Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 10. 12. 2019 meniny má Radúz

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Hudba - Zahraničná
18
Viktor Kniš
6. august 2019, 10:42

Billie Eilish sa bojí vo vlastnom dome. Keď spí, stráži ju ochranka

Mladá speváčka v najnovšom rozhovore prezradila veľa zaujímavostí, ktoré sme o nej doteraz nevedeli.

Viktor Kniš
6. august 2019, 10:42
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
18
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Billie Eilish toho o sebe v najnovšom rozhovore pre Rolling Stone prezradila veľmi veľa. Aj v súvislosti s jej vekom je pochopiteľné, že sa s ňou dokáže stotožniť množstvo poslucháčov. 

 

Tentokrát speváčka odhalila ešte viac zo svojho súkromia. Dozvedáme sa, ako trávi voľný čas, aké bolo jej detstvo a s akými diagnózami dlhodobo bojuje. Taktiež objavujeme pôvod jej spôsobu obliekania a veľa ďalších zaujímavostí, ktoré doteraz neprezradila. 

 

Bojí sa strašidiel, zažíva spánkovú paralýzu

Dokonca musela prestať pozerať hororové filmy, pretože potom videla postavy v oknách a musela kontrolovať, či pod posteľou nie sú strašidlá. V rozhovore prezradila aj to, že mávala spánkové paralýzy. Bojí sa aj hlbokej vody, má strach z výšok a tmavých miest vrátane jej skrine alebo priestoru pod posteľou. Do svojich desiatich rokov spávala speváčka s rodičmi.


Jej mozog funguje trochu inak

Ešte ako dieťaťu bol Billie Eilish diagnostikovaný Tourettov syndróm, ktorý sa najčastejšie prejavuje trhaním hlavy do strany, prípadne občasným miernym vypúlením očí. V jej prípade však nejde o nič vážne a na základe naučených techník dokáže svoje tiky často potlačiť.

 

Okrem toho trpí synestéziou, čo je jav spôsobujúci spájanie vecí, ľudí, zvukov a udalostí s farbami alebo číslami. „Každá osoba, ktorú poznám, má v mojej hlave vlastné číslo a tvar, pripadá mi to normálne,“ komentuje Billie a dodáva, že napríklad jej brat vyžaruje rovnakú auru ako oranžový trojuholník. 

 


Pôvodne nemala byť hudobníčkou

Relatívne dlhú dobu sa podľa jej rodičov venovala skôr vizuálnemu umeniu, požičiavala si otcov digitálny fotoaparát, na ktorý natáčala scénky s plyšovými zvieratami. Tie následne spoločne strihali do hudby. Pôvodne si všetci mysleli, že z nej vyrastie režisérka, keďže ju natáčanie bavilo aj v škole s kamarátmi. Rodina však mala blízko k hudbe, doma mali klavír a jej mama hrávala na gitaru, takže už v mladom veku vedela, čo sú verše a akordy. 

 

Intenzívne sa venovala aj tancu, neskôr však skončila kvôli zraneniu. Zároveň jej vadilo, že tento druh športu vyžaduje úzke oblečenie, s ktorým mala problém už v trinástich rokoch. Dnes sa z jej obrovských kúskov oblečenia stáva okrem charakteristického znaku aj trend. Sama vysvetľuje, že týmto rozhodnutím sleduje, aby ľudia neriešili to, ako vyzerá jej telo, ale zameriavali sa na dôležitejšie veci. 

 

 

Väčšinu albumu nahrávala posediačky v posteli

S nahrávaním jej pomáhal brat. Aj keď mala možnosť tvoriť vo veľkých štúdiách po boku známych producentov, ona ich nikdy nerešpektovala, práve naopak, mala pocit, že si nerozumejú. Vokály k svojmu debutu preto nahrala na posteli medzi vankúšmi, na rozdiel od drvivej väčšiny jej kolegov, ktorí pracujú s bránicou a využívajú jej potenciál v stoji. 

Miluje kone

Je to jeden zo spôsobov, ako v súčasnosti Billie Eilish oddychuje. Vzťah k nim mala už odmalička, vtedy si však jej rodina nemohla dovoliť platiť za hodiny tréningov, a tak jazdila výmenou za prácu v stajniach. Neskôr musela aj napriek tomu odísť, pretože podľa jej slov ľudia pracujúci s koňmi nemajú radi chudobných.

 

Bojí sa vo vlastnom dome 

Prednedávnom sa na verejnosť dostala adresa jej bydliska, čo ju veľmi znepokojilo. Počas jedného dňa sa v okolí domu objavilo hneď niekoľko neznámych ľudí vrátane čudného starého pána zo San Diega. Vtedy sa Billie rozhodla, že najbezpečnejšie bude, keď bude v jej dome prespávať aj ochranka, a tak si do obývačky nasťahovala bodyguarda. Opisuje, že to chvíľu bolo veľmi traumatizujúce, pretože miluje miesto, kde býva a nechcela by ho opustiť. 

 

Náhľadový obrázok: billieeilish/IG Tagy: Billie Eilish
Ohodnoť článok
367
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie