Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 15. 12. 2019 meniny má Ivica

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti
0
Daniel Mikolášik
3. máj 2019, 18:47

Bikesharing spustili už aj v Košiciach. Mesto bude ponúkať až tisíc zdieľaných bicyklov

Už aj ulice metropoly východu sa dočkali svojho bikesharingu.

Daniel Mikolášik
3. máj 2019, 18:47

Iniciatívy na zdieľanie bicyklov vznikajú na každom rohu, a preto sa nie je čomu čudovať, že sa po slovenských veľkomestách ako Bratislava, Žilina či Nitra dočkali vlastného bikesharingu už aj Košice. Údajne má dokonca ísť o najväčší projekt svojho druhu na Slovensku. Ulice metropoly východu podľa všetkého dostanú až tisícku bicyklov.

 

Bikesharingový projekt s názvom Verejný bicykel dnes ráno oficiálne spustil telekomunikačný operátor Antik. Tomu však predchádzala niekoľkotýždňová testovacia prevádzka, po ktorej spoločnosť konečne sprístupnila zdieľané bicykle aj pre širokú verejnosť.

 

V uliciach mesta ťa momentálne čaká až 350 smart bicyklov s GPS bezpečnostným systémom pre satelitné sledovanie ich polohy, solárnym panelom, robustnou konštrukciou a pneumatikam odolnými voči prepichnutiu. Približne o mesiac má údajne pribudnúť ďalších 350 kusov a počas letných mesiacov by sa počet zdieľaných bicyklov mal zvýšiť až na tisíc.

 

Ak si chceš zariadenie požičať, stačí ti len mobilná aplikácia Antik CityBike, ktorá je dostupná pre Android aj iOS. Každý záujemca pri registrácii uhradí vratný depozit 20 eur a následne si môže pokojne dobiť kredit či prípadne si zakúpiť 30-dňový alebo celosezónny balík.

 

Po jednoduchej registrácii v aplikácii odomkneš svoj bicykel klasickým načítaním QR kódu na riadidlách bicykla. Viac informácii o cenníku či tom, ako celé požičiavanie funguje nájdeš na oficiálnej stránke bikesharingu.

 

Ohodnoť článok
4
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
18:35
Na väčšine Slovenska na Štedrý deň sneh nebude. Od pondelka to navyše vyzerá skôr na návrat jari. V utorok bude až 16°C
17:28
V Madride sa skončila doposiaľ najdlhšia klimatická konferencia. Delegáti sa dohodli len na tom, že o rok budú musieť predložiť ambicióznejšie ciele. Vedci totiž tvrdia, že tie súčasné nebudú stačiť.
16:31
Polárna žiara na Marse by mohla dať odpoveď na to, prečo z planéty mizne všetka voda Polárna žiara na Marse by mohla dať odpoveď na to, prečo z planéty mizne všetka voda. Vedcov by mohla nasmerovať aj k rozlúsknutiu záhady, či tam niekedy existoval život, alebo nie.
15:38
UNESCO vyškrtlo zo zoznamu dedičstva ľudstva karneval v belgickom Aalste. Posledný ročník vraj karikatúrou urážal židov. Starosta naopak bráni slobodu slova.
14:30
Petra Vlhová vyhrala paralelný slalom vo švajčiarskom St. Moritzi Petra Vlhová vyhrala paralelný slalom vo švajčiarskom St. Moritzi. Vo finále porazila Švédku Swenn Larssonovú len o 0,02 sekundy.
NAHOR
Najčítanejšie