8. mája 2019, 23:06
Adam Novosad

Tottenham postupuje do finále Ligy majstrov. Rozprávku Ajaxu ukončil v nadstavenom čase

ŠPORT

Spurs napokon dokonali perfektný obrat.

Na začiatku dnešného večera sa zdalo, že rozprávka Ajaxu Amsterdam neskončí ani v semifinále Ligy majstrov a Holanďania to dotiahnu až do finále proti Liverpoolu. Opak sa však stal pravdou v nadstavenom čase. Ajax pritom od 5. minúty viedol vďaka Matthijsovi de Ligtovi, Hakim Ziyech potom v 35. minúte zvyšoval na 2:0 a v tej chvíli bolo celkové skóre už 3:0 pre Holanďanov.

Zdroj: TASR/AP

Tottenham sa napriek tomu nevzdal, podobne ako včera Liverpool, a pustil sa do práce. Lucas Moura v 55. minúte znižoval na 2:1, hneď v 59. minúte vyrovnal stav zápasu na 2:2 a keď už si všetci mysleli, že Ajax skóre udrží a postúpi vďaka výhre na ihrisku Angličanov, Moura skóroval tretíkrát, zavŕšil svoj hetrik a poslal Spurs do finále Ligy majstrov.