nej som začala znovu makať. Hneď ako som mohla opäť cvičiť, som sa pustila do objemovej prípravy, aby som nabrala čo najviac svalov, ako to len bolo možné za tú dobu.

 

Čakalo ťa vyše 30 súperiek. Sledovala si ich, kontrolovala ich formy alebo si sa výhradne zameriavala len a len na seba?

Absolútne som ich nesledovala. Jedinú, ktorú som si obzerala, bola absolútna víťazka, aj to už pred vyhlasovaním absolútky. Tušili sme, že práve ona by ju mohla získať. Ale inak sa snažím nevšímať si dievčatá v kategórii. Je ich tak veľa, že človek z toho len zbytočne nervóznie.

 

Alexi Rae Irvine (4. miesto), Katrina Freds (2. miesto), Sabína Pleváková (1. miesto), Julie Royek (3. miesto); Phananya Powell (5. miesto)

Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)
Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)

zdroj: jeffbinnsphotography.smugmug.com 

 

Povedzme si úprimne, očakával sa od teba dobrý výsledok. Bol to veľký nával na psychiku? Boli dni v príprave, kedy si bola na dne?

Príprava na Arnold začala zo dňa na deň. Najskôr som si myslela, že nebudem štartovať. Váha sa nehýbala podľa mojich predstáv. Respektíve, aby ste boli v obraze, nepohla sa vôbec.  Vtedy som si povedala, že ak mi ešte nejaká súťaž stojí za ten boj, tak je to práve Arnold Classic. Obrovská výzva, nová motivácia. Povedala som si, že nebudem žiaden zbabelec a že pôjdem. A tak sa aj stalo. Volala som Igorovi Kopčekovi z eastlabs teamu a dohodla som s ním všetko ohľadom letu. Už v ten týždeň som platila letenky a tu už sa nedalo cúvnuť.

 

Na pódiu s tebou stálo pár skvelo pripravených žien. Pravdepodobne si si verila, to je základ, ale predsa, u ktorej súťažiacej si si povedala uf, tak tá je naozaj konkurentkou č.1?

Určite to bola Anya Ells, ktorá nakoniec vyhrala absolútku. Nebola v mojej kategórii, ale bola našou favoritkou na víťazstvo.

 

Počas porovnávačiek si vždy bola niekde v strede, to znamenalo, že asi sa bude bojovať o popredné priečky. Uvedomovala si si už v tomto momente svoje postavenie, že budeš asi bojovať o cenné kovy?

V semifinále som si hlavne uvedomila, že som v prvej vyvolávačke a to bolo to , čo som chcela počuť. Tohto som sa veľmi obávala. O tom, že bojujem o cenný kov, keďže som bola stále v strede som sa dozvedela až večer, keď som sa stretla s Igorom Kopčekom.

 

Na Arnold Classic si sa stretla aj s Kai Greenom. Pokecali ste? Hovorí sa, že je to skvelý človek, čo si myslíš ty?

Vyžaruje z neho neuveriteľná charizma. Je veľmi milý a priateľský k fanúšikom. Naozaj je to veľká osobnosť kulturistiky, pre ktorú sa oplatí vystáť nejednu radu len preto, aby ste mu mohli potriasť rukou.

 

Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)

 

Fotku máš aj s Denisom Wolfom a Branchom Warrenom. Koho si ešte spoznala na Arnold Classic? Prípadne s kým si si „sadla“ najviac?

Stretla som sa s mnohými PRO "bikinami" ako napríklad: Anna Starodubseva, Noemi Olah, Ashley Kaltwaser... dievčatá, ktoré som dovtedy vídala len na internete. Všetky sú krásne, očarujúce a veľmi milé. Napríklad taká India Paulino je neuveriteľný živel a zároveň aj jedna z prvých bikín, ktoré som kedy sledovala.

 

A čo organizácia? Ako to prebiehalo pri tak legendárnom evente ako je Arnold Classic?

Na moje prekvapenie bola táto súťaž, pri takom počte pretekárov a neuveriteľnom množstve divákov perfektne zorganizovaná. Všetko išlo na sekundu. Je vidieť, že organizátori majú mnohoročnú skúsenosť.

 

Do Ameriky sa nechodí každý piatok. Koľko dní si tu strávila? Vyhradila si si čas aj na oddychové aktivity a spoznávanie?

Nie, bohužiaľ sme boli v podstate len na skok. Na súťaž a späť. Mali sme len jeden deň na spestrenie programu, ale ten sme využili a vtreli sme sa ku Kubovi Kopčekovi, a tak sme sa vlastne dostali ku všetkým kulturistickým a bikini hviezdam. Okrem toho by som sa mu chcela ešte raz poďakovať, pretože nám zohnal lístky priamo na finále profíkov. A na to nikdy nezabudnem.

 

Počas objemovej prípravy

Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)

 

Ako na teba pôsobil Columbus, Ohio?

Columbus je skromnejšie mesto, keď idete do Ameriky, očakávate výškové budovy a mesto tipu New York, ale nie. Columbus je skôr také malé pokojné mesto, ktoré ožíva v noci všetkými možnými reklamami a svetielkami.

 

Ak by si mala príležitosť, vedela by si si predstaviť život v USA?

Áno, ak by sa to dalo skĺbiť pracovne s fitness, vedela by som si život v USA bez problémov predstaviť. Je tam viacej možností, viac súťaží... možno by som tam neostala navždy, no dočasne by to určite išlo. Aspoň kým sa venujem fitness.

 

Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)

 

Najkrajší zážitok z USA?

Let nad zamrznutou Kanadou. Jednoducho nádhera :O

 

Čo bolo najhoršie, cestovanie, stres alebo sa udiala aj nejaká iná pikoška?

Najhoršie? Asi to bude znieť divne , ale nič nebolo také, aby som na to spomínala ako na najhoršie. Celý tento náš výlet vyšiel prekvapivo dobre , bez akýchkoľvek problémov. Jediné čo sa stalo, bola naša stratená batožina, našťastie už pri prílete na Slovensko. No našla sa veľmi rýchlo. Ostala v Anglicku, kde ju nestihli preložiť na druhé lietado. Avšak hneď na druhý deň bola v poriadku u nás doma.

 

Cestovala si s priateľom, ako cvičenie/fitness berie on? Ste ten klasický fit párik, ktorý spoločne zbehne na tréningy, doma má prevažne len jedlo bohaté na kvalitné makroživiny, navzájom sa dopĺňa, alebo to priateľ až tak neprežíva?

Nespoznali sme sa vo fitku, ale keď sme sa spoznali, tak Paťo už cvičil. Boli to také jeho začiatky a ja som sa k nemu časom pridala. Dodnes chodíme cvičiť spolu, pokiaľ to čas dovolí, respektíve málokedy nedovolí. Zvykli sme si cvičiť spolu a je to pre nás pre oboch jedna z priorít, dá sa povedať životných. Je to spoločné hobby, životný štýl, niečo čo nás oboch neuveriteľne napĺňa. Samozrejme prispôsobujeme tomu celý život. Podporuje ma a chápe, čo je pre mňa dôležité počas celého roka. Bez tejto podpory by to určite nešlo. Okrem toho je dosť zodpovedný za moje výsledky, keďže väčšinu techniky cvičenia a väčšinu tréningov mám práve od neho.

 

Ako ťa odmenil po tom, čo si vyhrala?

Boli sme sa dobre najesť. Vie, že po súťaži sa mi ničím iným nemôže zavďačiť viac.

 

Pri prvej operácii pŕs nebol výsledok úplne skvelý a rozhodla si sa pre druhú operáciu, ktorá mala dať menší kozmetický problém doporiadku. Išla si do toho skôr ako “bežná žena” alebo bolo rozhodnutie podnietené hlavne kvôli fitness súťaženiu, aby všetko klapalo ako má? Inak povedané, ak by si nikdy nešla na pódiá, aj tak by si operáciu č.2 absolvovala?

Asi áno. Predsa len mi to prekážalo aj v súkromí, a ten kozmetický problém bol dosť viditeľný a prinášal aj iné problémy. Po dlhom zvažovaní som sa odhodlala na druhú operáciu u MUDr Paulisa, i keď s veľkými obavami, keďže prvá nedopadla dobre a bála som sa , že by to mohlo byť ešte horšie. No riskla som to a urobila som dobre! Výsledok je krásne vidieť aj na pódiu a už nemám taký veľký problém s výberom plaviek. 

 

Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)

 

Na svojej fanpage si prezradila, že: “Chystajú sa veľké veci, ale o tom ešte psssst”. No predsa len, prezraď nám aspoň niečo!

Nie nieee, všetko ešte v tichosti. Zatiaľ len plánujeme, no najskôr musím nechať utíchnuť súťažné obdobie, a potom sa do všetkého naplno pustím a časom prezradím!!!

 

Ďakujeme, gratulujeme a želáme veľa úspechov! Čo by si na záver odkázala fanúšikom Fitcultu, resp. zdravého životného štýlu alebo tvojim priaznivcom?

Buďte sami sebou, choďte si poctivo za svojim cieľom, buďte féroví a život sa vám odmení a určite dosiahnete až tam, kam ste chceli.

 

Sabíne ďakujeme za rozhovor, želáme veľa úspechov a dúfame, že Slovensko bude reprezentovať minimálne tak úspešne, ako doteraz. Na záver malá galéria.

 

Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)

Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)

V spoločnosti Tímei Trajteľovej

Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)
Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)
Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)
Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)
Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)
Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)
Cesta sympatickej Sabíny Plevákovej za víťazstvom na prestížnom Arnold Classic 2015 (Rozhovor)
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.