Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 16. 9. 2019 meniny má Ľudomila

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti
0
Adam Novosad
11. január 2019, 0:42

Žena, ktorá bola posledných 10 rokov v kóme, náhle porodila dieťa. Niekto ju znásilnil

Šéf zdravotníckeho zariadenia už odstúpil.

Adam Novosad
11. január 2019, 0:42

Zdravotníckym zariadením Hacienda HealthCare v americkom štáte Arizona momentálne rezonuje obrovský škandál. Na konci decembra tam porodila dieťa žena, o ktorú sa v zariadení starali posledných 10 rokov, pretože bola už viac než dekádu vo vegetatívnom stave.

 

V praxi to znamenalo, že prežila kómu a jej základné životné funkcie fungujú až doteraz, lenže takýto človek stratil svoje vedomie, a tak si neuvedomuje seba ani okolie.

 

Zostala po ňom už len funkčná telesná schránka, čo bol aj prípad tejto ženy. Do kómy a vegetatívneho stavu sa mala dostať po incidente, pri ktorom sa takmer utopila.

 

 

Keď žena porodila, opatrovatelia aj rodina zostali šokovaní. Rodinní príslušníci ju navštevovali len raz za pár mesiacov, pretože žena z pochopiteľných dôvodov nedokáže nijak reagovať, avšak po narodení dieťaťa boli ihneď notifikovaní.

 

Podozrenie okamžite padlo na opatrovateľov v zariadení Hacienda. Pacientke vo vegetatívnom stave fungovali telesné funkcie štandardným spôsobom, a tak ju musel niekto znásilniť, následkom čoho otehotnela.

 

Opatrovatelia zo zariadenia si vraj po celých 9 mesiacov nevšimli žiadne zmeny na jej tele, čomu sa ľuďom nechce veriť. Muselo jej mierne rásť brucho a po celý čas tehotenstva ani nemohla mať menštruáciu, takže niekto, kto ju umýval a prebaľoval, jednoducho musel vidieť, čo sa s pacientkou deje.

 

Polícia už odobrala všetkým mužským zamestnancom centra vzorky DNA, na základe ktorých zistí, či sa ktorákoľvek z nich zhoduje s genetickou výbavou dieťaťa. Rodina pacientky sa už vyjadrila, že o dieťa bude dobre postarané, a tak sa o osud malého neviniatka obávať nemusíš.

 

V krajine sa však spustila vlna nevôle a strachu z toho, že by ženu po 10 rokoch vo vegetatívnom stave dokázal opatrovateľ znásilniť.

 

Ako skonštatovala jej rodina, v takomto stave sa človek snaží opatrovateľom naplno dôverovať, že robia to, čo je v ich silách, aby pacienti prežili posledné roky života úctivo. Namiesto toho niekto ženu znásilnil.

 

Zdroj: npr.orgFoto: SAYS Malaysia Tagy: tehotenstvo, znásilnenie, kóma, vegetatívny stav
Ohodnoť článok
9
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK

Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie