Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 16. 9. 2019 meniny má Ľudomila

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
115
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti
115
Adam Novosad
16. január 2019, 9:28

Nová reklama od Gillette už urazila státisíce mužov, ktorí sa proti nej búria

Výrobca žiletiek zrejme trafil klinec po hlavičke.

Adam Novosad
16. január 2019, 9:28

 

Mnohým mužom sa nepáči nová reklama od výrobcu žiletiek Gillette. Spoločnosť v nej trochu pozmenila svoje motto, ktoré znie „The Best A Man Can Get“ a uviedla nové v znení „The Best Men Can Be“.

 

Celá reklama sa točí okolo toho, že muži by mali byť empatickejší, brániť sa toxickej maskulinite a žiť tak, aby mohli byť tými najlepšími vzormi pre svoje deti. Video chce zdieľať veľmi dôležitý odkaz, ktorý rezonuje práve v súčasnosti, keď sa neustále vynárajú nové prípady sexuálneho zneužívania prostredníctvom kampane #MeToo.

 

Muži sa v reklame pozerajú na svoje odrazy v zrkadle, zatiaľ čo vo vzduchu visí otázka „Vyzerá takto to najlepšie, čo si muž môže želať?“ a oni si spomínajú na chvíle, keď niekoho v minulosti šikanovali, sexuálne obťažovali či preukazovali svoju mužskú nadradenosť.

 

Gillette konštatuje, že neustále ospravedlňovanie a prehliadanie mužských činov trvá už pridlho, a tak apeluje na všetkých chlapov, aby si všímali správanie svojich kamarátov či kolegov a upozornili ich, keď začne prekračovať vhodné hranice.

 

Ako sa dalo čakať, na sociálnych sieťach spôsobil reklama okamžitú lavínu pozitívnych aj negatívnych reakcií. Tisíce mužov mali pocit, že na nich firma zaútočila, snaží sa zničiť mužov vo všeobecnosti a spraviť z nich mäkkších chlapov. 

 

Začali sa búriť aj so slovami, že produkty od Gillette už používať nebudú a radšej prejdú k spoločnosti, ktorá nepotrebuje v reklamách podsúvať politické odkazy.

 

Na druhej strane, reklama získala aj množstvo pozitívnych ohlasov. Kampaň ľudia oceňujú za to, že je veľmi dobre načasovaná a trafila klinec po hlavičke, keď dokázala nahnevať toľko mužov prakticky bezdôvodne. Čo si o nej myslíš ty?

Ohodnoť článok
277
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK

Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie