14. októbra 2019, 11:51
Antonín Havlík

Petrovi Čechovi sa na ľade darí. Dostal cenu za najlepšieho hráča, po zápase na neho naskákalo celé mužstvo

ŠPORT HOKEJ

Brankárovi Petrovi Čechovi sa zmena športového odvetvia vydarila. Pomohol svojmu tímu vyhrať zápas, dostal dokonca cenu za najlepšieho hráča.

Brankář Petr Čech se po překvapivém rozhodnutí zkusit hokejové angažmá v anglickém klubu Guildford Phoenix velmi dobře rozehrál. V závěru zápasu vychytal rozhodující střelu během nájezdů a tím přispěl k vítězství, finální stav proti týmu Swindon Wildcats tak činil 3:2. Za svůj skvělý debutový výkon obdržel cenu pro nejlepšího hráče mužstva.

Jeho nový klub Guildford Phoenix je zařazen až ve čtvrté nejvyšší britské lize, je propojen z Guildford Flames, který je prvoligový. I když v zápase vedli, ve třetí třetině si zápas ve stavu 2:2 vyžádal prodloužení – ani to nakonec nevedlo ke gólu a muselo dojít k nájezdům. Právě v nich se uplatnila zkušenost 37letého brankáře, puk do branky nevpustil.

Petr Čech pokračuje v brankárskej kariére. Chytať bude za anglický hokejový tím Petr Čech pokračuje v brankárskej kariére. Chytať bude za anglický hokejový tím 10. októbra 2019, 10:11

Bývalý fotbalový brankář působící v Chelsea a Arsenalu si prý novým sportem plní svůj dětský sen. Od nové sezóny v Chelsea působí jako poradce sportovního a technického úseku

„Naštěstí mě nezastaví ve svém volném čase od působení ve sportu, který jsem miloval jako kluk a který hraju celé roky. Když jsem byl profesionálním fotbalistou, nemohl jsem ho hrát ze zřejmého důvodu... Teď můžu,“ napsal Čech nedávno na svůj Twitter. Pro své hokejové angažmá si nechal dokonce vytvořit speciální masku.