3. júna 2019, 8:33
Ondřej Jarůšek

Zlatan Ibrahimovič vstřelil fantastický gól výstavními nůžkami. Divákům vytřel zrak a brankáři nedal šanci

ŠPORT

Gól sezóny? Zlatan Ibrahimovič v zápase proti New England Revolution znovu dokázal, že je žijící legendou.

Zlatan Ibrahimovič je fotbalový fenomén, který nepřestává udivovat a ve svých 37 letech stále předvádí výkony, ze které by se nemuseli stydět ani jeho daleko mladší kolegové. Diváky o tom přesvědčil i v dnešním zápase, v němž jeho tým LA Glaxy poměřil síly s celkem New England Revolution.

Po vhazování v 84. minutě na soupeřově straně hřiště se míč dostal do šestnácky až k přichystanému Ibrahimovičovi, který si jej pohotově zpracoval hrudníkem, nadkopl pravou nohou a po učebnicových „nůžkách“ balón poslal za brankářova záda přesně do horního rohu.

Nemusíme snad ani dodávat, že za takto výstavní gól si od diváků vysloužil bujarý potlesk a jásot.

Nicméně ani tento akrobatický kousek nestačil k tomu, aby Zlatan svůj tým dovedl k vítězství, a hostující New England Revolution tak nakonec zvítězil po trefách Penilly (45. minuta) a Bunburyho (60. minuta) poměrem 1:2.

Hráčům LA Galaxy tím pádem skončila dvouzápasová výherní šňůra a v tabulce Západní konference v tuto chvíli zaujímají druhé místo, 9 bodů za rivalem Los Angeles FC.

Pro Zlatana se jednalo o celkem 11. trefu v sezóně, na jejímž konci bude Švédův nejnovější gól patřit bezesporu k něm nejlepším.