Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 18. 10. 2019 meniny má Lukáš

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
4
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti - Ľudia
4
Jakub Paulík
27. júl 2019, 11:10

Zomri prišlo kvôli podpore Dúhového Pride o 1563 fanúšikov, takmer rovnaké množstvo im však pribudlo

Vyjadrenie podpory komunite LGBTI rozdeľuje Slovensko.

Jakub Paulík
27. júl 2019, 11:10

Pokiaľ sleduješ satiristickú stránku Zomri, určite si v priebehu pochodu za práva komunity LGBTI na Slovensku postrehol zmenu ich profilovej fotografie, ktorá bola zvýraznená dúhovými farbami. Administrátori tým chceli samozrejme poukázať na podporu Dúhového Pride, ktorého sa zúčastnila aj naša redakcia.

 

 

Zomri vo svojom nedávnom príspevku zverejnilo informáciu, že ich stránku v priebehu minulého víkendu opustilo 1563 fanúšikov. Tí sa zrejme nevedeli stotožniť s hodnotami, ktoré administrátori verejne podporili. Zaujímavosťou však je, že okrem odchádzajúcich fanúšikov na stránku cez víkend pribudlo aj 1356 nových lajkov, čím sa výsledná hodnota takmer vyrovnala.

 

Určite nás neteší, že nám odišlo vyše 1 500 ľudí. Zjavne ide o publikum, ktorému pravdepodobne prekáža obhajoba tolerancie sexuálnych menším. A k týmto ľudom sa naše správy a postrehy teraz dostanú v menšej miere“, reagovalo Zomri pre Refresher na otázku, ako vnímajú odchod fanúšikov.

 

Odchod fanúšikov ale ich názor na danú tému vôbec nezmenil. „Nezvažovali sme, že kvôli tomu prestaneme podporovať LGBTI. To, že by sme sa nedokázali s rovným chrbtom zastať znevýhodnených ľudí, by nám ublížilo oveľa viac, ako odchod tých 1 500 fanúšikov,“ vyjadrili sa ďalej administrátori Zomri.

 

 

Na Dúhovom Pride naši redaktori stretli pestrú škálu návštevníkov hlavného mesta, ktorý pochod podporovali z rôznych dôvodov. „Komunitu som prišla podporiť, lebo moja mama si po rozvode s otcom našla novú priateľku a bála sa to mne aj bratovi dlhé mesiace povedať zo strachu z toho, ako by sme reagovali. Je mi ľúto, že to takto niekedy vnímala a my sme ani netušili, že sa s niekým vídava. Nikto by nemal žiť v strachu priznať sa, čo v skutočnosti cíti,“ povedala pre Refresher 19-ročná Katka.

 

Zdroj: facebook.comNáhľadový obrázok: Karin Filkászová/REFRESHER Tagy: LGBTI, dúhový pride, Zomri
Ohodnoť článok
12
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK

Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie