Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 7. 12. 2019 meniny má Ambróz

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Gastro - Ľudia
0
Matúš Majer
Daniel Mikolášik
22. marec 2019, 13:20

Porovnali sme Venzu a Eat&Meet. Kde majú najodpornejší langoš na svete a kde najlepší koláč na Mlynoch, ktorý musíš vyskúšať?

Vyskúšali sme Venzu a Eat&Meet na Mlynoch. Kde nám chutilo viac?

Matúš Majer
Daniel Mikolášik
22. marec 2019, 13:20
Porovnali sme Venzu a Eat&Meet. Kde majú najodpornejší langoš na svete a kde najlepší koláč na Mlynoch, ktorý musíš vyskúšať?
Zdroj: refresher/Daniel M.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Študentské intráky v Mlynskej doline sú domovom pre vyše 10 000 študentov. Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra je v podstate vlastným mestečkom s vlastnými podnikmi, reštauráciami a hlavne obyvateľmi.

 

Na Mlynoch je veľké množstvo miest, kde sa môžeš najesť, no dve najväčšie a najpopulárnejšie sú študentské jedálne Venza na MlynochEat & Meet. Obe sa nachádzajú na  Átriákoch, na nemalom kopci.

 

V tomto článku si prečítaš:
 • Či je lepšia Venza alebo Eat & Meet
 • Kde je lepšie hlavné jedlo a kam ti odporúčame chodiť
 • Kto ponúkal nejedlý langoš tvrdý ako kameň
 • Ako jedáleň reagovala po našich sťažnostiach na langoše
 • V akej jedálni sme mali problém so špinavými príbormi
 • Kde nájdeš najlepšiu polievku na Mlynoch
 • Kde nájdeš najchutnejší koláč na Mlynoch

 

Jedna skupina vysokoškolákov jedálne pravidelne strieda, druhá má svojho obľúbenca vybratého. Do Venzy a Eatu sme sa vybrali počas obednej „špičky“, aby sme zistili, čo slovenskí študenti vlastne jedia a, vo finále, či je lepšia Venza alebo Eat. V každom sme si vybrali dve polievky a dve hlavné jedlá, vo Venze ako bonus sladký koláč.

 

V oboch jedálňach fungujú štátne dotácie na jedlo pre študentov, teda zľava cca 50 %. Dotácie sa však nevzťahujú na polievky, nápoje či dezerty, iba na hlavné jedlo.  Za deň majú študenti nárok na dve dotované jedlá. Pri cenách jedla vždy uvádzame najprv plnú (bez ISICu) a potom s dotáciou.

 

Eat & Meet

Porovnali sme Venzu a Eat&Meet. Kde nám dali najodpornejší langoš na svete a kde skvelý encián?

 

Venza na Mlynoch

Porovnali sme Venzu a Eat&Meet. Kde nám dali najodpornejší langoš na svete a kde skvelý encián?

 

 

Eat & Meet

 

V átriovom bloku AD-U nájdeš veľkú jedáleň, do ktorej sa dá vojsť dokonca z dvoch smerov. Eat je moderný, má príjemné svetlé priestory. V nich sme boli vo štvrtok, 21. marca, o 12:00. V Eat & Meet nie je vlastná wi-fi, len Eduroam.

 

Pri vstupe z Átriákov jedlo dosť nepríjemne páchlo. Rad priemerný, na zaplatenie sme čakali asi minútu. Rovnako ako vo Venze, zoberieš si jedno z vyložených hlavných jedál, polievku a nápoj, ktorý je v cene.

 

Každý deň sú k dispozícii dve polievky a 8 až 9 hlavných jedál, ktoré sa obmieňajú. Vybrať si môžeš tiež jedno z 10 live jedál, ktoré pripravia pred tvojimi očami, tie sú však každý deň rovnaké a cenovo podobné hlavným jedlám.

 

Prílohy sa každý deň menia, na výber máš však vždy 5 až 6 a nejaká forma ryže, hranoliek či varených zemiakov je vždy prítomná. Menu nájdeš tu.

 

Šaláty však v cene nie sú a nepodávajú sa v sklenených miskách, ale plastových obaloch. Za jeden šalát zaplatíš okolo 0,50 €. Rovnako, aj nápoje (tie v cene sú) sa čapujú do jednorazových plastových pohárov.

 

Veľké plus, v Eat & Meet je verejná mikrovlnka, ktorú môžu použiť aj nestravníci. S čím bol problém, boli špinavé príbory so zaschnutými kúskami jedla či nepríjemne vlhké tácky. Podľa Eatu však ide o ojedinelý prípad.

 

Tácky sme hneď išli skontrolovať a vlhkú sme našli iba jednu. Sťažnosti na čistotu nemávame.

 

Porovnali sme Venzu a Eat&Meet. Kde nám dali najodpornejší langoš na svete a kde skvelý encián?

 

Venza na Mlynoch

 

O niečo hlbšie v Átriákoch, v bloku K, nájdeš Venzu, ktorá pôsobí omnoho konzervatívnejšie a socialistickejšie. Tmavé priestory nie sú veľmi vábivé, no atmosféra pôsobí omnoho rodinnejšie a nechýba dokonca ani akvárko s rybami. Vo Venze je hudba a aj vlastná wi-fi, ktorú sme chytali vo štvrtok, 21. marca, o 12:20.

 

Venza je ikonická pre svoj obrovský rad, ten sme sa však, našťastie, nestretli. Vnútri sme však aj napriek tomu čakali približne 3 minúty. Ako aj v Eat & Meet, aj tu si skrátka berieš, čo je v ponuke.

 

Každý deň sú k dispozícii dve polievky a 15 až 20 hlavných jedál plus 4 nadštandardné. Cenovo sú si obidve prevádzky podobné.

 

Prílohy sú stále, na výber ich je však až 13 vrátane troch typov zemiakov plus hranolky, rožkov či grilovanej i dusenej zeleniny. Menu nájdeš tu.

 

Nápoje vo Venze nie sú v cene, za čapovanie nealka zo strojov zaplatíš 0,20 €, no ísť môžeš ísť aj do kakaa za 2 € či 3 €. Poháre sú vratné a sklenené, na rozdiel od Eatu.

 

Venza nás dosť nahnevala táckami. Nejde o ich čistotu, ale trojuholníkový tvar. Ten je podľa Venzy šikovný, pretože sa na stole zmestia štyri do štvorca, no zmestí sa na ne málo jedla a navyše sa veľmi zle odkladajú a držia. Keďže bola tácka malá, do koláča nám niekoľkokrát vrazil iný tanier a značne sa zničil. A na koláč reznutý tatárkou sa neteší nikto.

 

Dizajn tácok je taký odjakživa. Ide o najkvalitnejší typ tácok značky Cambro a sú určené na časté a ekologické umývanie.

 

Porovnali sme Venzu a Eat&Meet. Kde nám dali najodpornejší langoš na svete a kde skvelý encián?

 

Hlavné jedlá a prílohy

 

Eat & Meet – Vyprážaný encián (1,25 €/2,55 €) + hranolky (0,45 €)

Vyprážaný encián je jedno z live jedál a určite stojí za tú cenu. Syr bol fantastický, mäkký a šťavnatý, veľmi rýchlo však vychladol, aj keď ho brali priamo z grilu.

 

Omnoho horšie na tom s teplotou boli hranolky, ktoré boli poctivé a hrubé, ale teplé by boli päťkrát lepšie. Ku všetkému bola parádna brusnicová omáčka.

 

Pozreli sme si kamerový záznam a na grile bol veľký rad. Hranolky sa v takomto čase nestíhajú smažiť, nie chladnúť. Zdá sa nám to neuveriteľné.

 

Eat & Meet – Kuracie prsia zapekané so špenátom a nivou (1,15 €/2,45 €) + ryža (0,30 €)

Kúsok mäsa nebol vôbec zlý, aj keď trošku tvrdší. Chutilo však dobre, rovnako ako aj výpek. Kombinácia zapečeného špenátu a nivy navrchu mäsa vypálila veľmi dobre a výsledkom bolo niečo krémové a trošku nezvyčajné. Opäť bola však problémom teplota. Mäso bolo vyslovene studené.

 

Tridsať centov ryže znamená štyri kopčeky. Samotná ryža nás však prekvapila, no nie v dobrom. Doteraz nevieme, či bola prevarená alebo nedovarená, ale bola tvrdá a lepkavá zároveň. Pozitívom je však závan bylinkovej chuti.

 

Porovnali sme Venzu a Eat&Meet. Kde nám dali najodpornejší langoš na svete a kde skvelý encián?

Venza – Langoše s cesnakom (2,25 €/0,95 €)

Dva relatívne veľké langoše boli obrovským prúserom. Prvý z nich bol nepríjemne tvrdý, do druhého sa nedalo ani zahryznúť. Nielen okraj, ale aj stred boli totálne tvrdé. Dva hryzy a sánka rozbolená na hodinu. Langoše sa nedali dojesť, navyše boli vlažné, syr neroztopený, prekečupované, mastné a cesnak bol extrémne výrazný. V skratke veľmi, veľmi zlé jedlo. Čo na to povedala Venza?

 

Keďže od vás prišiel podnet na langoše, spýtali sme sa personálu pri umývačke riadu, či sa vracajú nedojedené porcie.

Exkluzívny obsah pre predplatiteľov REFRESHER+
od 2,50 € na mesiac
PREDPLATIŤ
Máš už predplatené? Prihlásiť sa
PREČO SI PREDPLATIŤ?

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Či Venza stiahla langoše z obehu
 • Či je lepšia Venza alebo Eat & Meet
 • Kam by si mal chodiť jesť na Mlynoch
 • Kde nájdeš najchutnejší koláč

Foto: refresher/Daniel M. Tagy: jedlo, mlynska dolina, mlyny, venza, eat and meet, lacné jedlo
Ohodnoť článok
3
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie