Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.

Nečakaný úspech! Mladíci Slavie porazili Barcelonu

ŠPORT UEFA
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Parádny výkon zastrešil výhru tímu Slavie U19 na trávniku v La Masia.

Dnes večer se bude konat odveta zápasu Barcelony se Slavií Praha na horké katalánské půdě vedoucího celku La Ligy. Nicméně před samotným začátkem svedly mezi sebou souboj i jejich mládežnické týmy, ze kterých oba celky hodně těží. Dobrou zprávou je, že se budoucnost vybarvuje lépe pro český celek, jelikož na hřišti v centru La Masia zabojoval a vyhrál 2:3.

Druhou výhru do tabulky si připsali hráči v sešívaných dresech po ne zrovna zdařeném začátku, jelikož inkasovali v 16. minutě po průniku De La Fuenteho. Ve 41. minutě se však mohli mladíci radovat z vyrovnání, jelikož z pokutového puntíku po ruce Rosandise zavěsil míč do barcelonské brány Lukáš Červ.

Po poločase se mladí Slavisté dostali dokonce do vedení, kdy po sérii zblokovaných střel v 56. minutě protlačil míč do brány Daniel Kosek. A dvě minuty na to dostal druhou žlutou kartu domácí Sanz a Slavia měla všechny trumfy v rukou. V 85. minutě se však nechtěl smířit s prohrou De La Fuente, který prostrčil míč na Mortimera a ten střelou pod břevno nedal brankáři šanci.

Osud tomu však chtěl, aby se radovali červenobílí. V 87. minutě si na centr z přímého volného kopu si naskočil Adam Toula a rozvlnil síť barcelonské U19. Nastavení s druhým poločasem nezahýbalo a Slavia Praha U19 si veze tři body ze stánku Blaugranas. Češi tak postoupili na třetí příčku v tabulce právě před trápící se mládeží z Barcelony.