Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 11. 7. 2020 meniny má Milota

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Komiksové filmy
6
Oskar Almássy
7. október 2015, 15:52
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Svet Marvelu: Tentokrát najmä o Strangeovi, Spider-Manovi, Black Pantherovi a Sinister Six

Páni z MCU, a to konkrétne Kevin Feige, Jeremy Latcham a Drew Goddard, nešetrili slovami a prezradili množstvo zaujímavých informácií ohľadom niektorých nadchádzajúcich projektov.

Oskar Almássy
7. október 2015, 15:52
Svet Marvelu: Tentokrát najmä o Strangeovi, Spider-Manovi, Black Pantherovi a Sinister Six
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
6
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Vitajte opäť vo Svete Marvelu! Od poslednej časti, kedy ste sa dočítali o detailoch zmlúv jednotlivých hercov, ubehol už takmer mesiac a odvtedy sa logicky nakopilo ďalšie množstvo noviniek plných zaujímavých informácií. Gigantické tržby prvých dvoch Fáz, ktoré nám ponúkli už celý tucet filmov, dokazujú skutočnosť, že MCU je najzárobkovejším filmovým univerzom vôbec. Blíži sa však Fáza s poradovým číslom tri a s ňou aj nádielka desiatich očakávaných blockbusterov. A práve niektorým z nich sa budem v dnešnom diele venovať. Navrhujem preto, aby sme hneď aj začali.

 

Prvou snímkou, ohľadom ktorej vyplávalo na povrch hneď niekoľko správ, je Doctor Strange. Ten je majstrom hlavne v telepatii, okultných vedách, ovládaní mysle a divákom predstaví magickú, veľmi silnú stránku Marvelu. Strange (Benedict Cumberbatch - The Imitation Game, seriál Sherlock) je bývalý chirurg, ktorý pri autonehode príde o schopnosť operovať a vydá sa tak za starovekým mágom do Himalájí, aby sa uzdravil. Tam ale miesto toho získa magické schopnosti a bude chrániť Zem pred vonkajšími vplyvmi. Dočkáme sa však jeho príbehu pekne od začiatku, alebo nás tvorcovia nekompromisne vrhnú do víru už prebiehajúcich udalostí? Na túto tému sa nemohol rozpovedať nik iný, než samotný prezident Marvel Studios, Kevin Feige:

 

Ľudia z nejakého dôvodu zvyknú vravieť, že sú naše príbehy o pôvode hrdinov nudné. Myslím si, že diváci sú už presýtení originmi, ktoré predtým videli a prídu im až príliš povedomé. Doctor Strange má však jeden z najlepších, najviac klasických a najunikátnejších originov spomedzi všetkých hrdinov, ktorých máme k dispozícii, takže prečo by sme jeho zrod nevyrozprávali? Vždy to bolo viac-menej súčasťou plánu. Pri predstavovaní pôvodu síce existujú rôzne spôsoby, ako sa s príbehom pohrať, obrovským plusom však je, keď komiks oplýva tak jasným príbehom a hlavným hrdinom. Nestáva sa to vždy, no keď k tomu dôjde, použijete to.

 

Svet Marvelu: Tentokrát najmä o Strangeovi, Spider-Manovi, Black Pantherovi a Sinister Six

 

Snáď sa teda dočkáme poriadneho originu, ktorý nás nekompromisne posadí na zadok. Režisér Scott Derrickson (Deliver Us from Evil, Sinister) síce začína s produkciou až v novembri, k filmu bol však prizvaný fyzik Sean Carroll, ktorého úlohou je vymyslieť pre hlavnú postavu adekvátne limity a uveriteľné podmienky. Ak nás sledujete pravidelne, tak určite viete, že si v snímke zahrá aj Rachel McAdams (Southpaw, seriál True Detective) spolu s Tildou Swinton (Only Lovers Left Alive, Chronicles of Narnia). Feige sa samozrejme vyjadril aj k týmto dámam. Zdôraznil totiž dôležitosť postavy, ktorú si strihne krásna Rachel a prišlo tiež na slová ohľadom Strangeovho mentora, stvárneného druhou zástupkyňou ženského pohlavia, Tildou:

 

Rachel hrá vo filme mimoriadne veľkú úlohu a reprezentuje určitý uhol pohľadu na svety, ktoré okúsime. Avšak, niet žiadnych pochýb o tom, že práve Doctor Strange bude tou postavou, ktorá nás snímkou prevedie. Tilda je úžasná herečka, bude hrať úžasnú postavu, a to veľmi unikátnym spôsobom. Ten totiž nebude podliehať tým zastaralým stereotypom, aké sa objavili v komiksoch z rokov minulých. Otázky, či bude hrať Tilda ženskú rolu, sú zábavné, pretože z hľadiska nejednoznačnosti postáv odvádza skvelú prácu. Myslím si, že rolu The Ancient One stvárni podobne.

 

Svet Marvelu: Tentokrát najmä o Strangeovi, Spider-Manovi, Black Pantherovi a Sinister Six

 

Na to, ako to výsledku dopadne, si však budeme musieť počkať do 4. novembra 2016, kedy má Doctor Strange premiéru. Už teraz je však jasné, že tento počin priťahuje (minimálne z mojej strany) veľkú pozornosť. A to nielen z hľadiska vynikajúceho obsadenia. Istú dobu je obsadený už aj Peter Parker (Tom Holland - The Impossible, How I Live Now), ktorého pred samotným pripojením k ostatným hrdinom čaká ešte vlastná sólovka. V nej bude pavúči muž síce mladý, Marvel však sľúbil, že neuvidíme tretiu verziu vraždy strýka Bena a ani uštipnutie pavúkom. A tu sa k slovu opäť dostáva vyššie spomínaný šéf filmovej divízie, Feige, ktorý sa vyjadril na tému Spider-Mana v MCU:

 

Vytvoriť dohodu so Sony bolo skutočne úžasné. Robiť tieto filmy pre mňa znamená veľa, pretože napríklad s takým Spider-Manom dokážete skvelé veci. Tento hrdina je tam, kam patrí a môže mať v našom vesmíre veľký význam. V komiksoch na ňom bolo jedinečné to, že sa od ostatných superhrdinov diametrálne odlišoval. Najdôležitejšia je však snímka samotná, teda Spider-Manov nový štart s takým príbehom, ktorý zapadne do nášho vesmíru. To je pre nás práca číslo jedna. Bol to náš sen už dlhú dobu, vždy sme však mali aj záložný plán, ktorý by sme mohli uskutočniť. Máme totiž pripravené alternatívy pre všemožné nečakané situácie.

 

Svet Marvelu: Tentokrát najmä o Strangeovi, Spider-Manovi, Black Pantherovi a Sinister Six

 

Je teda jasné, že ľudia v pozadí vynaložia nemalé množstvo energie na to, aby bolo v prípade akejkoľvek nepredvídateľnej situácie vždy všetko pripravené. Spider-Mana zrežíruje Jon Watts (Cop Car, Clown), ktorý nikdy neprerazil stenu skutočne kvalitnej hollywoodskej tvorby, takže jeden veľký otáznik je skutočne namieste. Všetci sa predsa modlíme za parádnu pavúčiu záležitosť, no nie? Snáď to teda 27. júla 2017, kedy má snímka premiéru, dopadne nadmieru dobre. Ja však pevne dúfam, že ešte vládzete, pretože na konci nie sme ani zďaleka. Feige sa totiž v ošiali rozhovorov rozhodne nevyhol ani mnohým ďalším a zaujímavým témam. Reč neprišla iba na známe krátkometrážne filmíky, ktoré fanúšikovia poznajú pod pojmom Marvel One-Shot, ale dočkali sme sa aj stručných vyjadrení ohľadom Infinity Stones:

 

Faktom je, že o One-Shotoch sa rozprávame často, pretože vo filmoch ostáva množstvo vecí nepreskúmaných a my tak máme k dispozícii kopu potenciálnych príbehov. Čo urobíme s káčerom Howardom či psom Cosmom? Svoj priestor si pýta aj kraťas s Michaelom Peñom (Ant-Man). Svet je obrovský a prechádzame na systém troch filmov ročne, takže netuším, kam až budeme môcť s One-Shotmi zájsť. Sme síce relatívne malý tím, všetko však záleží iba od toho, aby sme si našli vhodný čas a miesto. Máme v rezerve niekoľko nápadov. Pre predstavenie Infinity Stones sme sa rozhodli približne v období Iron Mana s poradovým číslom dva, pri budovaní architektúry celej Fázy 1. Vtedy prišla myšlienka, že Tesseract nebude iba súčasťou Fázy prvej, ale aj tej druhej. Posledné dva kamene nekonečna uvidíte určite v priebehu Fázy 3. Máme tu predsa rukavicu, ktorá potrebuje vyplniť.

 

 

Všetkých kameňov nekonečna pokope sa však dočkáme s veľkou pravdepodobnosťou až v tretej časti Avengers, ktorá je rozdelená na Infinity War: Part IPart II. Oba diely majú na starosti režiséri blížiacej sa snímky Captain America: Civil War, bratia Anthony a Joe Russovci (Captain America: The Winter Soldier). Tí nám naservírujú hlavného záporáka, Thanosa, ktorý sa rozhodol vyhubiť celý vesmír, len aby učaroval Smrti. Veľké S preto, lebo smrť má v tomto prípade fyzickú podobu a Thanos je ňou očarený. Do rukavice zvanej Infinity Gauntlet teda vloží všetkých šesť vzácnych artefaktov a získa tak nevídanú silu. Avšak, podľa slov výkonného producenta Marvel Studios, Jeremyho Latchama, spôsobí Infinity War uzavretie Avengers, ako ich poznáme:

 

Myslím si, že to bude rozhodne koniec akejsi verzie tímu, ktorý sme poznali ako The Avengers. Na komiksoch milujeme skutočnosť, že zoznam sa neustále mení a do tímu prichádzajú noví ľudia. Nápady a ideály, ktoré robia Avengerov Avengermi, sú však stále zachované. Nejde o koniec MCU, iba o jednu časť z celku. Stále sa to snažíme nejako vyriešiť.

 

Svet Marvelu: Tentokrát najmä o Strangeovi, Spider-Manovi, Black Pantherovi a Sinister Six

 

Každý jeden z aktuálnych hrdinov MCU sa môže objaviť v už vyššie spomínaných snímkach Infinity War: Part I a Part II (premiéry 3. mája 2018 a 2. mája 2019), prípadne si strihnúť cameo či menšiu rolu v iných naplánovaných projektoch 3. Fázy. Čo sa ale bude diať s našimi obľúbenými hercami potom, zatiaľ nevieme. Treba sa však pripraviť aj na možnosť, že do Fázy č. 4 vkročí už iba zopár starých známych. Koniec istej časti MCU a tiež akejsi verzie tímu Avengers, ktorý z filmov poznáme, môže inými slovami znamenať odchod či dokonca smrť niektorých postáv. Tých je už teraz skutočne neúrekom, a to ešte očakávame sólovku Black PantheraCaptain Marvel a členov Inhumans. Ktorý z hrdinov sa podľa vás nedožije 4. Fázy?

 

Black Panther je momentálne bez režiséra, no najnovšie správy hovoria o tom, že by tento post mohol zaujať filmár F. Gary Gray (Straight Outta Compton, Law Abiding Citizen), ktorého meno sa však spomína aj v súvislosti s Furious 8. Ohľadom napísania scenára vraj rokuje pomerne neznámy Joe Robert Cole. Ten s Marvel Studios už spolupracoval, nakoľko sa postaral o návrhy pre Inhumans. Hlavný hrdina (Chadwick Boseman - Draft Day, 42) žije vo fiktívnej africkej krajine menom Wakanda, bohatej na nerastné suroviny a ide zároveň o jedinú lokáciu, kde sa nachádza Vibranium. V komiksoch sa pridá k Avengerom a ochraňuje tak nielen svoju zem, ale aj svet. Je extra silný, rýchly, mobilný a inteligentný. Black Panther si síce odbije svoju sólo premiéru až 6. júla 2018, uvidíme ho však už v budúcoročnom Captain America: Civil War. Brali by ste Graya do režisérskej stoličky?

 

Svet Marvelu: Tentokrát najmä o Strangeovi, Spider-Manovi, Black Pantherovi a Sinister Six

 

Tak, pomaličky, ale isto už mierime do finále. Ešte pred tým však príde rada aj na scenáristu Drewa Goddarda, ktorý naposledy pracoval na Scottovom Marťanovi. Okrem toho napísal napríklad prvé dve epizódy tohtoročného seriálu Daredevil a stojí aj za scenármi snímok ako World War Z či The Cabin in the Woods. Keďže sa túžbou po tímovke s názvom Sinister Six netají, bolo iba otázkou času, kedy sa konečne dozvieme nejaké informácie aj o tejto záležitosti. S reštartom Spider-Mana totiž existuje možnosť, že Goddardov sen bude pochovaný nadobro. Ako to so Sinister Six vyzerá naozaj, prezradí už samotný Drew, ktorý sa rozpovedal aj o nadchádzajúcom Spider-Manovi:

 

Vždy som chcel pracovať na projekte ohľadom Spider-Mana, ktorý by som poňal trochu odlišnejším spôsobom. Zo Sinister Six som bol síce nadšený, neviem však, čo prinesie budúcnosť. Kúzlo Parkera je silné. Ukázalo sa, že Marvel vie, čo robí, a s reštartom pavúčieho muža odvádza fenomenálnu robotu. Myslím si, že pre postavu Parkera je najlepšie, keď sa vyrovnáva s problémami stredoškoláka, to ho robí jedinečným. A hlavne teraz v MCU, kde je okolo neho množstvo dospelých. Či bude môj Sinister Six vzkriesený, zatiaľ neviem. Ak sa to aj stane, rozhodne to nebude skoro. Veľmi si však prajem, aby ľudia film videli, milujem ten scenár.

 

Svet Marvelu: Tentokrát najmä o Strangeovi, Spider-Manovi, Black Pantherovi a Sinister Six

 

Goddard čiastočne prirovnáva Sinister Six k Tarantinovej snímke z roku 1992, Reservoir Dogs. Keď vraj vezmeme záporákov a spravíme z nich protagonistov, dosiahneme, že budú dôležití všetci rovnako. To však ešte neznamená, že prestanú byť zlí. V Gauneroch sme videli niekoľko vedúcich osobností, no napríklad taký Michael Madsen bol totálny psychopat. Čo sa členov vysnívanej tímovky týka, je k dispozícii veľmi pestrá paleta postáv a uvedomuje si to aj Goddard, ktorý dodal, že sám nevie, aký mix jednotlivcov by do filmu namiešal. Na konci The Amazing Spider-Man 2 síce boli náznaky niektorých možných členov, Drew však vysvetľuje, že ich účasť v Sinister Six nebola vôbec stopercentná. Čo vy na to? Chceli by ste vidieť tento projekt na striebornom plátne?

 

Týmto by som asi dnešný Svet Marvelu uzavrel. Dúfam, že sa vám článok páčil a vy ste tak opäť o čosi múdrejší. Ak vás zaujímajú aj ďalšie informácie ohľadom MCU, ostatných projektov a fanúšikovských teórií, otvorte toto vlákno, ktoré vás všetkým prevedie. Vaše dojmy nám rozhodne nezabudnite zanechať v komentároch. Diskusia je vaša.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
5
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.